TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шкупи ги промовираше засилувањата, Буњаку вели „ќе донесеме титула во Чаир“

ТВ21 - 12.01.2018

Прволигашот Шкупи денеска ги промовираше новите засилувања. Штефан Вујчиќ, Баже Илијоски, Благоја Љамчевски и Рон Броја во иднина ќе го носат дресот на екипата од Чаир. Новите спонзори најавуваат враќање на Шкупи во врвот на фудбалот во Македонија, ...

Демири: Шкупи ќе биде конкурентен со Шкендија и Вардар

Алсат-М - 12.01.2018

Новото раководство на ФК Шкупи ги претстави новите четири засилувања кои беа ангажирано во јануарскиот преоден рок, со кои екипата од Чаир планира да обезбеди опстанок во Првата лига, а потоа и пласман на европската сцена.

Блеснаа новите зимски засилувања на амбициозниот Шкупи

Gol.mk - 12.01.2018

Екипата која најмногу се засили оваа зима, Шкупи денес официјално ги претстави сите нови засилувања и најави плодна пролет. Во хотелот „Мериот“ во Скопје како нови чаирчани позираа Баже Илијоски, Стефан Вујчиќ, Благоја Љамчевски и репрезентативецот ...

Шкупи пак ќе биде силен, претставен квартетот засилувања (Фото)

SportMedia - 12.01.2018

Шкупи го почна новиот проект што треба да го врати клубот на патеките на успехот, а денеска беше промовиран квартетот зимски засилувања, предводен од најдобриот стрелец во историјата на македонските шампионати, Баже Илијоски.

Баже најави дека ќе има „бомби“ во Чаир, но и изненадување на крајот од сезоната

Екипа - 12.01.2018

Интересен дијалог имаа спонзорот на Шкупи, Шефкет Демири и најновото засилување на чаирчани Баже Илојоски. Од Шкупи очекуваат од најдобриот стрелец во историјата на македонскиот фудбал да има уште многу „бомби“ во противничките мрежа оваа пролет.

Шкупи ги претстави најновите засилувања: За враќање во врвот на македонскиот фудбал!

Екипа - 12.01.2018

Прволигашот од Чаир, ФК Шкупи потврдувајќи ги сопствените амбиции за повторно враќање во самиот врв на македонскиот фудбал во хотелот „Мериот“ во Скопје ги промовираше најновите четири засилувања за пролетниот дел од шампионатот, Баже Илијоски, ...

Абдурахими е следно засилување за Шкупи?

Екипа - 12.01.2018

Македонскиот прволигаш Шкупи по промовирањето на новиот спонзор покажа завидна активност на трансфер пазарот. Веќе ангажираше четири засилувања, од кои три се навистина звучни имиња за македонскиот фудбалски простор, Баже Илијоски, Штефан Вујчиќ и ...

ФК Шкупи ги претстави најновите засилувања

Алсат-М - 11.01.2018

Екипата на ФК Шкупи ги претстави најновите засилувања во јануарскиот преоден рок. Се работи за играчот за врска, Стефан Вујчиќ и напаѓачот, Баже Илијоски. Вујчиќ потпиша шестмесечен договор, со опција за продолжување на една година, додека Илијоски ...

Шкупи сериозно се засили во пресрет на вториот дел од сезоната

СуперСпорт - 11.01.2018

Екипата на Шкупи не ги крие намерите дека сака да обезбеди пласман во горниот дел на табелата во Македонскиот шампионат. Чаирчани во моментов се на шестата позиција на првенствената табела, а во пролетниот дел ќе влезат со амбиции за што подобар ...

Шкупи не се шегува: Најдобриот стрелец во историјата на Македонија слета на Чаир

Спортклуб - 11.01.2018

На еден месец пред продолжението на македонското фудбалско првенство, екипата на Шкупи е најактивна на трансфер-пазарот. По Благоја Љамчевски, Рон Броја и Стефан Вујчиќ, од денеска нов член на чаирчани е најдобриот стрелец во историјата на Првата ...

Пукна „бомбата“: Баже Илијоски потпиша за Шкупи!

Gol.mk - 11.01.2018

Баже Илијоски, најдобриот стрелец во историјата на Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), стави потпис на договор со екипата на Шкупи која активно носи фудбалери во овој преоден рок. Чаирчани добија богат спонзор, а со тоа и нови играчи кои би ...

Уште едно засилување: Искусниот Илијоски ќе „пука“ за Шкупи

Дерби - 11.01.2018

Најдобриот стрелец во историјата на македонското првенство, Баже Илијоски од денеска и официјално е нов член на екипата на Шкупи. Искусниот Илијоски доаѓа во Чаир од составот на Пелистер, а со новиот клуб се договори за соработка во наредните 18 ...

Шкупи не запира: Пристина Вујчиќ, доаѓа и Баже Илијоски

ТВ21 - 11.01.2018

Фудбалскиот прволигаш Шкупи денеска го официјализираше трансферот на одличниот фудбалер на Шкендија, Штефан Вујчиќ. Тој потпиша шестмесечен договор со екипата од Чаир, со можност за продолжување на соработката.

Најдобриот стрелец во Македонија го засили Шкупи

Sport 1 - 11.01.2018

Екипата на Шкупи е најактивна на трансфер пазарот во македонскиот шампионат, па по неколку официјализирани трансфери, денеска стигна потврда и за тоа дека договор со чаирчани постигнал и Баже Илијоски.

Силно име во нападот: Баже Илијоски го засили Шкупи!

ТВ21 - 11.01.2018

Најдобриот македонски голгетер, Баже Илијоски, својата кариера ќе ја продолжи во прволигашот Шкупи. Илијоски потпиша договор на 18 месеци, а неговото фудбалски искуство ќе биде од големо значење за екипата на Ардијан Нухиу.

Баже ќе „пука" на Чаир, во дресот на Шкупи

SportMedia - 11.01.2018

Баже Илијовски е нов играч на Шкупи. Чаирчани по Штефан Вујчиќ денеска го договорија и најдобриот стрелец во историјата на македонскиот шампионат. Стрелецот на 130 гола во домашното првенство од зимава е нов член на Шкупи, и ќе ја продолжи ...

Чаирчани со шампионски амбиции: Вујчиќ е новото засилување на Шкупи

Точка - 11.01.2018

Чаирскиот прволигаш Шкупи продолжува да работи на новите засилувања во своите редови. Со доаѓањето на новиот спонзор, се зголемија и амбициите на чаирчани. По доведувањето на Благојче Љамчевски и Рон Броја од Косово, тие пред извесно време го ...

ФК Шкупи ги претстави најновите засилувања

Sport M - 11.01.2018

Екипата на ФК Шкупи ги претстави најновите засилувања во јануарскиот преоден рок. Се работи за играчот за врска, Стефан Вујчиќ и напаѓачот, Баже Илијоски. Вујчиќ потпиша шестмесечен договор, со опција за продолжување на една година, додека Илијоски ...

Силно име во нападот: Баже Илијоски го засили Шкупи!

Sport M - 11.01.2018

Најдобриот македонски голгетер, Баже Илијоски, својата кариера ќе ја продолжи во прволигашот Шкупи. Илијоски потпиша договор на 18 месеци, а неговото фудбалски искуство ќе биде од големо значење за екипата на Ардијан Нухиу.