TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вугдејт: Ма каков Њукасл, големите играчи нема да сакаат да одат таму

SportMedia - 16.10.2021

Некогашниот англиски репрезентативец и член на тимот на Реал Мадрид, Џонатан Вудгејт даде изјава со која многумина ќе се согласат и која и тоа како „држи вода“, а се однесува на Њукасл како клуб, неговиот пребогат соптвеник и желбата од овој клуб ...

Вудгејт: Фановите сонуваат ако мислат дека ѕвездите ќе дојдат во Њукасл

MTM

Екс играч на Њукасл ја спласна атмосферата: Врвните играчи не сакаат да играат во Њукасл

Дерби

Капитенот на Њукасл: Мојот мобилен телефон ѕвонеше, тука е Аманда. Која Аманда? Немав поим дека клубот е продаден

Дриблинг

Капитенот на Њукасл: Ми ѕвони телефонот – ало овде Аманда? Која Аманда?!

Спортски

Клоп: Навивачите на Њукасл ќе се радуваат, а ние во тој клуб ќе гледаме како фудбалска велесила

24Фудбал

Клоп: Њукасл ќе стане фудбалска велесила

Нова ТВ

+инфо Курир Опсервер Zoom Денешен 365 MakPress

Клоп: Случајот со Њукасл и Суперлигата се идентични

Gol.mk - 15.10.2021

Јирген Клоп го дигна гласот поради новите сопственици на Њукасл Јунајтед. Богата корпорација предводена од принцот на Саудиска Арабија застана на челот на премиерлигашот за 300 милиони евра.

Клоп: Кога се основаше Суперлигата цел свет се крена на нозе, сега Њукасл е Суперлига сам за себе

Екипа

Клоп се уплаши од новиот проект: Сите се кренаа против Суперлигата, Њукасл сега е истото и практично е..

Дерби

Клоп искрено против “новиот“ и пребогат Њукасл!

SportMedia

Клоп отворено зборуваше за Њукасл, знае што ќе следи

Sport M

Клоп: Ова е како Суперлига, Њукасл со децении ќе доминира во англискиот и светскиот фудбал

Слободен Печат

Клоп: Со пари се создава супер-клуб, Премиерлигата да одговори зошто го дозволува тоа

Дриблинг

Дерби Спортклуб Спортски Sport 1 Спортманија Спортски

Њукасл го контактираше Зидан, а тој веднаш ги одби и им објасни зошто го направи тоа

Sport M - 15.10.2021

Зинедин Зидан се поврзува овие денови како еден од можните тренери на Newукасл. Клуб со „Ст. Џејмс Парк“ минатата недела доби нови сопственици откако Мајк Ешли одлучи да го продаде клубот на саудискиот принц Мохамед бин Салман.

Њукасл со понуда за Зидан, францускиот стратег експресно ги откачил

SportMedia

Зидан има порака до „газдите“ на Њукасл – „Не можете се да купите со пари“

Екипа

Зидан експресно му одговорил на Њукасл: Не можете баш сѐ да купите со пари!

Sport 1

Њукасл испратил понуда до Зидан, пристигнал експресен одговор

Спортски

Понудата од Њукасл за Зидан не е привчна: Од едно уво влегла, од друго излегла

Курир

Не го интересираат милионите: Зинедин Зидан не сака на клупата на Њукасл, има други планови

Дриблинг

МКД Локално Zoom