TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Делницата Битола-Ресен-Буково готова до крајот на годинава

Авто Магазин - 06.05.2016

Со вкупно шест милиони евра, се очекува до крајот на годинава да заврши обновата на малку подзаборавениот регионален патен правец Битола-Ресен-Буково. Ќе бидат реконструирани 27 километри, од кои првите седум ќе бидат завршени за месец до два, по ...

Патот Битола-Ресен ќе се реконструира со шест милиони евра

Дневник - 05.05.2016

Најдоцна за еден месец ќе заврши реконструкцијата на првите седум километри од патот Битола-Ресен, најави министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски. Тој вчера во присуство на градоначалниците од Битола и Ресен направи увид врз градежните ...

Започна асфалтирањето на магистралниот пат Битола- Ресен

Алфа - 05.05.2016

Темелната реконструкција на магистралниот пат Битола- Ресен- Буково, во првата делница од седум километри е во завршна фаза. Сега се врши асфалтирање на коловозот, а денеска увид во градежните работи изврши ресорниот министер за транспорт и врски Вл ...

Прости им, повеќе сакаат ѓубре и нереди отколку квалитетен и подобар живот!

Пулс24 - 05.05.2016

Интензивно продолжуваат активностите за асфалтирање на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково. Увид на терен извршија министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Александар Стојанов и ...

Шест милиони евра за обнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

ТВ21 - 05.05.2016

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова регионалниот патен правец ...

Мисајловски изврши увид на реконструкцијата на патот Битола-Ресен-Буково

Канал5 - 05.05.2016

Увид во реконструкцијата на патот Битола-Ресен-Буково денеска изврши Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски. Станува збор за инвестиција од околу 6 милиони евра за реконструкција на пат во должина од 27 километри.

Шест милиони евра за обнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

Курир - 05.05.2016

Од денеска продолжува асфалтирањето на регионалниот пат Битола-Ресен –Буково. На терен увид извршија министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Александар Стојанов и градоначалниците на општина ...

Шест милиони евра за обнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

Нетпрес - 05.05.2016

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова на регионалниот патен правец Битола-Ресен-Буково. – Станува збор за инвестиција во вредност од шест милиони евра со која ќе бидат реконструирани 27 километри, истакна ...

Возач загинал, петмина сопатници повредени во сообраќајка кај Претор

Дневник - 03.05.2016

Владимир Ј. (26) од Скопје загинал, а уште пет момчиња биле повредени кога автомобилот што го управувал Владимир излетал од патот и се превртел, завчера на магистралниот пат Битола-Ресен, во близина на Претор.

За еден месец ќе се завршел првиот дел

Тера - 05.05.2016

Увид во реконструкцијата на патот Битола-Ресен-Буково денеска изврши Министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски. Станува збор за инвестиција од околу 6 милиони евра за реконструкција на пат во должина од 27 километри.

Шест милиони евра за обнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

Сител - 05.05.2016

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова регионалниот патен правец Битола-Ресен-Буково. - Станува збор за инвестиција во вредност од шест милиони евра со која ќе бидат реконструирани 27 километри, истакна министерот ...

26 годишно момче загина во сообраќајка кај Битола

Тера - 03.05.2016

На 02.05.2016 година околу 06.30 часот на магистралниот пат Битола-Ресен се случила сообраќајна незгода во која В.Ј. (26) од Скопје, управувајќи ПМВ „Фиат Стило“ со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото, удрил во заштитните ...

Шест милиони евра за обнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

Канал5 - 05.05.2016

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова регионалниот патен правец Битола-Ресен-Буково. - Станува збор за инвестиција во вредност од шест милиони евра со која ќе бидат реконструирани 27 километри, истакна министерот ...

Шест милиони евра за обнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

Lider - 05.05.2016

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова на регионалниот патен правец Битола-Ресен-Буково. – Станува збор за инвестиција во вредност од шест милиони евра со која ќе бидат реконструирани 27 километри, истакна ...

Шест милиони евра за обнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

Утрински - 05.05.2016

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова регионалниот патен правец Битола-Ресен-Буково. - Станува збор за инвестиција во вредност од шест милиони евра со која ќе бидат реконструирани 27 километри, истакна министерот ...

Шест милиони евра за обнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

Точка - 05.05.2016

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова на регионалниот патен правец Битола-Ресен-Буково. – Станува збор за инвестиција во вредност од шест милиони евра со која ќе бидат реконструирани 27 километри, истакна ...

Се реконструира регионалниот пат Битола-Ресен-Буково: Шест милиони евра за безбеден превоз на јаболковиот род

Република - 05.05.2016

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова регионалниот патен правец Битола-Ресен-Буково. – Станува збор за инвестиција во вредност од шест милиони евра со која ќе бидат реконструирани 27 километри, истакна министерот ...

Шест милиони евра за обнова на регионалниот пат Битола-Ресен-Буково

Вечер Прес - 05.05.2016

До крајот на годинава се очекува да бидат завршени активностите за обнова на регионалниот патен правец Битола-Ресен-Буково. - Станува збор за инвестиција во вредност од шест милиони евра со која ќе бидат реконструирани 27 километри, истакна ...