TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сензација во германскиот куп, второлигашот Холстен Кил го елиминираше Баерн Минхен (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.01.2021

Холстен Кил му изедначи на Баерн Минхен на 2-2 во 95. минута од мечот, а откако немаше голови во продолженијата, го победија фаворитот на пенали и се пласираа во осминафиналето од Купот на Германија.

Второлигашот Кил сензационално го елиминираше Баерн Минхен од Купот (видео)

OhridNews - 13.01.2021

Второлигашот Кил приреди голема сензација во Купот на Германија, елиминирајќи го Баерн Минхен после изведување на пеналите со 6-5. Регуларниот дел од мечот и продолженија завршија без победни 2-2.

Пенал-рулетот донесе сензационална елиминација на Баерн во германскиот куп

Спортманија - 13.01.2021

Баварците неочекувано испаднаа во дуелот против второлигашот Холштајн Кил и ќе немаат можност за хет-трик во популарниот ДФБ покал Баерн Минхен сензаципнално испадна во 1/16-на финалето во германскиот куп, откако по подобро изведување на пенали ги ...

Второлигашот Кил на пенали ја прекина низата на Баерн во германскиот куп

TopSport - 13.01.2021

Второлигашот Холштајн Кил, клуб кој никогаш не се натпреварувал во Бундеслигата, стигна до драматична победа на пенали над Баерн Минхен за пласман во осминафиналето од ДФБ купот, откако по 90, па и по 120 минути резултатот беше 2:2.

Холштајн Кил го шокираше Баерн во германскиот куп (Видео)

Дерби - 13.01.2021

Баерн Минхен не успеа да се пласира во осминафиналето на германскиот куп, откако вечерва е поразен на пенали од второлигашот Холштајн Кил. Во регуларниот дел беше 2:2, гол немаше ниту во продолжението, па пенал рулетот заврши во корист на домашниот ...

Шок во германскиот Куп: Баерн Минхен елиминиран од второлигаш (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2021

Актуелниот германски и европски шампион Баерн Минхен ги заврши настапите во домашниот Куп, бидејќи на пенали беше елиминиран од второлигашот Кил. По регуларните 90 минути резултатот беше 2-2, а трагичар во пенал-рулетот кај фаворитот беше Марк Рока.

Сензација во Германија: Кил по пенали го исфрли Баерн од Купот! (ВИДЕО)

Gol.mk - 13.01.2021

Фудбалерите на Холштајн Кил го елиминираа најголемиот германски гигант Баерн Минхен од Купот на Германија , откако подобро изведуваа пенали и славеа со 6-5 (2-2). Иако баварската машина беше апсолутно подобра, правеше шанси и беше пред победа, прво ...

Сензација: Малиот Кил го елиминираше големиот Баерн Минхен (ВИДЕО)

Екипа - 13.01.2021

Холштен Кил приреди сензација во Купот на Германија успевајќи да го елиминира европскиот шампион Баерн Минхен по изведување на пеналите. Гостите поведоа со голот на Серж Гнабри уште во 14. минута.

Огромна сензација во Купот на Германија: Баерн елиминиран од второлигашот Кил!

SportMedia - 13.01.2021

Да беше ова дуел на ракометните тимови на Кил и на Баерн, и немаше да биде чудно Кил да победи, но кога е во прашање фудбалот, и тоа како е невобичаено. Ете, и тоа се случи, па така големиот Баерн Минхен, падна на „колена“ пред второлигашот, кој оди ...

ВИДЕО: Мајсторски слободен на Сане, Баерн преку Кил до следната рунда

Gol.mk - 13.01.2021

Фудбалерите на Баерн Минхен без премногу трошење го добија Холштеин Кил со 1-2 (0-1), во рамки на шеснаестинафиналето во Купот на Германија . Иако домашниот тим успеа да израмни по голот за предност на Гнабри, искуството и квалитетот си го направија ...

Мајсторија на Сане од слободен удар 🎥

Спортски - 13.01.2021

Баерн Минхен со погодокот на Сане во 48. минута води со 2:1 против Кил. Фудбалерот на Баерн ја намести топката на дваесетина метри од голот. Феноменално погоди од слободен удар и му донесе на својот тим предност од ...

Баерн Минхен е исфрлен од второлигаш, Германија ќе добие нов освојувач на купот (ВИДЕО)

МКД - 14.01.2021

Холстен Кил му изедначи на Баерн Минхен на 2-2 во 95. минута од мечот, а откако немаше голови во продолженијата, го победија фаворитот на пенали и се пласираа во осминафиналето од Купот на Германија.

Второлигашот Кил на пенали ја прекина низата на Баерн во германскиот куп

Макфакс - 14.01.2021

Второлигашот Холштајн Кил, клуб кој никогаш не се натпреварувал во Бундеслигата, стигна до драматична победа на пенали над Баерн Минхен за пласман во осминафиналето од ДФБ купот, откако по 90, па и по 120 минути резултатот беше 2:2.