TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кражба во Стопанска банка во Аеродром, украдени над 5.000 евра

Фокус - 13.02.2018

Во 08:45 часот било пријавено во полиција дека на булевар „Јане Сандански“ извршена е кражба во експозитура на Стопанска Банка, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Според информациите од МВР непознат сторител со закана со пиштол од ...

Утрово ограбена експозитура на Стопанска банка во Аеродром, крадецот избегал со 5 000 евра

Република - 13.02.2018

Утрово околу 08,45 часот во СВР – Скопје било пријавено дека на булевар “Јане Сандански“ во општина Аеродром, во експозитура на Стопанска Банка, непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел сума на пари од околу 320.000 денари, по што ...

Ограбена банка утрово во Скопје

Press24 - 13.02.2018

Утрово во 08 часот и 45 минути во СВР-Скопје било пријавено дека на булеварот “Јане Сандански“ во експозитура на Стопанска Банка непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел сума на пари од околу 320.000 денари.

Утринава разбојништво во скопски Аеродром- ограбена Стопанска Банка

Сител - 13.02.2018

Разбојништво во експозитурата на Стопанска Банка во скопската населба Аеродром, Како што информира МВР утирнава во 08:45 часот во Секторот за Внатрешбни работи - Скопје било пријавено дека на бул.

Вооружена драма во Скопје

Sky - 12.02.2018

Во спортска обложувалница на улицата „Втора Македонска Бригада“ во Скопје двајца непознати маскирани сторители извршиле разбојништво. Од МВР информираат дека сторителите со закана со пиштол од вработениот одзеле 100.000 денари и побегнале во ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром

Телма - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Разбојник со закана со пиштол утрово ограбил банка

Макфакс - 13.02.2018

Утрово во 08.45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека бил извршен грабеж во експозитура на „Стопанска банка“ на булеварот „Јане Сандански“. Според информациите од полицијата, непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел сума на пари ...

Разбојник со закана со пиштол утрово ограбил банка

Вечер - 13.02.2018

Утрово во 08.45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека бил извршен грабеж во експозитура на „Стопанска банка“ на булеварот „Јане Сандански“. Според информациите од полицијата, непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел сума на пари ...

Грабеж во Стопанска банка во Аеродром, крадецот се заканувал со пиштол

Курир - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Утрово ограбена Стопанска банка во Аеродром

МКД - 13.02.2018

Утрово во 8.45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека е ограбена експозитура на Стопанска Банка на бул. "Јане Сандански". Според пријавата непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел сума на пари од околу 320.000 денари, по што го ...

Со закана со пиштол ограбил експозитура на Стопанска банка во Аеродром

+инфо - 13.02.2018

Со закана со пиштол од вработените одзел околу 320.000 денари, по што побегнал, информира МВР. Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари, информира МВР.

Разбојник со закана со пиштол утрово ограбил банка

Точка - 13.02.2018

Утрово во 8.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил извршен грабеж во експозитура на Стопанска банка на булеварот Јане Сандански. Според информациите од полицијата, непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел околу 320.000 ...

Ограбена Стопанска банка во Аеродром

Нетпрес - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Вооружен грабеж денеска среде бел ден го потресе Скопје – ова се деталите што и’ се познати на јавноста

Sky - 13.02.2018

Утрово во 8.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил извршен грабеж во експозитура на Стопанска банка на булеварот Јане Сандански. Според информациите од полицијата, непознат сторител со закана со пиштол од вработените одзел околу 320.000 ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром

Алфа - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром

Канал5 - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром

24 Вести - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром

А1 On - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Грабеж во Стопанска банка во Аеродром, крадецот се заканувал со пиштол

Скопје инфо - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром

Стандард - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Со закана со пиштол ограбил експозитура на Стопанска банка во Аеродром

Канал 77 - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари, информира МВР. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар Јане ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром

Слободен Печат - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром

Локално - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Ограбена Стопанска банка во Аеродром – влегол со пиштол украл 5.000 евра

Либертас - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром...

Н.Македонија - 13.02.2018

Ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари.

Утрово ограбена експозитура на Стопанска банка во скопски Аеродром

Фактор - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Од МВР сооопштија дека во СВР-Скопје во 08:45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...

Ограбена експозитура на Стопанска банка во Аеродром

Банкарство.мк - 13.02.2018

Непознат сторител со закана со пиштол изутринава во скопски Аеродром ограбил експозитура на Стопанска банка и одзел околу 320.000 денари. Полицијата сооопшти дека во СВР-Скопје во 8.45 часот било пријавено дека на булевар „Јане Сандански“ во ...