TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николоски: Дали е случајно или не што РЕК „Битола“ во време на Васко Ковачевски на иста фирма дава два тендера со исти ...

Макфакс - 27.02.2024

„Ја продолжуваме серијата прес конференции поврзани со криминалите во Електрани на Македонија и во РЕК Битола. Би сакале да потсетиме на времето на директорувањето на Васко Ковачевски но исто така би сакал и да презентирам некои нови аргументи кои ...

Николоски: Институциите да соберат храброст и да ја испитаат работата на Новоматрикс во РЕК Битола

MakPress

Николоски: Дали е случајно или не што РЕК Битола во време на Васко Ковачевски на иста фирма дава два тендери со исти суми и анекси од 20%?

Lider

Николоски: Дали е случајно или не што РЕК Битола во време на Васко Ковачевски на иста фирма дава два тендери со исти суми, и двата со исти анекси од 20%?

Опсервер

Николоски: Дали е случајно или не што РЕК Битола во време на Васко Ковачевски на иста фирма дава два тендери со исти суми, и двата со исти анекси од 20%?

24Инфо

Николоски: Дали е случајно или не што РЕК Битола во време на Васко Ковачевски на иста фирма дава два тендери со исти суми, и двата со исти анекси од 20%?

Курир

Дали е случајно или не што РЕК Битола во време на Васко Ковачевски на иста фирма дава два тендери со исти суми?

Нетпрес

MakPress Курир Денешен Република Точка А1 On Алфа Алфа

Мрсни тендери за ископ на посен јаглен

Телма - 27.02.2024

Фирмите кои имаат сериозна градежна механизација, и според критичарите, вистински луѓе на вистинско место, не мора да го бараат Елдорадо ниту во Колумбија, ниту во Венецуела, ни па треба да ги истражуваат Амазонските шуми.

Не престануваат скандалите: Наместо механизација за ископ во РЕК, ЕСМ набавува возила за 143 милиони денари, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Наместо механизација за ископ во РЕК, ЕСМ набавува возила за 143 милиони денари, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

Наместо механизација за ископ во РЕК, ЕСМ набавува возила за 143 милиони денари, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер

Наместо механизација за ископ во РЕК, ЕСМ набавува возила за 143 милиони денари

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо механизација за ископ во РЕК, ЕСМ набавува возила за 143 милиони денари

Република

Наместо механизација за ископ во РЕК, ЕСМ набавува возила за 143 милиони денари, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Точка

Lider Канал5 Centar MakPress

Мицкоски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ со проекти за стабилен електроенергетски систем, модернизација на РЕК Битола, нов ...

Курир - 26.02.2024

На трибина во Битола вчера јасно посочивме дел од проектите кои планираме како ВМРО-ДПМНЕ и влада да ги реализираме. тука пред се мислам на оние проекти кои значат стабилен електроенергетски систем, бидејќи главниот фокус беше на електроенергетскиот ...

Мицкоски: СДС и ДУИ работат на епски криминал од околу 150 милиони евра во РЕК Битола

24Инфо

Димитров: РЕК Битола ни е стожерот на енергетиката и ние не смееме лесно да се откажеме од него

Република

Мицкоски: Енергетиката е геостратегиско прашање

Zoom

Ако мислат дека ќе ги наполнат куферите и ќе избегаат, им ветувам дека лично ќе се занимавам со нив!

Вечер Прес

Мицкоски: Енергетиката е геостратегиско прашање, РЕК Битола нема да се затвори

Локално

Мицкоски: СДС и ДУИ работат на епски криминал од околу 150 милиони евра во РЕК Битола

MakPress

MakPress MakPress Lider 24Инфо Денешен Република PressingTV Канал5