TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Кога ништо не иде по планот: Ја упатиле да се потпише за Пендаровски, а по грешка се потпишала за Силјановска ...

Lider - 04.03.2024

Гордана Силјановска Давкова доби неочекувана поддршка со потпис во ДИК. Гордана Силјановска Давкова доби неочекувана поддршка со потпис во ДИК. Во Државната изборна комисија (ДИК) вчера, се случи збрка за време на собирањето потписи за ...

Аматери во политиката: Раководат луѓе кои не може да ги предвидат последиците од нивните акции – претседателот не ги заштитува државните и национални интереси, вели Гордана Силјановска Давкова

Lider

Јанкулоска за Силјановска Давкова: Никогаш не било полошо, но мора да се бориме!

Скопје инфо

Црната кампања против Силјановска, ја лути јавноста: „Преку јего ми се овие кои ја нарекуваат Гордана Силјановска баба“

Скопје1

Стефковски: 1027 жители на Гази Баба се потпишаа за Силјановска, народот е одлучен за промени!

Курир

Македонија е подготвена за жена претседател, аналитичарите ги поздравуваат ставовите на Силјановска – Давкова

Алфа

Стојаноски: 1.000 граѓани во Ѓорче Петров досега се потпишаа за Гордана Силјановска – Давкова

Курир

Слободен Печат Алфа Press24 Алсат-М Скопје1 Република Република Нетпрес

Силјановска за „27 април“: Тие би требало да добијат помилување, но најголемиот број од нив сакаат да докажат дека се ...

Скопје1 - 04.03.2024

Гордана Силјановска-Давкова која е дел од претседателската трка, смета дека осудените за „27 април“ би требало да добијат помилување. Таа кажа дека шведскиот и грчкиот суд веќе посочиле дека тие не сториле кривично дело – тероризам, туку можеле да ...

Седуммина во „игра“ за претседател, шестмина се речиси без шанси

Глас на Америка

Маричиќ: Силјановска е наследник на политиките на Иванов, Пендаровски го врати кредибилитетот на институцијата претседател на државата

Слободен Печат

(ФОТО) Познати финалните бројки: Гордана Силјановска Давкова собрала 6200 потписи повеќе од Стево Пендаровски

Lider

За еден ден Силјановска-Давкова собрала 28 илјади, а Пендаровски близу 22 илјада потписи за претседателските кандидатури

Либертас

Силјановска е продолжувач на политиките на Иванов, вели Бојан Маричиќ

Независен

Тесна разлика во Битола со потписите за силјановска-давкова И Пендаровски

Тера

360 степени Либертас Алфа Курир Lider Centar Вести плус ТВ21

„Се потпишала кај Силјановска, а сакала кај Пендаровски“: На социјалните мрежи кружи снимка од револтирана жена

Вечер Прес - 04.03.2024

Вистински хаос се создаде вчера во просториите на ДИК за време на собирањето потписи за претседателските кандидати. Откако ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ги објавија имињата на кандидатите во трката за претседателското столче, граѓаните навалија да ја дадат ...

И вакви работи се случуваат, наместо за Пендаровски се потпишала за Силјановска

Скопје инфо

Силјановска пресилна за Пендаровски во собирање потписи

Press24

.ПО ГРЕШКА СЕ ПОТПИШАЛА КАЈ СИЛЈАНОВСКА НАМЕСТО КАЈ ПЕНДАРОВСКИ: На социјалните мрежи се споделува видео од револтираната жена

Фактор

За неколку часа собрани по 10.000 потписи за Силјановска и Пендаровски

Сител

Кај Силјановска метеж, кај Пендаровски ,,празничко” (ТВИТ НА ДЕНОТ)

Курир

ФОТО: Гужви пред подрачните единици на ДИК за потпис за Силјановска Давкова

Press24

Lider Денешен Нетпрес Либертас

Опозиција на опозицијата: Опсесијата на Левица со ВМРО-ДПМНЕ е контрапродуктивна – секој глас за Левица е скриен глас ...

Lider - 04.03.2024

Во гостување во емисијата „360 степени“ на МРТ 1, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски го расветли ставот на партијата за пристапот на Левица кон претстојните претседателски и парламентарни избори.

НЕ Е НЕВОЗМОЖНО ДА ОСВОИМЕ 61 ПРАТЕНИК Муцунски вели дека неопходна е позитивна кампања

+инфо

Муцунски: Со професорката Силјановска Давкова се испраќа порака за обединување

Скопје1 - 04.03.2024

Процесот на собирање на граѓански потписи даде дополнителен легитимитет за Силјановска Давкова. Неспорно е дека суверенитетот кој го имаат пратениците извира од граѓаните, но можноста на поголема група на граѓани да изразат поддршка не би рекол дека ...

Со добра кампања и верба, не е невозможно да освоиме 61 пратеник – вели Муцунски

360 степени

Со добра кампања и верба, не е невозможно да освоиме 61 пратеник – вели Муцунски

Либертас

Муцунски: Поддршка за Левица и за нивните кандидати на изборите е скриен глас за СДСМ

Либертас

ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди визија и сериозна програма, најавува Муцунски

24Инфо

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните ќе им понуди визија и сериозна програма

Курир

Муцунски: Со професорката Силјановска Давкова се испраќа порака за обединување, ВМРО-ДПМНЕ на граѓаните ќе им понуди визија и сериозна програма

Нетпрес

Press24 Zoom Во Центар MakPress Скопје инфо

Муцунски: Поддршка за Левица и за нивните кандидати на изборите е скриен глас за СДСМ

360 степени - 04.03.2024

Кај Левица се забележува страшна опседнатост со дејствувањето на ВМРО-ДПМНЕ, која е главна опозициска партија и затоа на овие претседателски и парламентарни избори гласот за Левица и за кандидатите поддржани од оваа партија е скриен глас за ...

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи и проекти, ја троши енергијата во навреди и негации

Курир - 04.03.2024

Таа посочи дека сака да разговара со кандидат за проекти, планови и граѓаните да судат по тоа и по тоа да гласаат. „Зошто се кандидирав повторно? Тоа го сторив од повеќе причини. Прво, поминав за време на овие четири години низ школата на ...

Силјановска Давкова: Апсурди се случуваат поради договорот со Бугарија, сегашниот претседател ги одобрува

Слободен Печат

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи, проекти, таа ја троши енергијата во ветар, во навреди и негации, време е да се стави крај на безредието

Скопје1

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи, проекти, таа ја троши енергијата во ветар

Press24

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи, проекти, таа ја троши енергијата во ветар, во навреди и негации, време е да се стави крај на безредието

Алфа

Власта наместо да пласира идеи и проекти, вели Силјановска Давкова, ја троши енергијата во навреди и негации

Нетпрес

Силјановска Давкова: Власта наместо да пласира идеи, проекти, таа ја троши енергијата во ветар, во навреди и негации, време е да се стави крај на безредието

24Инфо

Денешен Либертас Фокус +инфо 365 Опсервер МКД Во Центар

„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Нетпрес - 04.03.2024

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска Давкова, велат од Коалицијата. „Ние, НГИ „Коалиција на Египќани“ како во 2019 година, така и ...

„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Курир

„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Денешен

„Коалиција на Египќаните“ ја поддржува кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Република

Митева: По историскиот одѕив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Макфакс - 04.03.2024

По историскиот одѕив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина, рече портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева. „Историски најголем одѕив досега, собрани се над 28.000 потписи за помалку од 12 часа.

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

MakPress

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Курир

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Скопје1

Митева: По историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените

Бизнис Вести

Митева: По историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Република

Митева: После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина

Опсервер

Фокус Нетпрес 24Инфо +инфо Алфа Канал5 Скопје инфо Точка

Партиите ги отворија картите: „Пристапот на Мицкоски и Силјановска потсетува на тонот на Трамп и Орбан, Пендаровски со ...

Локално - 04.03.2024

Најголемите партии со зафатен викенд зад себе. Актуелниот претседател Стево Пендаровски и професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова викендов официјално ја добија партиската поддршка за кандидатурата за претседател на државата, но и ...

Мицкоски ги нарече „измеќари“ Ванковска и Јакимовски, тие му возвратија уште поостро

Независен

Ванковска и Јакимовски му вратија на Мицкоски: Не сме марионетки

360 степени

Јакимовски до Мицкоски: Не сум се кандидирал за некому да попречам, јас не прифаќам споредни улоги

Макфакс

Мицкоски за кандидатурите на Јакимовски и Ванковска: Нивната улога е само да се обидат да го ослабат потенцијалот на Силјановска Давкова

Скопје1

Мицкоски: Улогата на Јакимовски и Ванковска со кандидатурата е да го ослабнат потенцијалот на Давкова

Макфакс

Мицкоски: Улогата на Јакимовски и Ванковска со кандидатурата е да го ослабнат потенцијалот на Давкова

Опсервер

Centar Zoom 365 Пулс24 А1 On MakPress Независен Опсервер

Почна собирањето потписи за Давкова и Пендаровски

МКД - 03.03.2024

Во канцелариите на Државната изборна комисија и во канцелариите на некои нотари денеска почна собирањето на потписите и за претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Гордана Силјановска-Давкова и Стево Пендаровски.

МИЦКОСКИ: Ова е силен индикатор, до 14 часот се собрани над 22.000 потписи за идната претседателка на Македонија, Силјановска Давкова

Денешен

Пратеникот Стојаноски повика граѓаните да излезат и да се потпишат за кандидатурата на Гордана Силјановска Давкова

Курир

Можно ли е за седум и пол часа да се соберат 1.000 потписи за претседател како што тврди ВМРО-ДПМНЕ?

24Инфо

ВИДЕО I Бутел како да е решен уште сега да ја избере Силјановска Давкова за претседател, не само да собира потписи

Нетпрес

(Фото) Од утринава има редици за потпис и поддршка на Силјановска-Давкова

Скопје1

Почна собирањето на потписи за Гордана Силјановска за претседателски кандидат

Centar

Lider Вести плус Република Скопје1 А1 On PressingTV Lider Тера

ВМРО-ДПМНЕ: Денеска се собирааат потписи за кандидатурата на професорката Силјановска Давкова

Канал5 - 03.03.2024

Денес се собираат граѓански потписи за кандидатурата на професорката Гордана Силјаноска Давкова за претседател на Република Македонија. Кандидатурата на професорката Силјановска Давкова покрај со потписите и поддршката од 30 пратеници од редовите на ...

Кандидатите за шеф на државата Пендаровски и Силјановска Давкова собираат потписи од граѓани

Слободен Печат

Мајсторите завршија, денес потписи собираат чираците

Антропол

ВМРО – ДПМНЕ: Денеска се собирааат потписи за кандидатурата на Силјановска Давкова

OhridNews

Почна потпишувањето за кандидатурата на Силјановска-Давкова, ВМРО-ДПМНЕ очекува да бидат собрани за еден ден

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека од денеска се собираат потписи за Слијановска Дафкова и очекуваат дека истите ќе се соберат во еден ден

4NEWS

Почна потпишувањето за кандидатурата на Силјановска-Давкова, ВМРО-ДПМНЕ очекува да бидат собрани за еден ден

Опсервер

А1 On Локално Курир Скопје1 Точка 24Инфо ТВ21 Денешен

Силјановска-Давкова: Народот легитимира, народот и делегитимира, бескрајно благодарам за легитимацијата

Макфакс - 03.03.2024

Пратеничката и професорка, Гордана Силјановска-Давкова, изрази благодарност за поддршката за потписите кои денес беа собрани од граѓаните за нејзината кандидатура. „Мислам дека е во прашање човечки и граѓански пркос, меѓутоа уште повеќе надеж дека ...

Силјановска-Давкова: Мислам дека е во прашање човечки и граѓански пркос, меѓутоа уште повеќе надеж дека пред нас се големи промени

Курир

Силјановска-Давкова: Мислам дека е во прашање човечки и граѓански пркос, меѓутоа уште повеќе надеж дека пред нас се големи промени

Нетпрес

СИЛЈАНОВСКА: Голема благодарност за поддршката! Мислам дека е во прашање пркос, но и надеж дека пред нас се големи промени.

Денешен

Силјановска Давкова: Благодарам за поддршката, ова покажа дека народот сака промени и длабоки реформи

4NEWS

Силјановска Давкова: Благодарам за поддршката, ова покажа дека народот сака промени и длабоки реформи

Скопје1

Силјановска Давкова: Благодарам за поддршката, ова покажа дека народот сака промени и длабоки реформи

А1 On

+инфо Опсервер 24Инфо Lider Либертас Слободен Печат Zoom Во Центар

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова во првиот круг

Канал5 - 03.03.2024

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им се заблагодари на граѓаните кои во огромен број, за само четири часа доставија до подрачните единици на ДИК над 10.000 потписи. Мицкоски рече дека очекува убедлива победа на Силјановска Давкова на ...

Мицкоски: Собрани над 15.000 потписи за Силјановска-Давкова

А1 On

Мисајловски со порака до граѓаните: Ајде да ја направиме Македонија горда

Курир

Мицкоски: Ванковска и Јакимовски ќе имаат „естрадна улога“ во првиот круг

Локално

Мисајловски до граѓаните: Ајде да ја направиме Македонија горда

Нетпрес

Мицкоски: Очекувам убедлива победа на Силјановска Давкова во првиот круг

Курир

Мисајловски со порака до граѓаните: Ајде да ја направиме Македонија горда

Lider

ТВ21 Денешен Lider +инфо Сител Press24 Фокус 24Инфо

Мицкоски: Ова е сериозен патоказ дека народот бара промени и дека доаѓа крај на понижувањата, одземеното достоинство и ...

Курир - 03.03.2024

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук упати благодарност до сите граѓани кои денеска се потпишаа за кандидатот за претседател на Македонија, Гордана Силјановска-Давкова.

Мицкоски: Над 27 илјади денеска потписи за Давкова

4NEWS

Мицкоски: Над 27 илјади граѓани се потпишаа за Силјановска-Давкова, народот бара промени, доаѓа крај на понижувањата!

Нетпрес

Денес над 27 илјади граѓани со потпис за Гордана Силјановска Давкова

Скопје1

МИЦКОСКИ: 27-те илјади потписи за Силјановска се сериозен патоказ дека доаѓа крајот на понижувањата!

Денешен

Мицкоски: Над 27 илјади потписи денеска за Силјановска Давкова

ТВ21

Мицкоски: Над 27 илјади потписи за Давкова

Фокус

Lider 360 степени MakPress Вести плус Centar Алфа

ВМРО-ДПМНЕ: Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси

А1 On - 03.03.2024

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи непотклекнување на туѓи лични агенди, таков претседател ќе биде професорката Гордана Силјаноска Давкова, ...

Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси, најавува ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од лидерство за промени, Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските вредности

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од лидерство за промени, Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од лидерство за промени, Гордана Силјановска Давкова ќе биде претседател кој ќе ги промовира македонските национални интереси

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија има потреба од лидерство за промени

24 Вести