TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аргентинец ќе го суди финалето на Светското

Стандард - 12.07.2018

Аргентинецот Нестор Питана беше назначен за главен судија на финалето на Светското првенство меѓу Франција и Хрватска. Асистенти ќе му бидат сонародниците Хернан Мајдан и Хуан Пабло Белати. Четвртиот арбитер е Холанѓанецот Бјорн Кујперс.

Меси го нема, ама сепак ќе има Аргентинец во финалето на Мундијалот

SportMedia - 12.07.2018

Нестор Питана ја доби довербата од ФИФА Аргентинскиот судија Нестор Питана ја доби довербата од Светската фудбалска федерација (ФИФА) за да ја дели правдата на финалниот меч од Мундијалот во русија.

Го судеше отворањето, ќе го суди и големото финале на СП 2018

Екипа - 12.07.2018

Аргентинецот Нестор Питана ќе ја има честа да биде главен судија на големото финале од СП 2018 во кое силите ќе ги омерат Франција и Хрватска. Станува збор за судија што ја делеше правдата на премиерниот меч на мундијалот, дуелот меѓу Русија и ...

ФИФА одлучи: Познато кој ќе и суди на Хрватска во големото финале!

Спортски - 12.07.2018

ФИФА донесе одлука кој ќе суди во големото финале на Светското првенство. ФИФА одлучи! Аргентинецот, Нестор Питана ќе ја дели правдата во финалето на Светското првенство помеѓу Франција и Хрватска.

Познат судијата за финалето – им судеше на веќе на финалистите

Спортклуб - 12.07.2018

ФИФА го соопшти името на главниот судија за финалниот дуел на Светското првенство во Русија. Тоа ќе биде Аргентинецот Нестор Питана. Тој на овој шампионат веќе им судеше на двата финалисти и тоа во нок аут дуелите.

ФИФА го избра главниот судија за големото финале на мундијалот и направи историја (Фото)

Дерби - 12.07.2018

Фудбалското светско првенство во Русија е пред самиот крај и во сабота и недела се играат последните два натпевари од мундијалското патешествие во кое уживавме во изминативе 30 дена, а ако вчера стана познато дека во големото финале ќе играат ...

Аргентинецот Питана ќе им суди на Франција и Хрватска во финалето од СП

Gol.mk - 12.07.2018

ФИФА потврди дека Нелсон Питана од Аргентина ќе биде главниот арбитар на финалето од Светското првенство на „Лужники“ помеѓу Франција и Хрватска . Претходно, 43-годишникот беше дел од отворањето на Мундијалот помеѓу домашната селекција на Русија ...

Аргентинец ќе го суди финалето на Светското

Локално - 13.07.2018

Аргентинецот Нестор Питана беше назначен за главен судија на финалето на Светското првенство меѓу Франција и Хрватска. Асистенти ќе му бидат сонародниците Хернан Мајдан и Хуан Пабло Белати. Четвртиот арбитер е Холанѓанецот Бјорн Кујперс.