TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зидан: Баш ми е гајле за мојата иднина

Локално - 13.02.2018

Зинедин Зидан не е загрижен за неговата иднина во Реал Мадрид. Францускиот специјалист зборуваше пред медиумите ден пред првиот дуел на европскиот клупски шампион во Лигата на шампионите против француски Пари Сен Жермен.

Зидан одлучи да ја продаде една од најголемите ѕвезди: “Го сакам неговиот стил, но ова не можам да му го опростам!“

Поглед - 13.02.2018

Актуелната сезона во која Реал Мадрид игра под сите очекувања би можела да биде последна за нивниот офанзивец Иско. Како што соопштува новинарот Жозеп Педрерол, Зинадин Зидан ќе остане тренер и следната сезона, што е примарна причина зошто ...

Марсело: Не сме Барса да изгубиме 0:4 од ПСЖ

Локално - 13.02.2018

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Марсело, изјави дека играчите на Париз Сен Жермен веќе заборавиле за елиминацијата од Барселона во Лигата на шампионите минатата сезона. Парижаните водеа со 4:0 по првиот меч дома од 1/8-финалето, но потоа загубија ...

Ди Марија жестоко наострен: Нема потреба да се потсетувам на тоа што ми го направи Реал, и вака имам огромен мотив да ...

Дерби - 13.02.2018

Анхел Ди Марија имаше навистина убава етапа во Реал Мадрид која ја заокружи и со титула во Лигата на шампионите, но набрзо после тоа, односно по Светското фудбалско првенство во Бразил, феноменалниот аргентински крилен напаѓач беше продаден од ...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар, па сега Барса жестоко ќе му го возврати ударот

Спортклуб - 13.02.2018

Бразилскиот фудбалер Нејмар минатото лето одлучи да ја напушти Барселона и за неверојатни 222 милиони евра прејде во ПСЖ. Меѓутоа, сагата околу Бразилецот и Барселона се уште трае откако Нејмар го тужеше каталонскиот клуб.

Може ли Реал Мадрид да го елиминира ПСЖ?

Спортски - 13.02.2018

Се добива впечаток дека фудбалерите на Реал бегаат од улогата фаворит, иако се свесни дека ова е последна прилика за спас на сезоната. Реал Мадрид ја брани титулата шампион на Европа, освои три од последните четири трофеи во најелитното европско ...

(ФОТО) И авионот на ПСЖ е подготвен за Реал Мадрид

Спортклуб - 13.02.2018

Фудбалерите на ПСЖ во среда гостуваат на „Сантијаго Бернабеу“ каде ќе се соочат со Реал Мадрид во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите. ПСЖ летоска вложи огромни суми на пари за нови засилувања во желба францускиот клуб конечно да ја ...

Марсело: Сигурен сум дека Нејмар ќе заигра за Реал Мадрид еден ден

Точка - 13.02.2018

Нејмар е во центарот на вниманието на дуелот помеѓу ПСЖ и Реал Мадрид, посебно затоа што до минатата сезона го носеше дресот на Каталонците. Шпанските медиуми веќе подолго шпекулираат дека Бразилецот ќе ја продолжи својата кариера во Реал Мадрид, ...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар – сега Барселона сака да „удри по џебот“ на Бразилецот

Спортски - 13.02.2018

Минатото лето светот го проследи најскапиот трансфер во историјата, Нејмар за сума од 222 милиони евра ја замени Барселона со Пари Сен Жермен. Но, истиот овој трансфер подоцна прерасна во вистинска сапуница исполнета со голем број контроверзии.

Ракитиќ препеа шпанска песна на хрватски јазик и направи вистинско шоу во емисија во живо (Видео)

Дерби - 13.02.2018

Иван Ракитиќ беше дел од емисијата „Ел Ормигеро“ која ја емитува „Антена 3“, а ако од истата веќе го издвоивме делот во кој Хрватот објаснува каков пречек добил од Лионел Меси во Барселона, во текот на шоуто, изнуди големи насмевки во студиото ...

Барселона 1 Нејмар 0

24Фудбал - 13.02.2018

Недоразбирањата помеѓу Барселона и Нејмар добија ново поглавје, медиумите од Шпанија пишуваат дека ФИФА застанала на страната на „Каталонците“, светската куќа на фудбалот го одбила барањето на Бразилецот Разделбата помеѓу Барса и Нејмар не беше ...

Роналдо на спектаклот на денот на вљубените ќе „брка“ голем јубилеј

Спортски - 13.02.2018

Кристиано Роналдо во утрешниот натпревар во Лиганта на шампионите против Пари Сен Жермен ќе брка нов голем јубилеј во дресот на „кралевите“. Имено, Кристиано Роналдо до овој момент во дресот на Реал Мадрид постигна 99 погодоци во најелитното ...

Го подготвува ли теренот? – Зидан за прв пат откри кого гледа како негов идеален наследник

Спортски - 13.02.2018

Денес беше одражана прес-конференцијата пред утрешниот спектакл во Мадрид во кој ќе се сретнат „кралевите“ и „светците“. Реал игра лошо и Зидан веќе долго време е под притисок медиумите кои на големо пишуваат за негов отказ и смена на тренерската ...

Роналдо на еден гол од „стотката“ во дресот на Реал Мадрид во ЛШ

Gol.mk - 13.02.2018

Најдобриот голгетер во екипата на Реал Мадрид , Кристијано Роналдо се наоѓа на само еден гол од јубилејни 100 во белиот дрес во Лигата на шампионите (ЛШ). Португалецот има вкупно 114 зад своето име, но 15 од нив ги постигна додека настапуваше за ...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар, Барселона го возвраќа ударот!

Sport 1 - 13.02.2018

Бразилскиот фудбалер Нејмар минатото лето одлучи да се пресели од Барселона во ПСЖ за неверојатни 222 милиони. Меѓутоа, сагата околу Бразилецот и Каталонците продолжува понатаму. Пред неколку недели Нејмар потврди дека ја известил ФИФА за тужбата ...

Зидан за првпат посочи кој тренер може да го наследи во Реал

Дерби - 13.02.2018

Зинедин Зидан ја одржа стандардната прес-конференција во пресрет на утрешниот голем меч меѓу Реал Мадрид и ПСЖ во Лигата на шампионите, а на истата покрај тоа што побара од новинарите целиот акцент да го стават на мечот, проговори и за изјавата која ...

Гути: Челзи ќе ја елиминира Барса во Лигата на шампионите

Шеталиште - 13.02.2018

Еден од легендарните играчи на Реал Мадрид – Гути, изрази уверување дека Барселона ќе биде елиминирана во осминафиналето во Лигата на шампионите. Шпанскиот гигант во првата елиминациска фаза ќе се сретне сo шампионот на Англија, Челзи.

Ракитиќ: Меси е малку срамежлив

Спортски - 13.02.2018

Иван Ракитиќ во Барселона пристигна во 2014 година и му помогна на овој клуб да освои две првенства, три шпански купа и една Лига на шампиони. Играчот на Барселона и хрватската репрезентација Иван Ракитиќ изјави дека Лео Меси е најдобриот фудбалер ...

Екс-играчот на Реал и ѕвезда на ПСЖ открива: Бев на чекор од Барса, Меси е неспоредливо подобар од Роналдо!

Спортклуб - 13.02.2018

На „Камп Ноу“ верувале дека продажбата на Нејмар во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра ќе ја олесни мисијата за доведување на ѕвездата на ПСЖ, но таа завршила неуспешно. Анхел Ди Марија открива дека летоска веќе ги спакувал куферите за да се пресели ...

Ди Марија: Во Реал се преобразуваат кога ќе ја слушнат химната од ЛШ

SportMedia - 13.02.2018

Некогашниот играч на Реал Мадрид, Анхел ди Марија многу добро знае што значи Лигата на шампиони за „кралскиот клуб". Аргентинскиот репрезентативец беше дел од тимот од „Сантијаго Бернабеу“ од 2010 до 2014 година и се радуваше на една титула во ...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар кон Барса

Екипа - 13.02.2018

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар кон Барселона за неисплатените бонуси во вредност од 40 милиони евра. Ѕвездата на ПСЖ пред извесно време тврдеше дека каталонскиот гигант му должи 27 милиони евра за верност според договорот кој го потпиша во 2016 ...

Легендата ја отвори вратата: Најдобро место за Нејмар е Реал Мадрид!

СуперСпорт - 13.02.2018

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Гути изјави дека постои можност во иднина во Мадрид да пристигне Нејмар. Откако ја заврши својата кариера Гути остана во Реал Мадрид како тренер во младинските категории.

Фелипе Кутињо доби португалски пасош

TopSport - 13.02.2018

Бразилскиот фудбалер Фелипе Кутињо доби португалско државјанство и доби можност во Барселона да настапува како играч од Европската унија, а не како странец. Португалското државјанство кое го доби Бразилецот и ја отвори можноста на Барселона во ...

Одлични вести за Барселона: Кутињо аплицирал за пасош од друга држава

Спортски - 13.02.2018

Бразилскиот фудбалер, Филипе Кутињо оваа зима пристигна во Барселона од Ливерпул за рекордни 142 милиони фунти. За каталонскиот клуб до сега постигна еден гол и најдобрите работи од него се очекуваат, а за Барселона пристигнуваат добри вести кои не ...

Кутињо поднесе барање за пасош, но не бразилски!

Спортклуб - 13.02.2018

Најскапото засилување на Барселона кое го плати 142 милиони фунти на Ливерпул, Филип Кутињо донесе изненадувачка одлука. Бразилскиот интернационалец се реши да аплицира за португалски пасош кој доколку го добие, во Барселона ќе биде регистриан како ...

Најдобриот тим составен од Реал и ПСЖ: Нејмар го победи Роналдо!

Спортски - 13.02.2018

После два месеци се враќа Лигата на шампионите, а ждрепката сакаше во 1/8 финалето да се сретнат Реал Мадрид и ПСЖ. Акутелниот шампион на Европа и светот против тимот кој си поигрува во француското првенство, додека Нејмар и Мбапе беа доведени за да ...

„Сигурен сум дека Нејмар ќе заигра за Реал Мадрид“

Спортклуб - 13.02.2018

Полека, но сигурно се загрева атмосферата и расте тензијата пред првиот меч од 1/8 финалето помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ. „Кралскиот“ клуб во последно време се наоѓа во лоша форма, но никако пред време не треба и не смее да се отпишуваат актуелните ...

Зидан: Не е само Нејмар, ПСЖ има уште неколку фантастични фудбалери

Точка - 13.02.2018

Најелитното европско клубско натпреварување после речиси два месеци пауза, конечно се враќа. Љубителите на најважната споредна работа на светот ќе можат утре да уживаат во судирот помеѓу актуелниот европски шампион Реал Мадрид и париски ПСЖ, клуб ...

Ракитиќ: Меси е поразличен од сите и надвор од теренот, уште при првиот ден во Барса…

Дерби - 13.02.2018

Иван Ракитиќ максимално се наметна во стартната постава на Ернесто Валверде и неговото место во првиот тим на Барселона сега во ниту еден момент не е доведено во прашање, до толку што хрватскиот играч за врска е еден од фудбалерите со најголема ...

Зидан е убеден: Нејмар не е најсилното оружје на Парижаните

Спортски - 12.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид во среда на домашен терен го играат големото дерби против ПСЖ во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите. Најдоброто клупско натпреварување на светот по речиси два месеци пауза конечно ќе се врати и тоа во полна ...

Меси: Тешко дека некогаш ќе бидеме пријатели со Роналдо

TopSport - 12.02.2018

Лионел Меси признава дека не верува дека некогаш ќе биде пријател со својот голем ривал Кристијано Роналдо. Аргентинецот и Португалецот доминираат со насловите во светскиот фудбал веќе 10 години, и Меси очекува да остане така и во блиска иднина.

Бејл вреди колку и Нејмар, и останува во Реал

TopSport - 12.02.2018

Герет Бејл „вреди исто колку и Нејмар“ и не планира да замине од Реал Мадрид, каде што сака да продолжи да освојува големи титули, вели неговиот агент, Џонатан Барнет. Велшкиот интернационалец својата долгорочна иднина ја гледа на „Сантијаго ...

Роналдо: ПСЖ е одличен состав, ама Реал…

Дерби - 12.02.2018

Утре и задутре на големата сцена се враќаат натпреварите од Лигата на шампионите, а најголемо влијание предизвикува пресметката меѓу Реал Мадрид и Пари Сен Жермен која се игра на „Сантијаго Бернабеу“.

Што прават и кои совети го добија играчите на Реал на полувремето од финалето во ЛШ против Јувентус (Видео)

SportMedia - 12.02.2018

Реал Мадрид ќе се обиде да го напрви неверојатното, а тоа е трета сезона по ред да стане победник во Лигата на шампионите. „Кралскиот клуб“ е првиот кој го одбрани тронот во ЛШ, а сезонава сака да направи „хет-трик“.

(ВИДЕО) Реал пушти видео од финалето на ЛШ: Рамос и Карвахал „пиштол“ голи го слушаат Зидан

Спортклуб - 12.02.2018

Реал Мадрид е две години по ред владетел во Лигата на шампионите, а минатата сезона ја освои титулата по убедливиот триумф против Јувентус. Реал денеска објави видео од мотивацискиот говор на Зинедин Зидан на полувремето од финалниот меч, но и дел ...

Меси отсече: Никогаш нема да бидам пријател со Роналдо

Локално - 12.02.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, рече дека не верува дека некогаш ќе стане пријател на ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Аргентинецот и португалецот се менуваат на врвот на светскиот фудбал од 2008 година, а во последните 10 години ја ...

Меси објасни зошто не се пријатели со Роналдо

Дерби - 12.02.2018

Лионел Меси и Кристијано Роналдо се две големи ѕвезди во фудбалот, асови кои во изминатава деценија освоија се што можеа и на тој начин си обезбедија место во историјата меѓу најголеми играчи во овој спорт.

Во соблекувалната на Реал: Рамос и Карвахал потполно голи го слушаа говорот на Зидан (видео)

Поглед - 12.02.2018

Кралскиот клуб од Мадрид денеска објави видео од финалниот натпревар во Лигата на шампиони поточно од соблекувалната на Реал за време на финалниот меч од тогашниот натпревар против Јувентус, на кое двајца фудбалери на Реал односно Серхио Рамос и ...

Меси категоричен: Никогаш нема да бидам пријател со Роналдо

Спортклуб - 12.02.2018

Двете најголеми ѕвезди на светскиот фудбал во моментов Лионел Меси и Кристијано Роналдо уживаат огромна меѓусебна почит, но се погласни се во своите намери никогаш да не се дружат. Можеби тоа е нормално ако се знае дека играат за конкурентски екипи, ...

Агентот ја одреди цената за Бејл и ги ШОКИРА сите!

Спортски - 12.02.2018

Кога Герет Бејл пред четири години премина од Тотенхем во Реал Мадрид беше најскап фудбалер на светот и чинеше точно 100 милиони евра. Ова лето падна и тој рекорд, па моментално Нејмар е најскап фудбалер на сите времиња откако ПСЖ за неговиот потпис ...

Марсело: Нејмар еден ден ќе игра во Реал

+инфо - 12.02.2018

Нејмар минатата сезона премина од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но се повеќе шпекулира дека е несреќен во Франција. Бразилскиот фудбалер на Реал Мадрид, Марсело е убеден дека неговиот соиграч од репрезентацијата, Нејмар, еден ден ќе ...

Бејл вреди најмалку 222 милиони евра, вели неговиот агент

Локално - 12.02.2018

Личниот агент на Герет Бејл, Џонатан Барнет, го стави цена на неговиот клиент. „Бејл вреди најмалку 222 милиони евра како што беше за Нејмар. Сепак, Гарет е многу среќен во Мадрид. Му се допаѓа Мадрид“, рече импресариото, цитиран од „АС“.

Изјавата на Марсело ја крена Шпанија на нозе!

Спортски - 12.02.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид и Пари Сент Жермен во среда играат финале пред финалето во Лигата на шампиони, а Марсело додатно ја вжешти атмосферата со својата изјава. Марсело во изјава за шпанските медиуми истакна дека е убеден дека Нејмар еден ден ќе ...

Зидан: Јас сум виновен, ова е неприфатливо!

Таратур - 12.02.2018

Зинедин Зидан пред натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампиони ја презеде одговорноста за лошите резултати сезонава. Зидан истакна дека ваквата ситуација е неприфатлива за „кралскиот“ клуб, но ги заштите играчите и во целост ја презеде одговорноста.

Роналдо за ПСЖ: Одлични фудбалери, многу ги почитуваме

Локално - 12.02.2018

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ги коментираше претстојните дуели со ПСЖ во Лигата на шампионите. Двата тима излегуваат едни против други на 14. февруари во Мадрид и на 6. март во Париз.

Марсело фрли бомба: Нејмар ќе премине во Реал!

Локално - 12.02.2018

Крајниот дефанзивец на Реал Мадрид, Марсело увери пред натпреварите со ПСЖ во Лигата на Шампионите, дека еден ден ѕвездата на ПСЖ – Нејмар ќе заигра во дресот на „белите“. „Мислам дека Нејмар ќе игра за Реал Мадрид еден ден.

ФИФА застана на страната на Барса, Нејмар ја загуби првата битка

МКД - 13.02.2018

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека ФИФА донела одлука по жалбата на Нејмар кој од Барса бара исплата на 40 милиони евра, светската куќа на фудбалот нема да превземе никаква санкција врз „Каталонците" Разделбата помеѓу Барса и Нејмар не беше ...

Кавани најверојатно ќе го пропушти дуелот со Реал Мадрид

ТВ21 - 11.02.2018

Голгетерот на ПСЖ, Единсон Кавани е неизвесен за гостувањето на Реал Мадрид во првиот 1/8-финален натпревар од Лигата на шампионите. Тоа го изјави тренерот на францускиот тим, Унаи Емери. Според него, уругвајскиот стрелец има повреда и во последен ...

Меси ги објави фаворитите за освојување на ЛШ

ТВ21 - 11.02.2018

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, ги објави своите фаворитии за освојување на Лигата на шампионите, се разбира, како конкуренти на неговиот тим. Според аргентинската суперѕвезда, освен Барса, најсериозни шанси да го кренат трофејот имаат ...

Ракитиќ: Меси е поразличен од сите и надвор од теренот, уште при првиот ден во Барса…

Точка - 13.02.2018

Иван Ракитиќ максимално се наметна во стартната постава на Ернесто Валверде и неговото место во првиот тим на Барселона сега во ниту еден момент не е доведено во прашање, до толку што хрватскиот играч за врска е еден од фудбалерите со најголема ...