TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца сопатници повредени во сообраќајка на патот Охрид - Кичево

Сител - 22.09.2019

Рано утрово во 02.15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, С.В.(60) од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Загина жена кај Катланово откако излетала со своето возило од автопат

Фокус - 22.09.2019

44-годишна жена од Богданци со иницијали Ф.Г. загина вчера на автопатот Скопје-Велес откако со своето возило излетала од патот. „На 21.09.2019 во 16.30 часот на автопат Скопје-Велес, кај с.Катланово, патничко возило „ауди 5“ со гевгелиски ...

Жена загина во сообраќајка кај Катланово

iPortal - 22.09.2019

Четириесет и четиригодишна жена од Богданци вчера загина во сообраќајна несреќа. Како што јави МВР, несреќата се случила на автопатот Скопје-Велес, кај Катланово, кога жената со возилото излеталa од патот.

Жена загина во тешка сообраќајка кај Катланово

Пулс24 - 22.09.2019

Жена загина во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес, информира МВР. -Вчера во 16:30 часот на автопат Скопје-Велес, кај село Катланово, патничко возило „ауди 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 44-годишната Ф.Г.

Излетала од автопатотот Скопје – Велес кај Катланово и починала на само место

ТВ21 - 22.09.2019

Патничко возило „ауди 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Ф.Г.(44) од Богданци, вчера во 16.30 часот излетало на автопатот Скопје – Велес кај село Катланово. Во незгодата Ф.Г.

Излетала од автопатотот Скопје – Велес кај Катланово и починала на само место

4NEWS - 22.09.2019

Патничко возило „ауди 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Ф.Г.(44) од Богданци, вчера во 16.30 часот излетало на автопатот Скопје – Велес кај село Катланово. Во незгодата Ф.Г.

Тешка несреќа на патот Охрид-Кичево: Изгубил контрола над возилото и излетал од патот

Press24 - 22.09.2019

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди при сообраќајна несреќа вчера во 02:15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево. Како што информира МВР 60-годишниот С.В. од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, ...

Две лица потешко повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Макфакс - 22.09.2019

Синоќа во 02.15 часот по полноќ, на магистралниот пат Охрид-Кичево, С.В.(60) од Кичево, управувајќи патничко возило изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во возилото, Ј.В.(54) и Б.А.

Две лица тешко повредени на патот Охрид-Кичево

Курир - 22.09.2019

На 22.09.2019 во 02:15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, С.В.(60) од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Тешка несреќа на патот Охрид-Кичево: Изгубил контрола над возилото и излетал од патот

Република - 22.09.2019

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди при сообраќајна несреќа вчера во 02:15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево. Како што информира МВР 60-годишниот С.В. од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, ...

Двајца сопатници повредени во сообраќајка на патот Охрид – Кичево

4NEWS - 22.09.2019

Рано утрово во 02.15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, С.В.(60) од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Сопатници повредени при излетување на автомобил од патот Охрид – Кичево

24Инфо - 22.09.2019

Рано утрово во 02.15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, С.В.(60) од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Две лица тешко повредени во сообраќајна незгода на патот Охрид-Кичево

OhridNews - 22.09.2019

На магистралниот пат Охрид-Кичево, утрово, во 2.15 часот, 60-годишно лице од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, изгубило контрола над возилото кое излетало од патот.

На патот Кичево-Охрид: Изгубил контрола врз „корсата“ и излетал

PressingTV - 22.09.2019

Ноќеска во 02:15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, С.В.(60) од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски таблички изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Две лица потешко повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Точка - 22.09.2019

Синоќа во 02.15 часот по полноќ, на магистралниот пат Охрид-Кичево, С.В.(60) од Кичево, управувајќи патничко возило изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во возилото, Ј.В.(54) и Б.А.

Црн викенд во Македонија, тешка несреќа кај Катланово: Возило излета од патот – жена загина на лице место

Centar - 22.09.2019

Жена загина во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес, информира МВР. -Вчера во 16:30 часот на автопат Скопје-Велес, кај село Катланово, патничко возило „ауди 5“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 44-годишната Ф.Г.

Две лица потешко повредени во сообраќајка на патот Охрид-Кичево

Centar - 23.09.2019

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во возилото, Ј.В.(54) и Б.А.(32), двајцата од Кичево, кои биле пренесени во Медицински центар Кичево за укажување лекарска помош, соопшти МВР.

Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид-Кичево

Опсервер - 23.09.2019

На 22.09.2019 во 02.15 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, С.В.(60) од Кичево, управувајќи патничко возило „опел корса“ со кичевски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.