TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски на средба со граѓаните на Прилеп: Реформите носат успех на меѓународен и домашен план, се гради независен ...

iPortal - 22.07.2019

Членот на ЦО на СДСМ, Оливер Спасовски, придружуван од градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски, претседателот на ОО на СДСМ Прилеп, Миле Талески денеска беше меѓу граѓаните на Прилеп и учествуваше на маалска средба во населбата Точила.

Спасовски: безбедносната ситуација во Прилеп е мирна

Канал5 - 21.07.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оцени дека и по инцидентот со подметнатата бомба, безбедносната ситуација во Прилеп е мирна. Тој нагласи дека полицијата работи на целосно расчистување на ...

Прилеп го формираше Советот за превенција, има можност полициската станица да прерасе во СВР Прилеп

24Инфо - 21.07.2019

Локалниот совет за превенција на општина Прилеп денеска го одржа првиот состанок, на кој присуствуваше и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. По разгледувањето на севкупната состојба во градот на основа на податоците добиени од ...

Оливер Спасовски во посета на Прилеп

Канал5 - 21.07.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес го посети Прилеп, неговата посета ги опфати прилепската полициска станица и локалната самоуправа. „Денеска сме во посета на Полициската станица во Прилеп и локалната самоуправа, а заедно со ...

Спасовски: Безбедносната состојба во Прилеп е добра, набрзо со детали за поставените рачни бомби

MTM - 21.07.2019

Многу брзо може да излеземе со детали, зашто се преземаат низа активности за кои се надевам дека ќе ги дадат очекуваните резултати, како и поврзаноста на овие случувања со некакви претходни случувања со одредени групации, изјави министерот за ...

Млад прилепчанец навредувал полицајци

Скопје1 - 21.07.2019

На 21.07.2019 во 05.30 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен С.Р.(22) од Прилеп поради тоа што се однесуувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службена дејност во угостителски објект во Прилеп.

Министерот Спасовски во посета на Прилеп

24Инфо - 21.07.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе ја посети Полициската станица Прилеп и локалната самоуправа. Како што соопшти МВР, Спасовски ќе има средба со градоначалникот на Општина Прилеп Илија Јованоски, а потоа ќе присуствува на ...

Jованоски: Таканаречената бомба не е поврзана со „Пивофест“

Р.С.Европа - 20.07.2019

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски денеска го осуди синоќешниот случај со таканаречената лажна бомба која, како што рече, го уништува реномето на градот и на манифестацијата „Пивофест“ која има 17-годишна традиција .

Прилеп го формираше Советот за превенција, има можност полициската станица да прерасне во СВР Прилеп

Сител - 21.07.2019

Локалниот совет за превенција на општина Прилеп денеска го одржа првиот состанок, на кој присуствуваше и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. По разгледувањето на севкупната состојба во градот на основа на податоците добиени од ...

Спасовски: Безбедносната состојба во Прилеп е стабилна

Тера - 21.07.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во посета на Прилеп. Рече дека безбедносната состојба е стабилна. Тој имаше средба и со градоначалникот на Прилеп Илија Јованоски. „Денеска сме во посета на Полициската станица во Прилеп и ...

Спасовски: Безбедносната состојба во Прилеп е добра, набрзо со детали за поставените рачни бомби

1tv - 21.07.2019

Многу брзо може да излеземе со детали, зашто се преземаат низа активности за кои се надевам дека ќе ги дадат очекуваните резултати, како и поврзаноста на овие случувања со некакви претходни случувања со одредени групации, изјави министерот за ...

Инцидент во ресторан во Прилеп: Момче навредувало полицајци на должност

Press24 - 21.07.2019

Утринава во 05:30 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен 22-годишниот С.Р. од Прилеп поради тоа што се однесуувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службена дејност во угостителски објект во Прилеп.

Прилеп го формираше Советот за превенција

+инфо - 21.07.2019

Локалниот совет за превенција на општина Прилеп денеска го одржа првиот состанок, на кој присуствуваше и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. По разгледувањето на севкупната состојба во градот на основа на податоците добиени од ...

(Видео) Спасовски: Прилеп е безбеден, преземени се дејствија за школската бомба во кафулето

Макфакс - 21.07.2019

Министерот за внатрешни работи кој денеска беше во посета на Полициската станица во Прилеп и локалната самоуправа смирува дека безбедносната состојба во општината е стабилна. Во врска со инцидентот кога во кафуле во петокот за време на „Пивофест“ ...

Спасовски: Безбедносната состојба во Прилеп е добра, набрзо со детали за поставените рачни бомби

Либертас - 21.07.2019

Многу брзо може да излеземе со детали, зашто се преземаат низа активности за кои се надевам дека ќе ги дадат очекуваните резултати, како и поврзаноста на овие случувања со некакви претходни случувања со одредени групации, изјави министерот за ...

Инцидент во ресторан во Прилеп: Момче навредувало полицајци на должност

Centar - 21.07.2019

Утринава во 05:30 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен 22-годишниот С.Р. од Прилеп поради тоа што се однесуувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службена дејност во угостителски објект во Прилеп.

Прилеп го формираше Советот за превенција, има можност полициската станица да прерасне во СВР Прилеп

Локално - 21.07.2019

Локалниот совет за превенција на општина Прилеп денеска го одржа првиот состанок, на кој присуствуваше и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. По разгледувањето на севкупната состојба во градот на основа на податоците добиени од ...

(Видео) Спасовски: Прилеп е безбеден, преземени се дејствија за школската бомба во кафулето

24Инфо - 21.07.2019

Министерот за внатрешни работи кој денеска беше во посета на Полициската станица во Прилеп и локалната самоуправа смирува дека безбедносната состојба во општината е стабилна. Во врска со инцидентот кога во кафуле во петокот за време на „Пивофест“ ...

Спасовски: Безбедносната состојба во Прилеп е добра, набрзо со детали за поставените рачни бомби

Слободен Печат - 21.07.2019

Спасовски денеска ја посети прилепската полициска станица и присуствуваше на конститутивната седница на Советот за превенција во Прилеп. Многу брзо може да излеземе со детали, зашто се преземаат низа активности за кои се надевам дека ќе ги дадат ...

Приведен е С.Р.(22) од Прилеп

Опсервер - 22.07.2019

На 21.07.2019 во 05.30 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен С.Р.(22) од Прилеп поради тоа што се однесуувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службена дејност во угостителски објект во Прилеп.

Прилеп го формираше Советот за превенција, има можност полициската станица да прерасе во СВР Прилеп

Опсервер - 21.07.2019

Локалниот совет за превенција на општина Прилеп денеска го одржа првиот состанок, на кој присуствуваше и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. По разгледувањето на севкупната состојба во градот на основа на податоците добиени од ...

Спасовски: Безбедносната состојба во Прилеп е добра, набрзо со детали за поставените рачни бомби

24Инфо - 21.07.2019

Многу брзо може да излеземе со детали, зашто се преземаат низа активности за кои се надевам дека ќе ги дадат очекуваните резултати, како и поврзаноста на овие случувања со некакви претходни случувања со одредени групации, изјави министерот за ...

Спасовски: Безбедносната состојба во Прилеп е добра, набрзо со детали за поставените рачни бомби

Сител - 21.07.2019

Многу брзо може да излеземе со детали, зашто се преземаат низа активности за кои се надевам дека ќе ги дадат очекуваните резултати, како и поврзаноста на овие случувања со некакви претходни случувања со одредени групации, изјави министерот за ...

Спасовски: Безбедносната состојба во Прилеп е добра, набрзо со детали за поставените рачни бомби

Опсервер - 21.07.2019

Многу брзо може да излеземе со детали, зашто се преземаат низа активности за кои се надевам дека ќе ги дадат очекуваните резултати, како и поврзаноста на овие случувања со некакви претходни случувања со одредени групации, изјави министерот за ...