TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трајковски: Штета што не ги искористивме шансите, а ги имаше во вториот дел

Gol.mk - 17.06.2021

Фудбалската репрезентација на Македонија го загуби и вториот натпревар на Европското првенство, но одново не разочара со прикажаната игра на „Националната Арена“ во Букурешт. Јармоленко и Јаремчук со два брзи гола ѝ пресудија на Македонија за прва ...

ЕУРО 2020: Македонија „блескаше“ во вториот дел, но предноста од првото полувреме на Украина беше недостижна

ТВ21

Пораз од Украина, а бевме толку блиску до бод! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1

Едно добро полувреме недоволно за позитивен резултат против Украина (ВИДЕО)

Телма

Многу пропуштени шанси, пораз на Македонија и од Украина (2-1)

Фокус

Загубивме и од Украина – Македонија одигра машки, вака и елиминацијата не боли

Спортманија

Скапо ги плативме лошите пет минути, Украина остана во игра за ноакут фаза 🎥

Спортски

OhridNews Дриблинг Gol.mk Екипа Фокус МКД Gol.mk 24 Вести

Украина ја совлада Македонија во Букурешт

Канал5 - 17.06.2021

Украина ја победи Македонија со 2: 1 во 2. коло од групата Ц на Европското првенство во Букурешт. Украина им се наметна на Македонците уште од првата минута. Средниот ред на тимот на Шевченко веднаш ја доби битката на средината на теренот и ...

Фудбалерите немаа среќа, Украина го „преживеа“ второто полувреме и ги освои бодовите

Слободен Печат

ВИДЕО: Храбрата Македонија загуби од Украина, осминафиналето останува само сон

Gol.mk

Македонија блесна во второто полувреме, но Украина ја однесе победата (ВИДЕО)

МКД

„ЛУДИЛО“ во Букурешт… сепак триумфот е за Украина (ВИДЕО)

SportMedia

Утната формација ја чинеше Македонија нов пораз на ЕП – овојпат од Украина

Спортклуб

Македонија не успеа да го сопре Јармоленко и да се извлече во второто полувреме

Н.Македонија

Екипа Sport M SportMedia Екипа Спортманија SportMedia Lider Курир

Шевченко не нè победил како играч, ама и Македонија нема гол во меч за бодови со Украина!

Sport 1 - 17.06.2021

Македонија и Украина попладнево од 15 часот ќе се судрат во мечот да се биде или не на Европското првенство, во кое и двете селекции влегуваат после пораз во првата рунда, па било чив кикс ќе значи веќе извесно крај на амбициите за втора фаза на ...

Против Украина, да се биде или не!

Телма

Еве какви шанси букмејкерите ѝ даваат на Македонија против Украина

Gol.mk

Се за Украина пред мечот со Македонија: Шевченко…, Малиновски…, што велат фановите.., кој е пандемискиот херој!

Екипа

ЕУРО 2020: „Мора да се победи“

Deutsche Welle

КОЛУМНА: Сите освен Шевченко нè потценуваат, тоа нека биде мотив плус за победа

Gol.mk

ГОРАН ПОПОВ ги анализира Украинците: Ќе биде потешко од претходниот меч, не смееме да дозволиме да поведат

Екипа

Sport 1 Либертас Глас на Америка Gol.mk Дриблинг Дриблинг Локално Gol.mk

Официјални состави: Ангеловски направи една промена во почетниот состав за мечот со Украина (ФОТО)

Дерби - 17.06.2021

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација денеска го има вториот предизвик на Европското првенство, а тоа е селекцијата на Украина со која ќе се соочиме во Букурешт од 15 часот. Нашата цел е да одиграме подобро од првата средба со Австрија и ...

Официјални состави: Ангеловски направи една промена во почетниот состав за мечот со Украина

Точка

Ангеловски: Украина има одлични индивидуалци, но и Македонија има со што да се пофали

Екипа

Ангеловски: Македонија има одлични фудбалери, кои веќе многупати докажаа дека може да се носат со сите

Sport M

Црвено-жолтите на Мрме против жолто-сините на Шева – какви ни се шансите?

+инфо

Велковски: Украинците не се дисциплинирани како Австрија, тоа е нашата шанса

Спортклуб

Ангеловски: Денешниот натпревар е финале за нас и Украина

Локално

Lider Gol.mk Дриблинг Sport M Спортклуб Точка МКД Lider