TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес од 4,4 степени на границата на Франција и Швајцарија, почувствуван и во Германија

Канал5 - 22.03.2023

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала попладнево ја погоди границата меѓу Франција и Швајцарија. Се почувствувал и во Германија. Како што пишува EMSC, земјотресот бил на 14 километри југоисточно од францускиот град Монбелијар, ...

Земјотрес од 4,4 степени по Рихтер на границата меѓу Франција и Швајцарија

А1 On

Земјотрес со јачина од 4,4 степени на границата меѓу Франција и Швајцарија, почувствуван и во Германија

Макфакс

ЗЕМЈОТРЕС И МЕЃУ ФРАНЦИЈА И ШВАЈЦАРИЈА: Силата од 4,4 според Рихтер ја осетиле и Германците

Фактор

Силен земјотрес на границата меѓу Франција и Швајцарија

Вечер Прес

Земјотрес со јачина од 4,4 степени на границата меѓу Франција и Швајцарија, почувствуван и во Германија

Точка

Земјотрес со јачина од 4,4 степени во Франција и Швајцарија

4NEWS

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтер го погоди северниот дел на Иран

Бриф - 22.03.2023

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтеровата скала го погоди северниот дел на Иран, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Епицентарот на земјотресот бил на 56 километри северно од градот Горган, чие население надминува ...

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтер го погоди северниот дел на Иран

Опсервер

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтер го погоди северниот дел на Иран

MakPress

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтер го погоди северниот дел на Иран

Курир

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтер го погоди северниот дел на Иран

Канал5

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтер го погоди северниот дел на Иран

Lider

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен според Рихтер го погоди северниот дел на Иран

Нетпрес