TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ се врати и веднаш направи „партал“

Sport 1 - 16.04.2018

Некогаш најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска конечно успеа да запише победа, првпат по три месеци, откако на Австралијан опен беше подобар од Алберто Рамос-Вињолас. Новак во првото коло во Монте Карло играше против квалификантот и ...

Ѓоковиќ почна моќно во Монте Карло, победи свој сонародник со само еден загубен гејм!

МКД - 16.04.2018

Ѓоковиќ имаше изненадувачки добар настап на стартот од мастерс турнирот во Монте Карло откако со само еден загубен гејм го победи неговиот сонародник Душан Лајовиќ. По неуспешните настапи во Индијан Велс и Мајами, Ѓоковиќ на стартот од турнирот во ...

Можеби е до тренерот: Ѓоковиќ маестрален на стартот во Монте Карло

Екипа - 16.04.2018

Новак Ѓоковиќ конечно одигра еден меч на своето препознатливо ниво, означувајќи го стартот на сезоната на земјена подлога со убедлива победа над сонародникот Душан Лајовиќ со 6-0, 6-1. По бројните слаби игри и проблемите со повредите, Србинот се ...

Како во најдобрите денови – Ѓоковиќ со фуриозна игра во второто коло во Монте Карло!

Спортски - 16.04.2018

По враќањето од повредата конечно денес гледавме меч со кој Новак Ѓоковиќ потсети на најдобрите денови. Сезоната на земја започна одлично за Ѓоковиќ и во првото коло од Мастерсот Монте Карло со сигурна игра го победи сонародникот Душан Лајовиќ со ...

Ѓоковиќ фуриозен во првата рунда во Монте Карло (Видео)

Дерби - 16.04.2018

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ имаше идеален старт на Мастерсот во Монте Карло каде во првата рунда лесно го нокаутираше сонардоникот Душан Лајовиќ. Дуелот траеше само еден час, период во кој Ноле му препушти на противникот само еден гејм ...

Ѓоковиќ со прва победа од јануари, му препушти еден гем на Лајовиќ во Монте Карло

Gol.mk - 16.04.2018

Денес започна првиот Мастерс турнир на земјена подлога, а Новак Ѓоковиќ во првото коло беше поуспешен од својот сонародник, Душан Лајовиќ, кого го совлада со рутински 6-0, 6-1. 30-годишниот тенисер прикажа одлична игра и најави подобри денови во ...

Нишикори и покрај повредата го елиминираше Бердих

Курир - 16.04.2018

Јапонецот Кеи Нишикори го совлада чешкиот тенисер Томаш Бердих со резултат 2:1 (4:6, 6:2, 6:1) во сетови, во првото коло на Мастерсот во Монте Карло. Иако Бердих по освојувањето на првиот сет изгледаше како фаворит за победа против јапонскиот ...

Конечно, вистинскиот Новак Ѓоковиќ на терен

TopSport - 16.04.2018

Поранешниот светски број 1, Новак Ѓоковиќ имаше одиграно само шест меча досега во 2018, мачејќи се со формата и менувајќи го својот тренерски тим, меѓутоа ако се гледа првото коло на Мастерсот во Монте Карло, тогаш тој е на вистински пат.

Рафа: Федерер бега од мене на земја

TopSport - 16.04.2018

Рафаел Надал на шега посочи дека Роџер Федерер избегнува да се сретне со него на земјена подлога, иако многу тениски фанови сметаат дека ова е чиста вистина. Надал се враќа во акција на АТП турнејата на Мастерсот во Монте Карло оваа недела, но ...

Надал со интересен коментар за Федерер

Стандард - 16.04.2018

Светскиот рекет број 1, Рафаел Надал се враќа оваа недела на АТП турнејата, при тоа на неговата омилена подлога – земја. Шпанецот ќе ја бара 11-тата титула на „Мастерс“ турнирот во Монте Карло, што ќе му овозможи да ја задржи својата лидерска ...

Нишикори и покрај повредата го елиминираше Бердих

А1 On - 16.04.2018

Јапонецот Кеи Нишикори го совлада чешкиот тенисер Томаш Бердих со резултат 2:1 (4:6, 6:2, 6:1) во сетови, во првото коло на Мастерсот во Монте Карло. Иако Бердих по освојувањето на првиот сет изгледаше како фаворит за победа против јапонскиот ...

Конечно, вистинскиот Новак Ѓоковиќ на терен

Макфакс - 16.04.2018

Поранешниот светски број 1, Новак Ѓоковиќ имаше одиграно само шест меча досега во 2018, мачејќи се со формата и менувајќи го својот тренерски тим, меѓутоа ако се гледа првото коло на Мастерсот во Монте Карло, тогаш тој е на вистински пат.