TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крај на една ера: Заврши љубовта на Лионел Меси и Барселона

Deutsche Welle - 05.08.2021

Лионел Меси си заминува од Барселона и покрај тоа што двете страни се согласија на нов договор. Натамошната соработка е невозможна поради економските и структурни пречки со кои се соочува клубот Прославениот аргентински напаѓач Лионел Меси си ...

Реал и Барселона со заеднички став, не се согласуваат со договорот меѓу Ла Лига и инвестицискиот фонд

Дерби

Четири европски гиганти во игра за потписот на Меси

Слободен Печат

Обложувалниците имаат фаворит: За Меси еден клуб е апсолутен лидер!

Gol.mk

ВИДЕО: За сите времиња – мајсториите на неповторливиот, фудбалскиот „магионичар“ Лео Меси

Слободен Печат

Обложувалниците прогнозираат: Еве кој има најголеми шанси за потписот на Меси

Спортски

Меси ја заврши својата ера во Барселона со - 778 настапи и 672 голови!

Sport 1

Спортклуб 24Фудбал СуперСпорт Sport M Телма Gol.mk Спортклуб Слободен Печат

Шпанска серија. Сите причини за заминувањето на Меси од Барселона. Зошто секоја голема љубов мора така да заврши!?

Во Центар - 06.08.2021

Каталонскиот печат ги открива најновите детали, додека клубот зборува за прописите на Ла Лига на својата веб страница Најпрво, мадридската Марка го запали огнот, а кратко потоа светската бомба беше активирана – Лионел Меси ја напушта Барселона ...

Што е следно: Меси бира меѓу двајца пријатели

Екипа

Барселона најавуваше среќен крај, а експресно објави видео за да се збогува со Меси (Видео)

Дерби

Фановите на Барселона разочарани, Лапорта најави обраќање по неуспехот да го задржи Меси

Дерби

Што се случи со Барселона и Меси и како пропадна веќе договореното останување?

Спортклуб

Барселона се збогуваше со Меси: Ти благодариме! (ВИДЕО)

Sport 1

Чуден молк, ниту еден досегашен соиграч не се прости јавно од Меси

Спортманија

Екипа Дриблинг SportMedia Точка Дерби Спортманија Слободен Печат Точка

Обложувалниците веднаш поставија квоти: Познат фаворитот за ангажман на Лео Меси

Дерби - 05.08.2021

Барселона доцна вечерва излезе со шокантна информација со која потврди дека Лионел Меси ќе си замине од клубот и покрај позитивните преговори за продолжување на неговиот договор. Аргентинецот нема да може да остане на „Камп Ноу“ поради финансиската ...

ПСЖ е фаворит за потписот на Меси, но може да има и изненадување

Спортманија

Oфицијално: Меси си оди од Барселона

Република - 05.08.2021

Шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона ја шокираше вечерва фудбалската јавност потврдувајќи дека еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси (34) заминува од каталонскиот гигант во кој ја мина целата своја клупска кариера.

Меси ја напушти Барселона

Опсервер

Меси си оди од Барселона

+инфо

Крај на една ера: Меси ја напушти Барселона, шокирана фудбалската јавност

Lider

Шок во светот на фудбалот: Меси ја напушти Барселона

365

ШОКАНТНА ФУДБАЛСКА ВЕСТ: Меси си заминува од Барселона

Денешен

Меси ја напушти Барселона

Нова ТВ

Независен Frontline Нетпрес MakPress