TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Понудата е на маса – Хабиб оди во кечери?!

Екипа - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов останува во фокусот на вниманието на светската јавност, откако Русинот се закани дека е можност да го напушти УФЦ-шампионатот, а сега обелодени и дека добил интересна понуда за продолжување на кариерата.

Нека му ја мисли УФЦ: Хабиб доби понуда која не се одбива! (ФОТО)

SportMedia - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов минатата недела на еден одличен начин ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ 229 во Лас Вегас, САД против Конор Мекгрегор. Го понижи Ирецот во октагонот, а веднаш после мечот поради навредите кои што ги добиваше пред мечот ...

Нурмагомедов откри дека добил понуда од друга боречка организација

Дерби - 12.10.2018

Кабиб Нурмагомедов е УФЦ борец кој во моментов ги полни насловните страни на сите спортски списанија, а на интернет секојдневно може да се прочитаат милиони статии поврзани со него. Причината е едноставна, победата над Конор МекГрегор во УФЦ борбата ...

Ако го напушти УФЦ, Хабиб би можел да стане кечер

Кајгана - 12.10.2018

Шампионот на УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, доби понуда од организацијата WWE да им се придружи ако се одлучи да ја напушти организацијата УФЦ. Хабиб минатиот викенд го одбрани шампионскиот појас со победата над Конор Мекгрегор, кој во ...

Борбата Мекгрегор-Нурмагомедов најгледана во историјата на УФЦ

Дерби - 12.10.2018

Пред извесен период, најгледана борба беше пресметката меѓу Конор Мекгрегор и Нејт Диаз, која имаше над 1,6 милиони претплатници. Меѓутоа борбата меѓу Ирецот и Хабиб Нурмагомедов ги срушила сите рекорди со над 2,4 милиони претплати.

Кабиб пред голема одлука: Доби понуда за која размислува

СуперСпорт - 12.10.2018

За дагестанскиот борец после победата над Конор МекГрегор цел свет зборува, а Кабиб им се закани на UFC дека ќе ја напушти промоцијата доколку неговите колеги од тимот добијат отказ поради тепачката после мечот со ирскиот борец.

Хабиб е пред голема одлука: Доби понуда за која сериозно размислува

Спортклуб - 12.10.2018

Шампионот во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов доби интересна понуда за продолжување на кариерата. За дагестанскиот борец по победата над Конор Мекгрегор зборува целиот свет, а Хабиб се закани на УФЦ дека ќе ја напушти промоцијата ако ...

Нурмагомедов во голема дилема: Добил покана да замине од УФЦ!? (ФОТО)

Sport 1 - 12.10.2018

Шампионот во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, доби интересна понуда за продолжување на кариерата. Неверојатниот борец од Дагестан не е миленик на УФЦ, па наскоро би можел да замине, како што најави претходно и самиот.

Кабиб се огласи на социјалните мрежи: Добил понуда за која размислува

Спортски - 12.10.2018

Шампионот во лесна категорија во УФЦ, Кабиб Нурмагомедов добил интересна понуда за продолжување на кариерата. За Дагестанецот после борбата со Конор Мекгрегор зборува целиот свет, а Кабиб испрати закана до УФЦ дека ќе го раскине договорот со ...

„Го мразам стилот на Нурмагомедов, брат ми би можел да го претепа“

Sport 1 - 12.10.2018

Откако Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор на УФЦ 229 во Лас Вегас, многу борци се појавија во јавност, зашто мислат дека може да го победат борецот од Дагестан. Браќата Дијаз, Нејт и Ник се меѓу првите кои почнаа со провокациите.

Официјално: Хабиб – Конор го собори рекордот за платени гледања (ППГ)

IPON - 12.10.2018

Борбата меѓу Конор Мек Грегор и Хабиб Нурмагомедов официјално ги собори сите рекорди за најгледан ММА меч во историјата на ППГ системот. Според MMA Фајтинг, продажбата на настанот стигнала до 2,4 милиони долари. Цената варирала меѓу 55 и 65 долари.

На крај суспендирани и Мекгрегор и Нурмагомедов

Екипа - 12.10.2018

Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов се суспендирани од Атлетската комисија на државата Невада поради инцидентот што се случи по минатонеделниот меч во Лас Вегас. На спектакуларниот настан УФЦ 229 во Лас Вегас, Дагестанецот Нурмагомедов успеа да ја ...

Откако Хабиб се закани: И Нејт Диаз се вмеша во „војната“ со необичен предлог до УФЦ (Фото)

Дерби - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го искористи својот официјален Твитер профил за да се закани дека ќе го раскине договорот со УФЦ доколку неговиот пријател Зубаира Тукхугов биде доживотно отстранет од борбите кои се под палката на оваа организација, жестока ...

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор

TopSport - 12.10.2018

Атлетската комисија на американската сојузна држава Невада ги суспендираше Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Дагестанецот Нурмагомедов, во спектакуларна борба во УФЦ 229, во Лас Вегас, го победи Мекгрегор и ја одбрани титулата во лесна ...

Нурмагомедов и Мекгрегор заработија суспензии од УФЦ!

Sport 1 - 12.10.2018

Двајцата ултимејтфајтери Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор, кои цела недела се главна вест во светот, по нивната епска пресметка во октагонот во Лас Вегас во неделата наутро, добија суспензии од УФЦ, објави „ЕСПН“ доцна синоќа.

Невада ги суспендираше Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор! (ФОТО+ВИДЕО)

SportMedia - 12.10.2018

Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов ќе бидат привремено суспендирани на 15 октомври, според извршниот директор на Спортската комисија на Невада, Боб Бенет. Двајцата добија писма од извршните власти и информирани се дека 10 дена ќе бидат ...

Порака на Диаз до УФЦ после заканите на Кабиб за заминување: Подобро отпуштете мене

Спортски - 12.10.2018

Кабиб Нурмагомедов вчера се закани дека би можел да го раскине договорот со УФЦ, ако организцијата го отпушти неговиот пријател Зубаир Тукхугов, кој го удри Конор Мекгрегор после борбата во Лас Вегас.

Официјално: Конор – Хабиб го скрши рекордот за PPV

Стандард - 12.10.2018

Битката меѓу Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов официјално ги сруши сите рекорди за најгледан MMA натпревар преку PPV системот (Pay-Per-View) во историјата. Според „MMA Fighting“, продажбата на шоуто достигнала 2,4 милиони долари.

Падна одлука: Жестока казна за Нурмагомедов и Мекгрегор

Спортклуб - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор им приредија фантастична забава на љубителите на УФЦ со својата борба во Лас Вегас. Сепак, инцидентот што се случи по нејзиното завршување не му прилега на овој спорт и двајцата денеска добија казни.

И Дијаз се јави по жестоките закани на Нурмагомедов до УФЦ

Sport 1 - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов денеска се закани на управата на УФЦ дека ќе го прекине договорот со нив, доколку организацијата го отпушти неговиот пријател Зубаир Тухугов, кој го удри Конор Мекгрегор по борбата.

Хабиб ја откри тајната – зошто ушите му се различни?

Спортклуб - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов во моментов е еден од најпопуларните личности во светот по спектакуларната борба против Мекгрегор во кој оствари убедлива победа. Во јавноста излегуваат сите детали од неговиот живот, но и од спортскиот.

ЕКСКЛУЗИВНО: Хабиб Нурмагомедов се закани дека ќе го напушти УФЦ

IPON - 11.10.2018

Веднаш по сето она што се случи на УФЦ 229, Дана Вајт изјави дека соборците на Хабиб Нурмагомедов кои го нападнаа Конор Мек Грегор никогаш повеќе нема да се борат во УФЦ. По внимателното разгледување на доказите се разјасни дека само Зубаир Тухугов ...

Откриено зошто Нурмагомедов има различни уши (ФОТО)

Sport 1 - 11.10.2018

УФЦ-борецот Хабиб Нурмагомедов во последните денови е најпопуларниот спортист во светот, а тоа се случи поради победата против Конор Мекгрегор. Сепак, медиумите ги интересираше зошто десното уво на Хабиб му се разликува од левото.

Хабиб и се закани на УФЦ: Ако ги „шутнете“ моите браќа, ме губите и мене!

МКД - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов испрати предупредување дo УФЦ и најави дека ќе се повлече доколку некои од неговите другари останат без договор поради инцидентите по крајот на борбата со Конор Мекгрегор.

Која е атрактивната жена која се сликаше со Нурмагомедов? (ФОТО)

Sport 1 - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор со давење во четврта рунда на УФЦ 229 во Лас Вегас, па така ја одбрани титулата во лесна категорија. Сепак, на социјалните мрежи се појави видео од свадбата на Нурмагомедов, а на него сопругата беше ...

Нурмагомедов се заканува со напуштање на УФЦ!

Екипа - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов испрати остра порака до раководството на УФЦ по изречената суспензија на членот на неговиот тим, Зубиар Тукхугов, кој беше казнет поради учеството во хаосот по борбата со Конор МекГрегор.

Порака и ултиматум до УФЦ: Хабиб се закани дека го напушта натпреварувањето (ФОТО)

Спортклуб - 11.10.2018

Се уште се бара најсоодветна казна која треба да му припадне на рускиот борец Хабиб Нурмагомедов, кој ќе мора да ја одработи за скандалозниот крај на мечот со Конор МекГрегор во Лас Вегас пред некој ден.

„Бомба“ од Русија: Нурмагомедов се закани и испрати жестока порака до УФЦ! (Фото)

Дерби - 11.10.2018

Комисијата во Невада се уште разгледува која е најадекватната казна која треба да ја добие Хабиб Нурмагомедов за скандалот и хаосот кој го предизвика во „Ти-мобајл“ арената во Лас Вегас за време на УФЦ 229 спектаклот, но во ситуација кога сите ја ...

Оставете го брат ми, не сакам пари: Хабиб му се закани на УФЦ!

SportMedia - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов поради навредите што ги добиваше пред и во текот на борбата со Конор Мекгрегор го прескокна кафезот и го нападна спаринг партнерот на Ирецот. Тоа предизвика лавина негодувања, започнувајќи од претседателот на УФЦ, Дана Вајт кој ...

Кабиб испрати отворено писмо до УФЦ – се закани со заминување!

Спортски - 11.10.2018

Шампионот во лесна категорија во УФЦ, Кабиб Нурмагомедов испрати отворено писмо до раководството на оваа организација на чело со Ден Вајт. Вајт после хаосот кој се случи во Лас Вегас во борбата помеѓу Кабиб и Конор најави отказ за луѓето од тимот на ...

Хабиб се закани дека ќе се откаже од УФЦ!

TopSport - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов се закани дека ќе се откаже од УФЦ шампионатот доколку неговиот колега Зубаира Тухугов добие казна за удирањето на Конор Мекгрегор во хаосот по мечот во лесна категорија во Лас Вегас во саботата навечер.

Хабиб се закани дека повеќе нема да учествува во борби во организација на UFC

Руска реч - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов ѝ се закани на организацијата Ultimate Fighting Championship со раскинување на договорот доколку поради сеопштата тепачка која изби во октагонот биде казнет членот на неговиот тим Зубајра Тухугов.

Хабиб: Воопшто не се каам, пак би скокнал преку оградата!

Sport 1 - 11.10.2018

Битката добиена, титулата одбранета, противникот понижен, иницирана општа тепачка, прекуокеански лет, средба со народот на Анжи арена, неколку часа одмор, па на состанок со Владимир Путин.

Путин го смири Хабиб: Ќе го замолам татко ти да не биде многу строг со тебе

Кајгана - 11.10.2018

ММА борецот со дагестанско потекло Хабиб Нурмагомедов вчера се сретна со рускиот претседател Владимир Путин откако го победи Ирецот Конор Мекгрегор и ја одбрани УФЦ титулата во лесна категорија.

Нурмагомедов со сериозни закани до управата на УФЦ!

Sport 1 - 11.10.2018

Шампионот во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, испрати писмо до управата на УФЦ и Дена Вајт. Вајт по хаосот во Лас Вегас по борбата помеѓу Нурмагомедов и Конор Мекгрегор најави откази за луѓето од тимот на Хабиб и тоа поради нападот врз ...

Конор Мекгрегор – од социјална помош од 188 евра до броење на милиони

TopSport - 11.10.2018

Конор Мекгрегор го доживеа вториот пораз во низа, откако прво во боксерскиот ринг беше совладан од Флојд Мејведер Јуниор, за во саботата да биде на колена против Хабиб Нурмагомедов во УФЦ октагонот.

Путин му честита на Хабиб: Сите ние Русите можеме така да скокнеме што нема знаат што ги снашло

Руска реч - 11.10.2018

Претседателот на Русија Владимир Путин им честиташе на шампионот на UFC во категоријата до 70 кг Хабиб Нурмагомедов и на неговиот татко и тренер Абдулманап на победата во мечот против Конор Мекгрегор.

Конечно се огласи човекот поради кого настана хаосот во Лас Вегас: Не сум навредувал верски, Хабиб е виновен!

Екипа - 11.10.2018

Еден од членовите на тимот на Конор МекГрегор, Дилон Данис конечно се огласи по судирот со Хабиб Нурмагомедов по УФЦ мечот во Лас Вегас. Нурмагомедов и МекГрегор приредија спектакл, но потоа и срамен хаос приредувајќи вистински шок за присутните на ...

Конечно се јави човекот поради кого настана хаосот: Едвај ги чекам резултатите!

Спортклуб - 11.10.2018

Еден од членовите на тимот на Конор Мекгрегор, Дилон Дејнис, конечно се огласи по пресметката со Хабиб Нурмагомедов по мечот во Лас Вегас. Нурмагомедов и Мекгрегор на публиката во Лас Вегас во саботата вечер требаше да и приредат спектакл, но ...

Конечно се огласи човекот кого Кабиб го нападна: Со нетрпение го чекам резултатите

Спортски - 11.10.2018

Eден од членовите на тимот на Конор Мекгрегор конечно се огласи после она што се случуваше помеѓу него и Кабиб Нурмагомедов после борбата во Лас Вегас. Долгоочекуваната борба помеѓу Нурмагомедов и Мекгрегор заврши со вистински хаос.

Путин го пречека Хабиб и му кажа неколку збора: Ќе побарам од татко ти едно нешто (Видео)

Дерби - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов доби неверојатно голем број на нови фанови откако го победи Конор Мекгрегор во УФЦ 229 спектаклот кој се одржа во Лас Вегас, но исто така привлече огромно внимание и стана топ тема со начинот на кој изреагира по крајот на борбата.

Човекот поради кој Кабиб скокна од кафезот истата вечер направил голема лудост

Спортски - 11.10.2018

Дилон Данис е еден од тренерите на Конор Мекгрегор, а токму поради него Кабиб Нурмагомедов го прескокна кафезот после борбата со Ирецот. Кабиб во неделата во Лас Вегас го победи Мекгрегор и ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ.

Путин му порача на татко му на Нурмагомедов: Не му се карај многу (ВИДЕО)

IPON - 11.10.2018

Со нестрпление се очекуваше средбата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и херојот на земјата Хабиб Нурмагомедов. Првиот човек на државата во неделата го поздрави ММА шампионот на денот на својот роденден, а вчера се сретна со него и со неговиот ...

Хабиб ќе прифати реванш со Конор, но само под еден услов!

Спортклуб - 11.10.2018

Кога станува збор за ММА спорто, во наредниот период веројатно најголемо внимание ќе се посветува на следниот противник на Хабиб Нурмагомедов. Рускиот борец пред неколку ноќ во Лас Вегас го порази Конор Мекгрегор и на тој начин ја одбрани титулата ...

Хабиб од победата профитираше на сите полиња

Sport M - 11.10.2018

Хабиб Нурмагомедов се уште е топ тема во светските медиуми после победата над Конор МекГрегор со која го одбрани УФЦ појасот во лесна категорија. Покрај тоа што Хабиб профитираше во финансиска смисла, победата добро му дојде и поради популарноста ...

Хабиб е пред голема одлука: Доби понуда за која сериозно размислува

Скопје24 - 12.10.2018

Шампионот во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов доби интересна понуда за продолжување на кариерата. За дагестанскиот борец по победата над Конор Мекгрегор зборува целиот свет, а Хабиб се закани на УФЦ дека ќе ја напушти промоцијата ако ...

„Непристојниот“ предлог за Кабиб: Дали оваа понуда ќе го натера да си оди од UFC?

Таратур - 12.10.2018

UFC шампионот во лесна категорија, Дагестанецот Кабиб Нурмагомедов, на социјалните мрежи откри дека добил интересна понуда за продолжување на кариерата во друг правец од оној кој го дефинира UFC, пренесува Спортски.мк .

ВИДЕО: Сите валкани потези на Конор беа залудни

Sport M - 11.10.2018

Конор МекГрегор се обиде на секаков начин да дојде до победа, па во натпреварот со Хабиб изведе и неколку валкани потези кои судијата Херб Деан ги толерираше. Наколку пати имаше недозволено фаќање за шорцот, удираше со отворена рака, а тоа што ...

Откако Хабиб се закани: И Нејт Диаз се вмеша во „војната“ со необичен предлог до УФЦ

Точка - 12.10.2018

Хабиб Нурмагомедов го искористи својот официјален Твитер профил за да се закани дека ќе го раскине договорот со УФЦ доколку неговиот пријател Зубаира Тукхугов биде доживотно отстранет од борбите кои се под палката на оваа организација, жестока ...

Суспензии за Нурмагомедов и Мекгрегор

Макфакс - 12.10.2018

Атлетската комисија на американската сојузна држава Невада ги суспендираше Хабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор. Дагестанецот Нурмагомедов, во спектакуларна борба во УФЦ 229, во Лас Вегас, го победи Мекгрегор и ја одбрани титулата во лесна ...