TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Солскјер пред ПСЖ: Никој не успеал да нè надигра на „Олд Трафорд“

Gol.mk - 12.02.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед , Оле Гунар Солскјер пред дуелот од Лигата на шампионите против ПСЖ изјави дека во својот тим има способни фудбалери, кои можат да ја надиграат одбраната на „светците“.

Марсијал пред очите на Оле објасни зошто му е многу полесно да игра за него отколку за Мурињо

Дерби - 12.02.2019

Антони Марсијал му правеше друштво на Оле Гунар Солскјер на вчерашната прес-конференција која ја одржаа претставниците на Манчестер Јунајтед воочи натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампионите, па по обраќањето на менаџерот, неколку минути за давање ...

ЛШ: Ранетиот ПСЖ против препородениот Манчестер Јунајтед

OhridNews - 12.02.2019

Пред два месеци после ждрепката за осминафиналните двојки во Лигата на Шампиони кога Манчестер Јунајтед го извлече Пари Сент Жермен беше прежален и отпишан. И сега, ПСЖ ја има пред себе фаворитската улога, но во минатите два месеци вртоглаво се ...

Солскјер: Можеме да победиме секого, па дури и силниот ПСЖ

SportMedia - 11.02.2019

Оле Гунар Солскјер со нетрпение го чека првиот меч од Лигата на шампионите како тренер на Манчестер Јунајтед Норвежанецот верува дека неговиот тим е кадарен да го победии секој противник, па дури и силниот Пари Сен Жермен за кого играат некои од ...

По Марсијал и Џонс: Ешли Јанг го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Gol.mk - 11.02.2019

Настрана од одличните резултати оваа година, екипата на Манчестер Јунајтед засилено работи и на продолжување на договорите на своите клучни фудбалери. По младиот Антони Марсијал, кој до 2024 година ја продолжи соработката со „црвените ѓаволи“, и ...

Јанг: Кога дојде Оле се почуствував како да се врати Сер Алекс

Спортски - 11.02.2019

Оле Гунар Солскјер буквално го препороди Манчестер Јунајтед кој под водство на Нровежанецот гази се пред себе. Ако ситуацијата беше како онаа кога Мурињо го водеше клубот пред двомечот со ПСЖ ќе кажевме дека „светците“ се апсолутни фаворити, меѓутоа ...

Јанг го продолжи договорот со Јунајтед и имаше интересна изјава за Солскјер

СуперСпорт - 11.02.2019

Ешли Јанг е најновиот играч кој го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед и ќе остане на „Олд Трафорд“ најмалку до 2020 година. По доаѓањето на Солскјер, неколку играчи ги продолжија договорите со „Црвените ѓаволи“, а последен од нив беше токму ...

Евра го почитува ПСЖ, но испрати жестока порака до Погба, Де Геа, Оле, Рашфорд, Марсијал!

Спортклуб - 11.02.2019

Во жестоко навивачко издание, вечерва Патрис Евра им испрати интересно видео на своите навивачи од Манчестер и на актуелните играчи од клубот во кој играше и освојуваше титули во минатото.

Јанг обелодени што прво почувствувал кога Солскјер го преземал тимот од Мурињо

Дерби - 11.02.2019

Манчестер Јунајтед во последно време се предореди да ги продолжи договорите со играчите кои смета дека и натаму заслужуваат место во поширокиот ростер, а од денеска истото важи и за искусниот Ешли Јанг кој доби награда од клубот за максималното ...

Ешли Јанг останува на „Олд Трафорд" до 2020

SportMedia - 11.02.2019

33-годишниот фудбалер и Манчестер Јунајтед ја продолжија соработката на уште една година. Ешли Јанг останува меѓу „црвените ѓаволи" и следната сезона, откако 33-годишниот фудбалер и Манчестер Јунајтед ја продолжија соработката на уште една година.

Специјален гостин во Керингтон: Легенда на Манчестер Јунајтед ги мотивира фудбалерите пред дуелот со ПСЖ (Фото)

СуперСпорт - 11.02.2019

Оле Гунар Солскјер наметна свој стил на работа и го врати духот на Манчестер Јунајтед меѓу фудбалерите на овој тим. Откако во претходно, Сер Алекс Фергусон присуствуваше во Керингтон како мотивација за играчите, сега Оле покани уште една легенда на ...

Уште еден „ѓавол“ ја продолжи верноста на Јунајтед

Sport 1 - 11.02.2019

Англискиот репрезентативец, Ешли Јанг го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед. Договорот на 33 годишниот фудбалер му истекуваше ова лето, но тимот од „Олд Трафорд“ му го продолжи договорот на уште една година.

Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

Слободен Печат - 11.02.2019

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима. Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е ...

Официјално: Уште еден важен потпис на „Олд Трафорд“

Спортски - 11.02.2019

Ешли Јанг денес и официјално стави потпис на нов договор со Манчестер Јунајтед и се обврза на верност кој „црвените ѓаволи“ до 2020 година. Уште минатата недела англиските медиуми открија дека двете страни постигнале согласност за нов договор, а ...

Изјавата на Марсијал нималку нема да му се допадне на Мурињо

Спортклуб - 11.02.2019

Францускиот фудбалер Ентони Марсијал е еден од оние играчи кои играат како препородени во Манчестер Јунајтед по заминувањето на Жозе ...

Ешли Јанг на „Олд Трафорд“ уште една година

Екипа - 11.02.2019

Манчестер Јуанјтед го задржува Ешли Јанг уште една година. Договорот на англискиот репрезентативец истекуваше на крајот од оваа сеозна, но најтрофејниот премиерлигашки тим задоволен од неговите изданија реши да ја продолжи соработката.

Манчестер Јунајтед потврди за Јанг

Слободен Печат - 11.02.2019

Триесет и три годишниот Јанг стана шестиот играч на Манчестер Јунајтед од почетокот на сезоната кој потпишува нов договор со клубот. Претходно, истото го направија и Лук Шо, Крис Смолинг, Скот Мектомини, Антони Марсијал и Фил Џонс.

Блан откри за понуда од Јунајтед

Локално - 11.02.2019

Поранешниот тренер на ПСЖ, Лоран Блан откри дека имал понуда да го преземе Манчестер Јунајтед уште во 2014-та година, пред „црвените ѓаволи“ да го назначат Холанѓанецот Луис ван Гал. Блан, кој игра за Јунајтед во почетокот на векот, беше поврзуван ...

Напалениот Јунајтед го пречекува ослабениот ПСЖ

Вечер - 11.02.2019

Фудбалската понуда утре ќе биде осетно збогатена затоа што се на програма првите два натпревара од 1/8 финалната рунда во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони. Очите на спортската јавност ќе бидат насочени кон “Олд Трафорд”, ...

Реднап: Само една ѕвезда не се подобри под водство на Солскјер

Дерби - 11.02.2019

Оле Гунар Солскјер ја продолжи својата бравурозна победничка серија како менаџер на Манчестер Јунајтед и со триумфот над Фулам во саботата направи феноменален успех, односно направи тимот да влезе во топ четири друштвото во ситуација кога пред два ...

Солскјер: Имаме напад кој ќе му создаде големи проблеми на ПСЖ

Спортски - 11.02.2019

Манчестер Јунајтед под водство на Солскјер има 10 победи на 11 меча, а сега во Лигата на шампиони го пречекува Пари Сент Жермен. Норвежанецот знае дека тимовите не сакаат да гостуваат на „Олд Трафорд“ кога „црвените ѓаволи“ се во форма, а притоа ПСЖ ...

„Никој не се наиграл на „Олд Трафорд“

TopSport - 11.02.2019

Тренерот на фудбалерите на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, смета дека има напаѓачи што се способни да ја надиграат одбраната на Пари Сен Жермен. Јунајтед и ПСЖ ждрепката ги спои во осмина-финалето, првиот меч се игра утре (21 часот) во ...

Се чека само официјализација: Солскјер потпишува перманентен договор со Јунајтед!

Gol.mk - 11.02.2019

Раководните луѓе на Манчестер Јунајтед se одлучија да му понуди перманентен договор на Оле Гунер Солскјер, пренесува британскиот таблоид „Сан“. Норвежанецот беше поставен како привремено решение после отказот на Мурињо, но по последните резултати, ...

Готово: Солскјер останува во Манчестер Јунајтед

Спортски - 11.02.2019

Раководството на Манчестер Јунајтед одучи да му понуди перманентен договор на Оле Гунер Солскјер, пренесува „Сан“. Норвежанецот пристигна како привремено решение после отказот на Мурињо , но ги освои срцата на сите во клубот со резултатите и добрата ...

Солскјер ќе добие долгорочен договор во Манчестер Јунајтед

Екипа - 11.02.2019

Норвешкиот стратег Оле Гунар Солскјер ќе остане долго на „Олд Трафорд“. Тој го препороди тимот, оствари 10 победи на 11 натпревари и раководството на Манчестер Јунајтед подготвува долгорочен договор за него.

Стигнаа првите критики на адреса на Мурињо од играч на Манчестер Јунајтед: Бевме тим за потсмев…

Дерби - 11.02.2019

Назначувањето на Оле Гунар Солскјер како привремен предводник на „Црвените Ѓаволи“ се чини беше перфектен потег на управата на клубот. Манчестер Јунајтед нема пораз во последните 11 натпревари во сите натпреварувања на кои ремизираше само еднаш, ...

Оле останува за постојано во Јунајтед

Локално - 11.02.2019

Манчестер Јунајтед веќе одлучил да го назначи Оле Гунар Солскјер за постојан менаџер. Весникот „Сан“ тврди дека шефовите на клубот на крајот го преферирале Норвежанецот пред шефот на Тотенхем, Маурисио Почетино.

Манчестер јунајтед одлучи за судбината на Оле Гунар Солшер

Sport 1 - 11.02.2019

Оле Гунар Солшер ќе добие долгогодишен договор од Манчестер јунајтед да остане на клупата. По фантастичните резултати сезонава откако го наследи Жозе Мурињо, раководството на клубот е убедено дека Норвежанецот е вистинскиот човек за работата.

Тренерот кој требаше да го води Јунајтед по отказот на Мојс: Добив повик, но…

Спортклуб - 11.02.2019

Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед, Лоран Блан, открива дека тој бил еден од кандидатите да го замени Дејвид Мојс откако му беше врачен отказ во мај 2014 година по само 10 месеци водејки ги „ѓаволите3.

На Соскјер му кажале дека останува во Манчестер Ј. и следната сезона

SportMedia - 11.02.2019

По победата над Фулам, Солскјер бил на состанок со еден од првите луѓе на клубот, Аврам Глејзер. Оле Гунар Солскјер ќе остане на кормилото на Манчестер Јунајтед и по завршувањето на сезоната, тврди весникот „Сан".

Солскјер: Моите најдобри мечеви во кариерата се оние од ЛШ

SportMedia - 11.02.2019

Во пресрет на пресметките со ПСЖ, тренерот на Манчестер Ј. гледа оптимистички. Во пресрет на првиот натпревар од 1/8-финалето во Лигата на Шампионите против ПСЖ, тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле-Гунар Солскјер вели дека ПСЖ е страшен тим, но и ...

Марсијал ја објасни разликата помеѓу Солскјер и Мурињо

Спортски - 12.02.2019

Антони Марсијал заедно со Солскјер беа на прес-конференцијата пред натпрерот во ЛШ против ПСЖ. Покрај одговорите за претстојниот дуел против Парижаните, Марсијал говореше и за ситуацијата во клубот по доаѓањето на новиот тренер.

Преговорите при крај: Солскјер останува на кормилото на Јунајтед!

Таратур - 10.02.2019

Оле Гунер Солскјер пристигна во Манчестер Јунајтед како привремено решение после отказот на Мурињо, но со игрите и резултатите ги освои срцата на фановите и раководството. Газдата на клубот, Аврам Глејзер вчера во живо го гледаше Манчестер Јунајтед ...

Солскјер: МЈ ќе биде достоен ривал на ПСЖ

MTM - 10.02.2019

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер верува дека неговиот тим има квалитет сериозно да му се спротивстави на ПСЖ во осминафиналето на Лигата на шампионите. Четириесет и петгодишниот Норвежанец упати и комплименти за францускиот шампион ...

Јанг обелодени што прво почувствувал кога Солскјер го преземал тимот од Мурињо

Точка - 11.02.2019

Манчестер Јунајтед во последно време се предореди да ги продолжи договорите со играчите кои смета дека и натаму заслужуваат место во поширокиот ростер, а од денеска истото важи и за искусниот Ешли Јанг кој доби награда од клубот за максималното ...

Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

MTM - 11.02.2019

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима. Првиот дуел ќе се одигра на „Олд Трафорд" од 21 часот.

„Никој не се наиграл на „Олд Трафорд“

Макфакс - 11.02.2019

Тренерот на фудбалерите на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, смета дека има напаѓачи што се способни да ја надиграат одбраната на Пари Сен Жермен. Јунајтед и ПСЖ ждрепката ги спои во осмина-финалето, првиот меч се игра утре (21 часот) во ...

Готово: Солскјер останува во Манчестер Јунајтед

Таратур - 11.02.2019

Раководството на Манчестер Јунајтед одучи да му понуди перманентен договор на Оле Гунер Солскјер, пренесува „Сан“. Норвежанецот пристигна како привремено решение после отказот на Мурињо , но ги освои срцата на сите во клубот со резултатите и добрата ...

Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

А1 On - 11.02.2019

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима. Првиот дуел ќе се одигра на „Олд Трафорд“ од 21 часот.

Никој не се наиграл на „Олд Трафорд“

Точка - 11.02.2019

Тренерот на фудбалерите на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, смета дека има напаѓачи што се способни да ја надиграат одбраната на Пари Сен Жермен. Јунајтед и ПСЖ ждрепката ги спои во осмина-финалето, првиот меч се игра утре (21 часот) во ...