TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гренел повторно ја отвора опцијата за размена на територии

МКД - 09.10.2019

Ричард Гренел, спрецијалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп пристигна денес на Косово, три дена по одржувањето на изборите, а според проценката на одделни аналитичари неговото именување и посетата би можеле повторно да ја ...

Џозеф: Гренел може да ја убеди Германија да ја поддржи размената на територии

Кумановски м. - 10.10.2019

Американскиот аналитичар Едвард Џоезф смета дека со назначување на специјалниот претседателски претставник Ричард Гренел за разговорите Белград-Приштина, Белата куќа верува дека може да ја убеди Германија да ја поддржи идејата за која претходно се ...

Изборите во Косово ја менуваат политичката сцена и преговорите со Србија

Глас на Америка - 09.10.2019

Аналитичарите очекуваат обновување на дијалогот помеѓу Косово и Србија Предвремените избори во Косово во неделата, каде што опозициската централно-левичарска партија освои најмногу гласови, по се изгледа ќе ја променат политичката сцена, а ...

Курти: Содржината на дијалогот Косово – Србија е поважен од роковите

Кумановски м. - 10.10.2019

Кандидатот за премиер од движењето Самоопределување, Албин Курти, изјави денеска за време на состанокот со претставникот на американскиот претседател Доналд Трамп за дијалог за Косово и Србија, Ричард Гренел, дека содржината на дијалогот е поважна ...

Пратеникот на САД за Косово Гренел денеска во Приштина

Р.С.Европа - 09.10.2019

Специјалниот пратеник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите меѓу Србија и Косово амбасадорот Ричард Гренел денеска ќе престојува на Косово, а попладне ќе има средба со претседателот Хашим Тачи.

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

А1 On - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Опсервер - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...

Заврши средбата Тачи – Гренел, немаше изјави за медиумите

Опсервер - 09.10.2019

Претседателот на Косово Хашим Тачи се сретна денеска со специјалниот пратеник на претседателот на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп за косовско-српските мировни преговори, американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, а по средбата ...

Гренел во посета на Приштина и на Белград

Вечер - 09.10.2019

Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите Белград – Приштина, денеска доаѓа во Косово. Тој во Приштина ќе разговара со Хашим Тачи јави „Глас на Америка”, повикувајќи се на кабинетот на ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Независен - 09.10.2019

– Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

24Инфо - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Американскиот двоец Палмер и Гренел во мисија: Денеска во Приштина утре во Белград

Нова ТВ - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Гренел во посета на Приштина и на Белград

MakPress - 09.10.2019

Ричард Гренел, специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за разговорите Белград – Приштина, денеска доаѓа во Косово. Тој во Приштина ќе разговара со Хашим Тачи јави „Глас на Америка“, повикувајќи се на кабинетот на ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Локално - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Република - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Сител - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Високи претставници на САД во посета на Приштина

iPortal - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

Нетпрес - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Палмер заедно со Гренел денеска во Приштина

MakPress - 09.10.2019

Високите претставници на Соединетите Американски Држави за Западен Балкан и за дијалогот меѓу Косово и Србија, заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер и американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренел, денеска се очекува да допатуваат во ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Алфа - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

А1 On - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределување, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

+инфо - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

MakPress - 09.10.2019

Лидерот на Движењето Самоопределува, партија која победи на неделните парламентарни избори во Косово, Албин Курти, се сретна попладнево во Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Приштина со претставникот на претседателот Доналд Трамп за ...