TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ за идејата за „српски свет“: Границите на Србија се неповредливи, а туѓите не нè интересираат

МКД - 22.07.2021

Официјалната политика е дека границите на Србија се неповредливи, а Белград не се занимава со туѓите граници, кажа српскиот претседател Александар Вучиќ коментирајќи ги критиките во регионот по изјавата на српскиот министер за внатрешни работи ...

Вучиќ бара да се објават снимки од распарчените жртви: "Важно е тоа луѓето да го видат"

Точка - 21.07.2021

Александар Вучиќ го поддржал својот министер за внатрешни работи, Александар Вулин, откако објавил вознемирувачки и страшни фотографии од злосторствата на кланот на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ.

Вучиќ до Ердоган: Косово не е турско

МКД - 21.07.2021

Коментирајќи ја најавата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган дека ќе почне со лобирање за независноста на Косово, претседателот на Србија Александар Вучиќ кажа дека ќе разговара со него.

Вучиќ: Косово не е турско

Фокус - 21.07.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ даде свој став околу најавата на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган дека ќе почне лобирање за независноста на Косово. „Турција е голема сила, Ердоган е голем лидер, јас сум мал и занемарлив и Србија е ...

Тргна лавината: Српскиот министер за полиција со опасна и скандалозна изјава. Српскиот свет ќе биде единствена држава. ...

Во Центар - 21.07.2021

За мене, српскиот свет е единствена држава, обединување, но на мирен начин, без ниту еден истрелан куршум, изјави претседателот на Движењето на социјалистите (ПС) и српски министер за внатрешни работи, Александар Вулин.

„Ова не е турско, ќе се спротивставиме“, му рече Вучиќ на Ердоган за Косово

Локално - 21.07.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека Србија ќе се спротивстави доколку има ново лоби за признавање на независноста на Косово. На прашањето за најавата на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, дека ќе го засили лобирањето за ...

Настапите на Вулин ја изолираат Србија

МКД - 21.07.2021

Хелсиншкиот одбор за човекови права во Србија оцени дека најновите настапи на високи државни функционери, особено на министерот за внатрешни работи Александар Вулин, сè повеќе ја изолираат Србија во регионот и ја оддалечуваат од наводно саканата цел ...

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Либертас - 21.07.2021

-Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за ...

Вучиќ кон Ердоган: Србија ќе се спротивстави ако Турција лобира за Косово

Нова ТВ - 21.07.2021

Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за ...

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

24Инфо - 21.07.2021

Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за ...

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Денешен - 21.07.2021

Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за ...

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Сител - 21.07.2021

Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за ...

Комшиќ: Нема да се остварат соништата на кафекуварката на Мира Марковиќ

Слободен Печат - 21.07.2021

Вулин пред два дена на собир по повод 13-годишнината од Движењето на социјалистите чијшто лидер е самиот, рече дека задачата на оваа генерација политичари е создавање на српски свет – што ќе ги обедини Србите секаде каде што живеат Жељко Комшиќ, кој ...

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Опсервер - 21.07.2021

-Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за ...

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

Вечер Прес - 21.07.2021

Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за ...

Вучиќ му сржа на Ердоган: Ова не е турско!

+инфо - 21.07.2021

Турција е голема сила, Ердоган е голем, јас сум мал и занемарлив, но не е Србија толку мала што не би се обидела на тоа да се спротивстави, и верувам дека тој малку ќе го ублажи својот став, рече Вучиќ.

Вучиќ му одговори на Ердоган дека ќе се бори ако дојде до лобирање за признавање на Косово

MakPress - 21.07.2021

Претседателот Александар Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се воздржат од кампања за повлекување или лобирање за признавање на независноста на Косово и додаде дека Србија ќе стори се за ...

ВУЧИЌ КОНТРА ЕРДОГАН ЗА ЛОБИРАЊЕТО ЗА КОСОВО: Турција е голема сила, но не е Србија толку мала

Фактор - 21.07.2021

Србија ќе се спротивстави ако Турција лобира за Косово, му порача српскиот претседател Александар Вучиќ на својот турски колега, Реџеп Таип Ердоган. Вучиќ изјави денеска дека, според договорот од Вашингтон, и Белград и Приштина имаат обврска да се ...

Вучиќ за страшните фотографии: Ќе барам да покажат повеќе

Локално - 21.07.2021

Осврнувајќи се на нападите заради објавување на фотографии на осакатени тела на убиени лица, кои беа прикажани на „Пинк“ од страна министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, претседателот на земјата, Александар Вучиќ, рече дека тој ...