TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Опозицијата бара одговорност за случајот Онишченко, власта тактизира, истрагата уште не покажува резултати

24 Вести - 27.11.2022

Опозицијата бара одговорност за случајот Онишченко, власта тактизира. Истрагата тапка во место – во кој дел од синџирот на релација АНБ – Влада се направија такви безбедносни пропусти лице од црната листа на САД да добие македонско ...

Случајот „Онишченко“ продолжува да ја бранува јавноста

Канал5

ВМРО инсистира на предвремени парламентарни избори

Алсат-М

Николоски во случајот Онишченко го вплеткува Битиќи, вицепремиерот негира

Слободен Печат

Битиќи го демантира Николоски: Не е точно дека сум контактирал со Онишченко

360 степени

Скандал „Онишченко“ – кога Владата ќе му го одземе државјанството?

24 Вести

ИНТЕРВЈУ | Влатко Стефановски-Рамче: Горд сум што го донесов Онишченко во Македонија

Слободен Печат

Алфа Алсат-М Република Опсервер Скопје24 Република Либертас 24 Вести

Николоски: Со случајот со Онишченко нарушена е безбедноста на Македонија и загрозен е меѓународниот имиџ

А1 On - 27.11.2022

За случајот со Онишченко треба да има одговорност на три нивоа на одговорност истакна потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во рамки на денешниот настан во хотел Хилтон организиран на пратеничката ...

Николоски тврди- Вицепремиер задолжен за економски прашања се обидувал да контактира со Онишченко за економски ангажман

Либертас

Николоски: Со случајот со Онишченко нарушена е безбедноста на Македонија и загрозен е меѓународниот имиџ

ТВ21

Николоски: Со случајот со Онишченко нарушена е безбедноста на Македонија и загрозен е меѓународниот имиџ

Курир

Николоски: Со случајот Онишченко загрозен е меѓународниот имиџ на Македонија

Локално

Николоски: Со случајот со Онишченко нарушена е безбедноста на Македонија и загрозен е меѓународниот имиџ

Lider

(ВИДЕО) Николоски за случајот „Онишченко“: Виновни се Димовски, Спасовски и Ковачевски

Press24

Република Нетпрес 4NEWS Zoom MakPress Опсервер Макфакс Точка

Битиќи за ТВ24: Тврдењата дека сум контактирал со Онишченко се неточни и тенденциозни

24 Вести - 26.11.2022

Тврдењата дека сум контактирал со Онишченко се неточни и тенденциозни и на ниво на клевета - вели за ТВ24 вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи. -За жал моето очекување за тие од каде што доаѓаат не може да биде различно, вели во дописот ...

Битиќи демантира дека се обидувал да контактира со Онишченко

Фокус

Битиќи негира дека контактирал со Онишченко, опозицијата обвинува за подлабоки мотиви

Телма

Битиќи негира дека контактирал со Онишченко

24Инфо

Битиќи го демантира Николоски дека се обидувал да контактира со Онишченко!

Zoom

Петковски: Пробиена е безбедноста на Собранието, Џафери е должен да го расчисти случајот

Фокус - 26.11.2022

Продолжението на седницата на Комисијата за надзор на Агенцијата за национална безбедност на која директорот Виктор Димовски треба да продолжи да реферира за случајот на Олександар Онишченко се уште е во застој.

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко”, повикува Ковачевски

Слободен Печат

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко“, повикува Ковачевски

Сител

Ковачевски: МВР побрзо да ја заврши истрагата за случајот „Онишченко“

Press24

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко“, повикува Ковачевски

Независен

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ конечно да заседава за „Онишченко”, повикува Ковачевски

Либертас

КОМИСИЈАТА КОНЕЧНО ДА СЕДНЕ И ДА ЗАСЕДАВА ЗА АНБ Премиерот повика на расчистување на случајот „Онишченко“

+инфо

Опсервер 360 степени Телма еМагазин Вечер Прес 24 Вести Н.Македонија Во Центар