TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луда теорија: Ѓоковиќ доминира затоа што не се вакцинираше

Спортски - 06.12.2023

Новак Ѓоковиќ беше еден од најгласните кога на сила во светот беа рестрикциите поради коронавирусот, српскиот тенисер и по цена да проблеми во кариерата не одлучи да се вакцинира. Сега иако станува збор за теорија која е тешко да се разбере, ...

Побизарно тврдење – здравје: Ѓоковиќ доминира зашто одби да се вакцинира!

Sport 1

Колку пари заработи Ѓоковиќ во кариерата? (Фото)

СуперСпорт

Ѓоковиќ осми пат број еден, по многу години одново високи пласмани на млади тенисери

Н.Македонија

Ѓоковиќ пред нова историја, Србинот блиску до апсолутниот рекорд на Конорс

Gol.mk

Ѓоковиќ убедливо најплатен тенисер во 2023 година

Спортманија

Ѓоковиќ ќе се бори за наградата која лани ја освои Меси!

Спортски

Sport 1 Екипа Канал5 Слободен Печат Sport 1 Слободен Печат Sport M Во Центар

Рафаел Надал ја спушта топката: Не очекувам ништо од себе, тоа е вистината

Слободен Печат - 05.12.2023

Според Надал, постои многу голема можност работите да тргнат наопаку при неовиот камбек по долгата пауза Откако минатата недела официјално го објави своето враќање, Рафаел Надал сега во изјавите како да презема мерки на претпазливост, за да не ги ...

Надал откри што најмногу го загрижува: Ова за мене е непозната територија…

Дерби

Надал: Колкот не ми е најголема грижа, знам дека кога ќе се вратам ќе изгледам лошо...

Gol.mk

Надал ги загрижи навивачите: Се плашам, колкот не е единствената моја грижа

Вечер Прес

Надал пред враќање на терените: Не очекувам ништо посебно!

Sport 1

Надал ги загрижи фановите: Стравувам, не ме загрижува само колкот..

Спортклуб

[ВИДЕО] Конечно! Рафаел Надал најави враќање на теренот со тешко признание

Точка

Во Центар