TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанша за Би-би-си: Словенија целосно го контролира коронавирусот

МКД - 22.05.2020

Во разговор за британскиот јавен сервис Би-би-си, словенечкиот премиер Јанез Јанша кажа дека Словенија има „целосна контрола“ врз коронавирусот и потребните епидемиолошки стандарди за престој на гости уште по 1 јуни.

(ВИДЕО) Нови протести во Љубљана против Владата на Јанез Јанша

А1 On - 22.05.2020

Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од словенечката престолнина.

Полицијата го огради словенечкото Собрание во пресрет на вечерашниот антивладин протест

24Инфо - 22.05.2020

Словенечката полиција постави заштитна ограда околу Собранието пред вечерашните антивладини протести, јави дописникот на МИА од Љубљана. Луѓето кои протестираат уште утринава на плоштадот пред објектот на законодавниот дом напишаа „Наш имот” во знак ...

Полицијата го огради словенечкото Собрание во пресрет на вечерашниот антивладин протест

Опсервер - 22.05.2020

Љубљана, 22 април 2020 () – Словенечката полиција постави заштитна ограда околу Собранието пред вечерашните антивладини протести, јави дописникот на од Љубљана. Луѓето кои протестираат уште утринава на плоштадот пред објектот на законодавниот дом ...

Полицијата го огради словенечкото Собрание во пресрет на вечерашниот антивладин протест

А1 On - 22.05.2020

Словенечката полиција постави заштитна ограда околу Собранието пред вечерашните антивладини протести, јави дописникот на МИА од Љубљана. Луѓето кои протестираат уште утринава на плоштадот пред објектот на законодавниот дом напишаа „Наш имот” во знак ...

Полицијата го огради словенечкото Собрание во пресрет на вечерашниот антивладин протест

MakPress - 22.05.2020

Словенечката полиција постави заштитна ограда околу Собранието пред вечерашните антивладини протести, јави дописникот на МИА од Љубљана. Луѓето кои протестираат уште утринава на плоштадот пред објектот на законодавниот дом напишаа „Наш имот” во знак ...

Полицијата го огради словенечкото Собрание во пресрет на вечерашниот антивладин протест

Либертас - 22.05.2020

Словенечката полиција постави заштитна ограда околу Собранието пред вечерашните антивладини протести, јави дописникот на МИА од Љубљана. Луѓето кои протестираат уште утринава на плоштадот пред објектот на законодавниот дом напишаа „Наш имот” во знак ...

Нови протести во Љубљана против Владата на Јанез Јанша (видео)

24Инфо - 22.05.2020

Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од словенечката престолнина.

Нови протести во Љубљана против Владата на Јанез Јанша (ВИДЕО)

Слободен Печат - 22.05.2020

Се почна по објавата на скандалот со набавка на заштитна опрема и респиратори потребни за болниците во екот на епидемијата со коронавирусот. Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на ...

Нови протести во Љубљана против Владата на Јанез Јанша (ДПЛ) (видео)

Опсервер - 22.05.2020

Љубљана, 22 мај 2020 () – Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша, јави дописникот на од словенечката престолнина.

Нови протести во Љубљана против владата на Јанез Јанша

+инфо - 22.05.2020

Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од словенечката престолнина.

Нови протести во Љубљана против Владата на Јанез Јанша (видео)

Либертас - 22.05.2020

– Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од словенечката престолнина.

Нови протести во Љубљана против Владата на Јанез Јанша

Телма - 22.05.2020

Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од словенечката престолнина.

(ВИДЕО) Нови протести во Љубљана против Владата на Јанез Јанша

iPortal - 22.05.2020

Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од словенечката престолнина.

Нови протести во Љубљана против владата на Јанез Јанша

Независен - 22.05.2020

Љубљана – Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша. Организаторите бараат техничка влада и предвремени избори.

Нови протести во Љубљана против Владата на Јанез Јанша (видео)

Вечер - 22.05.2020

Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од словенечката престолнина.

Нови протести во Љубљана против Владата на Јанез Јанша

MakPress - 22.05.2020

Неколку илјади луѓе на велосипед протестираа доцна попладнево во Љубљана против коалициската Влада на десниот центар на премиерот Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од словенечката престолнина.

Јанша за Би-би-си: Словенија целосно го контролира коронавирусот

Курир - 23.05.2020

Во разговор за британскиот јавен сервис Би-би-си, словенечкиот премиер Јанез Јанша кажа дека Словенија има „целосна контрола“ врз коронавирусот и потребните епидемиолошки стандарди за престој на гости уште по 1 јуни.

Јанша за Би-би-си: Словенија целосно го контролира коронавирусот

Нетпрес - 23.05.2020

Во разговор за британскиот јавен сервис Би-би-си, словенечкиот премиер Јанез Јанша кажа дека Словенија има „целосна контрола“ врз коронавирусот и потребните епидемиолошки стандарди за престој на гости уште по 1 јуни.