TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Факти кои можеби не сте ги знаеле за Катар

Фактор - 25.11.2022

Катар е една од најбогатите држави на светот. Поради Светското првенство во фудбал оваа земја е во центарот на вниманието. 1. Катар е опкружен со пустина. Односно, оваа држава е создадена во пустина, поради што немаат слатка вода, па мораат да ...

Која е сопругата на катарскиот шеик? Ја нарекуваат кралица на стилот, а тоа го докажа и на Светското првенство (фото)

Во Центар - 25.11.2022

Моза бинт Насер им посака добредојде на сите преку Инстаграм: „Дојде време. Добредојдовте во Катар и со среќа на сите“ Овие денови сите погледи се вперени во Катар каде што се одржува Светското првенство.

(Фото) Инспирација: Која е шеика Моза бинт Насер Ал-Миснед, убавата „мајка“ на катарското образование

Еспресо - 25.11.2022

Со Светското првенство во Катар отркиваме многу и за кралското семејство, а особено внимание овие денови привлекува нејзиното височество Шеика Моза бинт Насер Ал-Миснед, која продолжува да не инспирира.

Најуспешната ќерка на катарскиот шеик воодушевува со убавината: Има 6 деца, совладала триатлон, а сепак е во сенка на ...

Во Центар - 24.11.2022

Најистакнатата ќерка на катарскиот шеик ниже успеси, а има шест деца Шеиката Моза ибн Насер е најистакнатата ќерка на шеикот Хамад ибн Халиф ел Тани, кој има седум деца. Ги воодушевила сите со својата појава на Светското првенство во фудбал, а ...

(ФОТО) НАЈБОГАТАТА ЗЕМЈА НА СВЕТОТ НЕ МОЖЕ НИТУ СО ПАРИ ДА ГО КУПИ ОНА ШТО НИЕ ГО ФРЛИМЕ: Нема да верувате како се ...

Екран - 23.11.2022

Катар се наоѓа во Југозападна Азија и се смета за една од најбогатите земји во светот. Сепак, ниту целото богатство на светот не може да им купи изворска вода, која во Катар ја нема Светското првенство во фудбал годинава се одржува во Катар, па оваа ...