TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LG можеби подготвува лаптоп со екран што се развлекува

USB - 21.11.2020

LG е меѓу првите клучни производители кои веќе некое време развиваат екрани што можат да се вовлекуваат. Меѓутоа, компаниите како Oppo и TCL, исто така, си ја пробуваат среќата со извлекувачки екрани за изработка на паметните телефони од следната ...

Претставен прототипот на „ролетна“ телефонот (ВИДЕО)

Денар - 21.11.2020

„Oppo“ ја изненади конкуренцијата, пред се корејската „LG“, со револуционерен концепт за мобилен телефон – „Oppo X 2021“. Медиумите вчера пишуваа за „ролетна“ телефонот, кој треба да се појави на пазарот следната година, според најавите на „LG ...

LG ќе прави лаптоп со екран кој се витка како ролна

Телефони.мк - 21.11.2020

LG ќе продолжи со развојот на уникатните форми на екрани и новиот концепт на ролна ќе го промени и во категоријата на лаптопи за што веќе има изработено концепт и патент. Лаптопот на LG со екран кој ќе се витка како ролна ќе има големина од17 инчи.