TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца не штеди на модни додатоци: Колку чини чантата што ја носеше во судот

Женски магазин - 23.09.2020

Српската фолк-sвездата Цеца Ражнатовиќ остана доследна на својот елегантен избор на облека, иако денес, таа пред новинарите се појави за судењето што го имаше со Јелена Карлеуша. Цеца се појави во „Палатата на правдата“ во Белград насмеана, облечена ...

Вељко ги растопи срцата на многумина: Покажа што може неговиот син на три и пол месеци

Хаштаг - 23.09.2020

Вељко Ражнатовиќ сподели момент од семејниот дом со кој кај многумина негови следбеници измами насмевка. Имено, тој го фотографирал својот наследник додека лежи, а гордиот татко се пофали дека малиот Жељко сам си го држи шишенцето, иако има само три ...

Се пожали дека за време на короната не заработила скршен денар- кога ќе видите со каква чанта се шета Цеца сѐ ќе ви ...

Курир - 23.09.2020

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска повторно го предизвика своето медиумско внимание откако се појави во суд во Белград. Имено таа на судењето поради спорот кој го има со пејачката Јелена Карлеуша се појави во елегантно издание кое ...

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Слободен Печат - 23.09.2020

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ остала доследна на елегантниот избор на облека, а особено кога се во прашање рочиштата. Така беше и денеска во Белград, кога познатата пејачка имаше повторно соочување со Јелена Карлеуша.

Цеца се суди со Карлеуша: Смачено ми е да се соочувам со неа

Локално - 23.09.2020

Денес во Палатата на правдата во Белград се одржало уште едно рочиште по ред меѓу пејачките Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша, кои со години се во судски спор. На денешното закажано рочиште се појавила само Цеца, а во изјава за медиумите ...

Александра Пријовиќ се пофали со романтичниот подарок од сопругот и првата честитка за роденденот

Хитпортал - 23.09.2020

Пајачката и снаа на Лепа Брена, Александра Пријовиќ вчера го прослави својот 25-ти роденден. Меѓу многубројните честитки таа се пофали на својот Инстаграм профил со букетот кој нејзиниот сопруг Филип и го дал веднаш откако се разбудила а меѓу првите ...

Кој сѐ запеа на роденденот на Александра Пријовиќ?

Женски магазин - 23.09.2020

Младата музичка српска sвезда Александра Пријовиќ синоќа го прослави својот 25-ти роденден, а многу гости на прославата запееја на микрофонот. Покрај славеничката, која исто така пееше, атмосферата ја вжештија Анастасија Ражнатовиќ, Ацо Пејовиќ, но ...

Гордата тетка Анастасија сподели видео од малиот Жељко (ВИДЕО)

Локално - 23.09.2020

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ сподели убав момент од нејзината семејна куќа. Семејството Ражнатовиќ е апсолутно заљубено во својот најмлад член – момчето Жељко, кое неодамна се роди. Од време на време, некои од нив споделуваат фотографија или видео ...

Еве како Филип Живојиновиќ ја израдува сопругата Прија на нејзиното роденденско утро (фото)

Курир - 23.09.2020

Српската музичка sвезда Александра Пријовиќ ја воодушеви својата публика со својот нов сингл „Легитимно“, а сега на сите им покажа како сопругот Филип Живојиновиќ ја изненади утрото за нејзиниот 25-ти роденден.

Отворено зборуваа за љубовта, па и за раскинувањето: Ова беше единствениот маж кој Цеца го покажа по Аркан (фото)

Вистина.мк - 23.09.2020

Откако стана вдовица, познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ се појави само со еден маж во јавност, претставувајќи го како нејзин емотивен партнер. Поранешниот модел Владимир Цветковиќ- Цвеле и Светлана Ражнатовиќ беа во врска само шест месеци ...

Лепа Брена по два месеци се врати во Белград и одржа итен состанок – еве кога ќе биде свадбата на деценијата

Вистина.мк - 23.09.2020

Лепа Брена по два месеца одмор на Азурниот брег и Јадранското море, конечно се врати во Белград и одржала итен семеен состанок со синот Виктор. „Брена досега не се мешаше во нивната врска бидејќи многу ја засака Сандра која е од добро семејство.

Горда и разнежнета: Анастасија Ражнатовиќ сподели неодолива снимка од снаата Богдана и внукот Жељко (видео)

Вистина.мк - 23.09.2020

Ќерката на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ , Анастасија, сподели убав момент од нејзината семејна куќа. Семејството Ражнатовиќ е апсолутно за заљубено во својот најмлад член – бебето Жељjко, кое се роди во месец мај.

Пристигна честитка и од свекрвата: Aлександра Пријовиќ денес слави роденден, а еве што и порача Лепа Брена

Курир - 22.09.2020

а адреса кај младата пејачка Александра Пријовиќ денес пристигнуваат бројни честитки по повод нејзиниот роденден. Семејството, пријателите, колеги, фановите, следбениците упатуваат пораки со убави желби.

(ФОТО) Ќе го слави 60-от роденден, а ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО-Тоа го може само Лепа Брена

Вечер - 22.09.2020

„Малку ми треба за среќа“, напиша Брена покрај фотографијата направена на јахта, но обожавателите брзо забележаа дека металната шипка е закривена, па настана дебата дали пејачката ја фотошопирала сликата или не.

ФОТО: Пријовиќ по градник шета низ улиците на Белград

Курир - 22.09.2020

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Живојиновиќ, која нам ни е попозната како Александра Пријовиќ, со нејзиното последно стилско издание остави голем впечаток. Пејачката беше гостинка во една радио станица, а за таа пригода избра импресивна ...

Снаата на Лепа Брена ПО ГРАДНИК ПРОШЕТА СРЕДЕ БЕЛГРАД (ФОТО)

Вечер - 22.09.2020

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Живојиновиќ, која нам ни е попозната како Александра Пријовиќ, со нејзиното последно стилско издание остави голем впечаток. Пејачката беше гостинка во една радио станица, а за таа пригода избра импресивна ...

Пријовиќ слави 25 години - ФАНОВИТЕ СТОПЕНИ ОД РОМАНТИЧНИОТ ПОДАРОК ОД СОПРУГОТ

Вечер - 22.09.2020

Српската пејачка Александра Пријовиќ денеска го прославува својот 25-ти роденден. Пејачката со своите фановите денеска освен новата песна и видео спот сподели и што добила од сопругот и блиските пријатели.

Пријовиќ по градник шета низ улиците на Белград

Пулс24 - 22.09.2020

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Живојиновиќ, која нам ни е попозната како Александра Пријовиќ, со нејзиното последно стилско издание остави голем впечаток. Пејачката беше гостинка во една радио станица, а за таа пригода избра импресивна ...

Пријовиќ денеска полни 25 години- фановите се стопија од романтичниот подарок од сопругот

Скопје24 - 22.09.2020

Српската пејачка Александра Пријовиќ денеска го прославува својот 25-ти роденден. Пејачката со своите фановите денеска освен новата песна и видео спот сподели и што добила од сопругот и блиските пријатели.

ЦЕЦА ЌЕ ТРЕБА ДА ФРЛИ КУП ПАРИ: Вељко отвора бизнис, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ВО ШТО ЌЕ ВЛОЖУВА

Вечер - 22.09.2020

Младиот боксер и син на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, Вељко, на 3 јуни годинава стана татко. Иако има само 23 години, оваа важна улога во животот ја прифати со голема радост и ужива во првите денови од родителството.

Кој вели дека Цеца стално седи дома за време на коронавирусот: Еве каде е фатена пејачката среде ноќ

Пулс24 - 23.09.2020

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ со последната видео снимка буквално ги запали фановите на својот Инстаграм профил. Имено Цеца одела како на модна писта на видеото кое го објави на „стори“ на својот Инстаграм профил.

Романтичен гест – Александра Пријовиќ откри какво изненадување добила од сопругот за роденденот

Убавина и Здравје - 23.09.2020

Српската пејачка Александра Пријовиќ денеска го прослави својот 25-ти роденден. Пејачката со своите фановите денес освен новата песна и видео спот сподели и што добила од сопругот и блиските пријатели.

Цеца ќе фрли брдо пари: Вељко отвора сопствен бизнис на село, поучен од семејството на Богдана ќе прави цело богатство

Скопје24 - 23.09.2020

Младиот боксер и син на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, Вељко, на 3 јуни годинава стана татко. Иако има само 23 години, оваа важна улога во животот ја прифати со голема радост и ужива во првите денови од родителството.

Го прослави 25тиот роденден: Кој сѐ запеа на роденденот на Александра Пријовиќ?

Скопје24 - 23.09.2020

Младата музичка српска sвезда Александра Пријовиќ синоќа го прослави својот 25-ти роденден, а многу гости на прославата запееја на микрофонот. Покрај славеничката, која исто така пееше, атмосферата ја вжештија Анастасија Ражнатовиќ, Ацо Пејовиќ, но ...

После смртта на Аркан, Цеца се појави во јавност само со еден маж - ЕВЕ ЗОШТО РАСКИНАЛЕ

Вечер - 23.09.2020

Откако стана вдовица, познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ се појави само со еден маж во јавност, претставувајќи го како нејзин емотивен партнер. Поранешниот модел Владимир Цветковиќ- Цвеле и Светлана Ражнатовиќ беа во врска само шест месеци ...

Лепа Брена се врати во Белград и одржа битен состанок - ЕВЕ КОГА ЌЕ СЕ ПРАВИ СВАДБАТА НА ДЕЦЕНИЈАТА

Вечер - 23.09.2020

Лепа Брена по два месеца одмор на Азурниот брег и Јадранското море, конечно се врати во Белград и одржала итен семеен состанок со синот Виктор. Брена досега не се мешаше во нивната врска бидејќи многу ја засака Сандра која е од добро семејство.

Цеца на денешното судење со Карлеуша - СМАЧЕНО МИ Е, НЕКА СЕ ДОНЕСЕ ОДЛУКА

Вечер - 23.09.2020

Денес во Палатата на правдата во Белград се одржало уште едно рочиште по ред меѓу пејачките Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша, кои со години се во судски спор. На денешното закажано рочиште се појавила само Цеца, а во изјава за медиумите ...

Лепа Брена по два месеци се врати во Белград и одржа итен состанок – еве кога ќе биде свадбата на деценијата

Курир - 23.09.2020

Лепа Брена по два месеца одмор на Азурниот брег и Јадранското море, конечно се врати во Белград и одржала итен семеен состанок со синот Виктор. -Брена досега не се мешаше во нивната врска бидејќи многу ја засака Сандра која е од добро семејство.

Се пожали дека нема пари - НО ЕВЕ СО КАКВА ЧАНТА СЕ ПОЈАВИ ЦЕЦА НА СУД (ФОТО)

Вечер - 23.09.2020

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска повторно го предизвика своето медиумско внимание откако се појави во суд во Белград. Имено таа на судењето поради спорот кој го има со пејачката Јелена Карлеуша се појави во елегантно издание кое ...

Лепа Брена по два месеци се врати во Белград и одржа состанок – еве кога ќе биде свадбата на деценијата

Скопје24 - 23.09.2020

Лепа Брена по два месеца одмор на Азурниот брег и Јадранското море, конечно се врати во Белград и одржала итен семеен состанок со синот Виктор. „Брена досега не се мешаше во нивната врска бидејќи многу ја засака Сандра која е од добро семејство.

Не е се како што изгледа: Брена сaкаше да се направи слаба, па искриви се околу себе (ФОТО)

Скопје24 - 22.09.2020

Се изнагледавме летово фотографии од познатата пејачка Лепа Брена во бикини и мора да се каже дека за нејзини години, таа се „држи“ одлично. Но, по се изгледа за таквиот изглед најзаслужен бил пријателот, фотошоп.

Една фотка откри сѐ: Еве во какви односи се Александра Пријовиќ и Зорица, мајката на Филип

Хаштаг - 22.09.2020

Пеачката Александра Пријовиќ денес го прославува својот 25 - ти роденден. На неа целото семејство ѝ честиташе роденден, а меѓу првите беше Лепа Брена. "Среќен роденден. Секогаш да те следат љубовта, храброста и поддршката" - напиша Лепа Брена и ...

Дремна 5 минути за да не пропушти нешто: Тетка Анастасија сподели видео со кое ги воодушеви сите

Хаштаг - 22.09.2020

Анастасија Ражнатовиќ сподели видео од семејната куќа каде го сними својот мал внук Жељко. Имено, Анастасија го забележала моментот кога го хранат малиот, кој дремнал потоа и се разбудил по пет минути.

Александран Пријовиќ слави роденден: Специјална честитка дојде од свекрвата Лепа Брена

Република - 22.09.2020

Српската пејачка Александра Пријовиќ денеска го прослави својот 25. роденден. Пејачката, освен новата песна и видео спот, со своите фановите сподели и што добила од сопругот и блиските пријатели.

Кој вели дека Цеца стално седи дома за време на коронавирусот: Еве каде е фатена пејачката среде ноќ (ФОТО)

Курир - 22.09.2020

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ со последната видео снимка буквално ги запали фановите на својот Инстаграм профил. Имено Цеца одела како на модна писта на видеото кое го објави на „стори“ на својот Инстаграм профил.

Цеца ќе фрли брдо пари: Вељко отвора сопствен бизнис на село, поучен од семејството на Богдана ќе прави цело богатство

Курир - 22.09.2020

Младиот боксер и син на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, Вељко, на 3 јуни годинава стана татко. Иако има само 23 години, оваа важна улога во животот ја прифати со голема радост и ужива во првите денови од родителството.

(ФОТО) Александра Пријовиќ денеска слави роденден – наполни 25 години

iPortal - 22.09.2020

Александра Пријовиќ денес полни 25 години, а нејзината свекрва Лепа Брена меѓу првите и честиташе на прекрасен начин. Откако Филип Живојиновиќ се ожени со Александра Пријовиќ, па го добија и малиот Александар, нивното семејство не само што се ...

Пријовиќ денеска полни 25 години- фановите се стопија од романтичниот подарок од сопругот, еве за што зборуваат денеска ...

Курир - 22.09.2020

Српската пејачка Александра Пријовиќ денеска го прославува својот 25-ти роденден. Пејачката со своите фановите денеска освен новата песна и видео спот сподели и што добила од сопругот и блиските пријатели.

(Фото) Пријовиќ по градник шета низ Белград

Репортер - 22.09.2020

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Пријовиќ, беше гостинка во една радио емисја во Белград. За гостувањето избрала син костум составен од шик панталони и долг елек со едно копче. Ова го искомбинирала со градник, а на нозе носи отворени ...

Многу девојки ќе сакаат да ја копираат: Пријовиќ во моќна деловна комбинација се збогува со летото

Женски магазин - 22.09.2020

Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Живојиновиќ, која нам ни е попозната како Александра Пријовиќ, со нејзиното последно стилско издание остави голем впечаток. Пејачката беше гостинка во една радио станица, а за таа пригода избра импресивна ...

Брена на прагот на седмата деценија покажа совршена линиja: Пејачката изгледа неверојатно

Женски магазин - 22.09.2020

„ Малку ми треба за среќа“, напиша Брена покрај фотографијата направена на јахта, но обожавателите брзо забележаа дека металната шипка е закривена, па настана дебата дали пејачката ја фотошопирала сликата или не.

Во домот на Лепа Брена се слави роденден: Снашката Прија полни 25 години, прва и честиташе свекрвата (ФОТО)

Вистина.мк - 22.09.2020

Денес, вторник, 22 септември 2020 год. во куќата на балканската мегаѕвезда, фолк пејачката Лепа Брена ќе одржи прослава по повод роденденот на снашката, Александра Пријовиќ, која денес полни 25 години! На социјалната мрежа Инстаграм, меѓу првите, ...

Пристигна честитка и од свекрвата: Aлександра Пријовиќ денес слави роденден, а еве што и порача Лепа Брена

Вистина.мк - 22.09.2020

На адреса кај младата пејачка Александра Пријовиќ денес пристигнуваат бројни честитки по повод нејзиниот роденден. Семејството, пријателите, колеги, фановите, следбениците упатуваат пораки со убави желби.