TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична за полицаец кој истепал приведено лице

Сител - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело ...

Полицаец од Струмица истепал приведено лице

А1 On - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело ...

Кривична пријава против полицаец поради малтретирање во вршење на службата

ТВ21 - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело ...

Струмица: Суспендиран полицаец бидејќи тепал приведено лице - ќе одговара и кривично

Press24 - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело ...

Кривична за полицаец кој истепал приведено лице

Локално - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело ...

Кривична пријава за малтретирање во вршење на службата

Опсервер - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, осомничен дека е сторител на кривично дело „малтретирање во вршење на ...

СТРУМИЧКИ ПОЛИЦАЕЦ ТЕПАЛ УАПСЕН ЧОВЕК - заработи кривична пријава, може да биде и суспендиран

Фактор - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело ...

Кривична пријава за малтретирање во вршење на службата

Либертас - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, осомничен дека е сторител на кривично дело „малтретирање во вршење на ...

Струмички полицаец пред отказ, неосновано употребил физичка сила при апсење

24Инфо - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица. Полицаесот се товари поради постоење основи на сомнение дека е сторител ...

Кривична пријава против полицаец кој истепал приведено лице

Макфакс - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело ...

Кривична пријава за малтретирање во вршење на службата

Канал5 - 03.10.2022

Имено, Х.Г. врз Н.Б., кој во моментот бил лишен од слобода и задржан во ПС за ОН Струмица, неосновано употребил физичка сила. Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава ...

Кривична пријава за полициски службеник за малтретирање во вршење на службата

Бриф - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, осомничен дека е сторител на кривично дело „малтретирање во вршење на ...

Кривична пријава за малтретирање во вршење на службата

MakPress - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, осомничен дека е сторител на кривично дело „малтретирање во вршење на ...

Неосновано го тепал, додека го апселе – полицаец заработи кривична пријава, ќе се бара суспензија од работното место

Курир - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело ...

Кривична за полицаец кој истепал приведено лице

еМагазин - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, осомничен дека е сторител на кривично дело „малтретирање во вршење на ...

Кривична пријава против полицаец кој истепал приведено лице

Точка - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х. Г. од ПС за ОН Струмица поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело ...

Струмички полицаец доби кривична пријава: Неосновано употребил физична сила врз приведен

Lider - 03.10.2022

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник Х.Г. од ПС за ОН Струмица, осомничен дека е сторител на кривично дело „малтретирање во вршење на ...