TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Енергијата во второто полувреме ни ја донесе победата против Макаби, изјави Игор Кокошков

ММС - 30.10.2020

До пред неколку години, со полната сила и Жељко Обрадовиќ на клупата на Турците, победа на Фенербахче во овој дел од сезоната против било кој противник и на било кој терен, воопшто не требаше да претставува изненадување.

Црвена Звезда никогаш не победила кај Химки, можеби сега е шансата за тоа

Gol.mk - 30.10.2020

Гостувањето на Црвена Звезда во салата „Митишчи“ (петок, 18:00) може да се гледа од два агли. Прво, како одлична шанса да се искористи лошиот момент на Химки по стартните пет порази во Евролигата, без оглед на тоа што Римас Куртинаитис уште од ...

„Жалгирио Арена“ ќе остане празна, воведена забрана за гледачи и во Литванија

Gol.mk - 30.10.2020

Една од најкошаркарските земји во Европа и во светот – Литванија доживеa сериозен удар. Поради зголемен број на заразени лица од kовид-19 во последниот период, властите во оваа балтичка земја донесоа нови, посебни безбедносни мерки кои велат, сите ...

Реал со „стотка“ против Баерн, Фенер во Тел Авив ја прекина лошата резултатска серија (ВИДЕО)

Дерби - 29.10.2020

Кошаркарите на Реал Мадрид ја остварија втората сезонска победа во Евролигата и тоа против тимот на Баерн Минхен кого го совладаа на домашен терен со 100-82. Домаќините беа решени да ги „избришат“ неуспесите против Милано и Барселона, односно да се ...

Фенер со голема победа во Израел

TopSport - 29.10.2020

Фенербахче успеа да слави на гости со 75:65 кај Макаби Тел Авив за конечно да се врати на победите во Евролигата по три порази во низа. Макаби имаше одличен старт на мечот, поведувајќи со 13:4, но Фенер успеа да стигне на само 3 поени негатива на ...

Важна победа на Фенербахче во Тел Авив, Реал Мадрид безмилосен кон Баерн

Sport 1 - 29.10.2020

Кошаркарите на Фенербахче на гости кај Макаби Тел Авив триумфираа со 75-65, додека Реал Мадрид беше сигурен против Баерн Минхен со 100-82. Макаби одлично го отвори мечот и поведе со 13-4, но турскиот тим успеа да се соземе од почетниот шок и набрзо ...

Евролига: Жалгирис триумфално, Фенер славеше на гости кај Макаби!

SportMedia - 29.10.2020

Вечерва се одиграа четири меча од 6.коло во кошаркарската Евролига, најквалитетното натпреварување во Европа. ЦСКА Москва дома немаше проблеми со Валенсија, и победи со резултат 84:75. Џејмс со 17 поени беше најдобар стрелец на натпреварот.

ВИДЕО: Фенербахче во фото-финиш до полн плен во Тел Авив

Gol.mk - 29.10.2020

Турскиот кошаркарски првак Фенербахче славеше на гости кај Макаби Тел Авив (65-75) и ја прекина кризата од три натпревари без победа во најквалитетното европско кошаркарско натпреварување, Евролигата.

Ниту одличниот Вилбекин не можеше да го спаси Макаби од пораз од Фенербахче

Екипа - 29.10.2020

Фенербахче со убедлива победа од 65-75 го заврши гостувањето против Макаби Тел Авив во Евролигата. Во шестиот натпревар во најквалитетното европско клупско натпреварување, турскиот тим до триумфот дојде со подобрата игра во второто полувреме кога ...

Фенер со голема победа во Израел

Макфакс - 29.10.2020

Фенербахче успеа да слави на гости со 75:65 кај Макаби Тел Авив за конечно да се врати на победите во Евролигата по три порази во низа. Макаби имаше одличен старт на мечот, поведувајќи со 13:4, но Фенер успеа да стигне на само 3 поени негатива на ...

Фенер со голема победа во Израел

Опсервер - 30.10.2020

Фенербахче успеа да слави на гости со 75:65 кај Макаби Тел Авив за конечно да се врати на победите во Евролигата по три порази во низа. Макаби имаше одличен старт на мечот, поведувајќи со 13:4, но Фенер успеа да стигне на само 3 поени негатива на ...

ЦСКА подобра од Валенсија во Москва, Жалгирис со пресврт до триумф против Лион

Sport 1 - 29.10.2020

ЦСКА Москва го победи тимот на Валенсија во рамки на шестото коло од Евролигата со 84-75, но потешко од очекуваното. Домаќинот беше во незгодна серија од два порази, а гостите тргнаа добро во мечот, па имаа и предност во првата четвртина.

ЦСКА им се врати на домашните победи, Жалгирис со пресврт до бодови во Франција

Gol.mk - 29.10.2020

ЦСКА Москва им се врати на победите во Евролигата, кога се во прашање домашните натпревари. Денес кошаркарите предводени од Димитриос Итудис беа подобри од шпанска Валенсија (84-75). Домаќинот подобро го одигра првото полувреме, во кое стекна ...

ЦСКА триумфално против Валенсија, Жалгирис подобар од Вилербан

Екипа - 29.10.2020

Кошаркарите на ЦСКА и го нанесоа вториот пораз на Валенсија во 5. коло од новата сезона во Евролигата. Русите триумфираа со 84-75 во натпревар во кој се беше решено во првото полувреме. ЦСКА пред полувремето креираше разлика од девет поени (44-35), ...