TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Оружен напад во Мемфис – еден убиен и 12 повредени во супермаркет

360 степени - 23.09.2021

Неколку очевидци за локалните медиуми изјавија дека слушнале најмалку десетина истрели. Според извештаите, голем број купувачи ја напуштиле продавницата, а вработените наводно се скриле во замрзнувач Едно лице е убиено, а најмалку 12 се повредени во ...

ПУКАЊЕ ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО ТЕНЕСИ: Еден мртов, 14 повредени-луѓето се криеле во замрзнувачи (ВИДЕО)

Фактор - 24.09.2021

Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи во супермаркет во Мемфис во американската сојузна држава Тенеси. Според Daily Mail, неколку клиенти се сокриле во замрзнувачите за време на нападот.

ЕДЕН УБИЕН, НАЈМАЛКУ 12 ПОВРЕДЕНИ Пукање во супермаркет во Мемфис ВИДЕО

+инфо - 23.09.2021

Неколку очевидци изјавиле дека слушнале најмалку десетина истрели. Според извештаите, голем број купувачи ја напуштиле продавницата, а вработените наводно се скриле во замрзнувач. Едно лице е убиено, а најмалку 12 се повредени во масовна престрелка ...

Пукање во супермаркет во Мемфис, eден убиен и 12 повредени

Република - 23.09.2021

Најмалку 13 лица се повредени, а едно го загуби животот во пукање што се случи денеска во супермаркет во Мемфис, во американската сојузна држава Тенеси. Според Daily Mail, напаѓачот извршил самоубиство по пукањето.