TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анѓушев на самит за енергетика во Берлин

Курир - 17.04.2018

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре во Берлин ќе учествува на Четвртиот самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи извори во енергетска безбедност што го организира германската Влада.

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев стана дел од владата за да си помогне самиот себе и да ги врати долговите

А1 On - 16.04.2018

„На никому не му беше јасно зошто милионер како Кочо Анѓушев кој долго време е дел од бизнис секторот имаше потреба да се вмеша во македонската политичка сцена, односно да стане дел од владата на СДСМ.

(ВИДЕО) Ѓорчев: Дали бизнис интересите на Кочо Анѓушев беа причина за неговата функција во Влада?

Либертас - 16.04.2018

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ...

Ѓорчев: Дали бизнис интересите на Анѓушев беа причина за неговата функција во Влада?

Стандард - 16.04.2018

Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска праша дали долговите, кои што наводно ги има вицепремиерот Кочо Анѓушев се причината за негово активно влегување во политиката и дали тој ја користи функцијата втор човек во владата на Зоран Заев за ...

Ѓорчев: Додека фирмите на Анѓушев нижат тендери и царински ослободувања, државата економски оди надолу

Канал5 - 16.04.2018

Граѓаните прашуваат дали Кочо Анѓушев со нивните пари од буџетот на државата преку разни тендери и преку разни царински ослободувања ги враќа долговите кои ги имал пред да влезе во политиката, вели членот на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Влатко ...

Ѓорчев: Граѓаните прашуваат дали Анѓушев со нивни пари ги враќа долговите кои ги имал пред да влезе во политиката

Курир - 16.04.2018

Ѓорчев кажа дека веднаш по доаѓањето на Кочо Анѓушев на функцијата вицепремиер, неговата фирма „Фероинвест“ доби тендер во висина од 2.6 милиони евра од државната фирма ЕЛЕМ. Денеска на прес конференција, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев ...

Анѓушев на самит за енергетика во Берлин

Денар - 17.04.2018

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре во Берлин ќе учествува на Четвртиот самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи извори во енергетска безбедност што го организира германската Влада.

ВМРО-ДПМНЕ: Единствена странска инвестиција е продажбата на фирмата на Анѓушев на грчка државна компанија

А1 On - 15.04.2018

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на ставовите на вицепремиерот Кочо Анѓушев во врска со странските инвестиции. „Една од областите каде владата на Заев доживува вистинско фијаско се токму странските инвестиции.

Анѓушев: Швајцарската компанија Баумер ќе инвестира во Македонија

А1 On - 15.04.2018

Нови 10 инвестиции се влезени во земјава за само 10 месеци по новите транспарентни мерки од Планот за Економски раст со нула денари за маркетинг. Во изминатите 10 години претходната влада потрошила 225 милиони евра за влез на вкупно 23 компании.

(ВИДЕО) Ѓорчев: Дали бизнис интересите на Кочо Анѓушев беа причина за неговата функција во Влада?

А1 On - 16.04.2018

„Дали сомнителните бизнис интереси и милионските шеми помеѓу власта и приватниот бизнис стануваат приоритет, а интересот на граѓаните останува во втор план за оваа влада и оваа гарнитура. На седницата за гласање на доверба на владата, граѓаните ...

Анѓушев во дводневна посета на Берлин

Макфакс - 17.04.2018

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, денеска и утре престојува во дводневна службена посета на Берлин, кадешто учествува на Четвртиот Самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи извори во енергетска ...

Анѓушев на самит за енергетика во Берлин

А1 On - 17.04.2018

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре во Берлин ќе учествува на Четвртиот самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи извори во енергетска безбедност што го организира германската Влада.

Анѓушев лаже дека донеле 10 нови инвестиции, единствената инвестиција е продажбата на неговата фрма на грчка државна ...

Курир - 15.04.2018

Една од областите каде владата на Заев доживува вистинско фијаско се токму странските инвестиции. А кога тоа е во прашање, гледаме дека не им е тешко ниту да излажат, ниту погрешно да интепретираат бројки, а најтешко им е да сработат, стои во ...

Анѓушев: Швајцарската компанија „Баумер“ ќе инвестира во Македонија

Слободен Печат - 15.04.2018

Во државата за овие десет месеци биле влезени десет нови инвестиции со нула денари за маркетинг, велат во соопштение од Владата. Од таму додаваат дека во изминатите десет години претходната власт потрошила 225 милиони евра за само 23 компании, а ...

Ѓорчев: Животот во Македонија дојде само за фирмите блиски до владиниот врв

Макфакс - 16.04.2018

Дали сомнителните бизнис интереси и милионските шеми помеѓу власта и приватниот бизнис стануваат приоритет, а интересот на граѓаните останува во втор план за оваа влада и оваа гарнитура, запраша на денешната прес-конференција, Владимир Ѓорчев, член ...

Aнѓушев на самит за енергетика во Берлин

+инфо - 17.04.2018

Анѓушев ќе се обрати на денешната попладневна сесија на тема „Придонес на обновливите извори во енергетската сигурност“. Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре во Берлин ќе учествува на Четвртиот самит за енергетска ...

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев лаже дека донеле 10 нови инвестиции

Макфакс - 15.04.2018

Анѓушев лаже дека донеле 10 нови инвестиции, единствената инвестиција е продажбата на неговата фрма на грчка државна компанија, реагира ВМРО-ДПМНЕ по изјавата на Кочи Анѓушев, што се однесува на 10 нови инвестии во земјава, меѓу кои и реномирана ...

Анѓушев: Швајцарската реномирана компанија „Баумер“ инвестира во Македонија

+инфо - 15.04.2018

Нови 10 инвестиции се влезени во земјава за само 10 месеци по новите транспарентни мерки од Планот за економски раст со нула денари за маркетинг. Во изминатите 10 години претходната влада потрошила 225 милиони евра за влез на вкупно 23 компании.

Ѓорчев: Животот во Македонија дојде само за фирмите блиски до владиниот врв

Точка - 16.04.2018

Дали сомнителните бизнис-интереси и милионските шеми помеѓу власта и приватниот бизнис стануваат приоритет, а интересот на граѓаните останува во втор план за оваа Влада и оваа гарнитура, запраша на денешната прес-конференција Владимир Ѓорчев, член ...

Ѓорчев: Дали Анѓушев го враќа долгот од 26 милиони евра со државни пари?

Фокус - 16.04.2018

Пратеникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, денеска повторно го праша вицепремиерот и бизнисмен Кочо Анѓушев дали влегол во политиката за да ги врати долговите од 26 милиони евра.

Вицепремиерот Анѓушев на самит за енергетика во Берлин

Н.Македонија - 17.04.2018

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре во Берлин ќе учествува на Четвртиот самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи извори во енергетска безбедност што го организира германската Влада.

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев лаже дека донеле 10 нови инвестиции

ТВ21 - 15.04.2018

Една од областите каде владата на Заев доживува вистинско фијаско се токму странските инвестиции. А кога тоа е во прашање, гледаме дека не им е тешко ниту да излажат, ниту погрешно да интепретираат бројки, а најтешко им е да сработат, се наведува во ...

Анѓушев: Нови 10 инвестиции се влезени во земјава за само 10 месеци

Фактор - 15.04.2018

Нови 10 инвестиции се влезени во земјава за само 10 месеци по новите транспарентни мерки од Планот за Економски раст со нула денари за маркетинг. Во изминатите 10 години претходната влада потрошила 225 милиони евра за влез на вкупно 23 компании.

Анѓушев на самит за енергетика во Берлин

Сител - 17.04.2018

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре во Берлин ќе учествува на Четвртиот самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи извори во енергетска безбедност што го организира германската Влада.

Анѓушев: Швајцарската реномирана компанија Баумер инвестира во Македонија

iPortal - 15.04.2018

Нови 10 инвестиции се влезени во земјава за само 10 месеци по новите транспарентни мерки од Планот за Економски раст со нула денари за маркетинг. Во изминатите 10 години претходната влада потрошила 225 милиони евра за влез на вкупно 23 компании.

Анѓушев на самит за енергетика во Берлин

CivilMedia - 17.04.2018

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре во Берлин ќе учествува на Четвртиот самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи извори во енергетска безбедност што го организира германската Влада.

Анѓушев: Швајцарската реномирана компанија Баумер инвестира во Македонија

Макфакс - 15.04.2018

Нови 10 инвестиции се влезени во земјава за само 10 месеци по новите транспарентни мерки од Планот за Економски раст со нула денари за маркетинг. Во изминатите 10 години претходната влада потрошила 225 милиони евра за влез на вкупно 23 компании.

Анѓушев на самит за енергетика во Берлин

МКД - 17.04.2018

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска и утре во Берлин ќе учествува на Четвртиот самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи извори во енергетска безбедност што го организира германската Влада.

Анѓушев: Нови 10 инвестиции и швајцарската реномирана компанија Баумер во Македонија со 0 трошоци за реклами

Бриф - 15.04.2018

Нови 10 инвестиции се влезени во земјава за само 10 месеци по новите транспарентни мерки од Планот за Економски раст со нула денари за маркетинг. Во изминатите 10 години претходната влада потрошила 225 милиони евра за влез на вкупно 23 компании.

Анѓушев учествува на самит за енергетска сигурност во Германија

Мета - 17.04.2018

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев е во службена посета на Германија, каде што учествува на четвртиот Самит за енергетска транзиција и дијалог за обновливи извори во енергетска сигурност, во организација на германската Влада.

Анѓушев: Швајцарската реномирана компанија Баумер инвестира во Македонија

Денар - 16.04.2018

Нови 10 инвестиции се влезени во земјава за само 10 месеци по новите транспарентни мерки од Планот за Економски раст со нула денари за маркетинг. Во изминатите 10 години претходната влада потрошила 225 милиони евра за влез на вкупно 23 компании.