TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Невремето покажа дека мора да се послуша работната група и „Скопје 2014“ да се урне, рече Шилегов

Сакам да кажам - 27.02.2020

Во средното хемиско училиште „Марија Склодовска-Кири“ денеска нема настава, бидејќи екипи на Пожарната брига и ЈП „Улици и патишта“ го отстануваат покривот кој беше уништен во вчерашното невреме.

Едно лице повредено во невремето кое го зафати Скопје

24Инфо - 27.02.2020

Едно лице е повредено во синоќешното невреме кое го зафати Скопје. Ова денеска на прес конференција го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Најголемата материјална штета е направена на покривот од средното училиште „Марија Кири ...

Едно лице повредено во синоќешното невреме во Скопје

ТВ21 - 27.02.2020

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на денешната прес-конференција информира дека во синоќешното невреме кое го зафати главниот град е повредено едно лице и оти се предизвикани материјални штети на „Партизанска“, на потегот меѓу мостот Обединети ...

ФОТО: Се расчистува паднатиот кров во средното хемиско училиште во Скопје

Press24 - 27.02.2020

Поради силното невреме и ветерот кој дуваше до 100 километри на час, се оштетија неколку објекти во Скопје. Граѓаните на социјалните мрежи споделија каков хаос остави невремето. Еден од објектите кои се оштетија беше и средното хемиско училиште ...

(ФОТО) И средното хемиско училиште настрада од ветрот

360 степени - 27.02.2020

Во синоќешното невреме проследено со силен ветар во Скопје разурнат е и покривот на средното хемиско училиште „Марија Кири Склодовска“ во населбата Аеродром. Училишна настава денеска нема да има, а екипи на Територијална противпожарна единица на ...

Шилегов заглавен во „Скопје 2014“, а ветерот му го однесе покривот од Хемиско

Нетпрес - 27.02.2020

Невремето во Скопје и силниот ветер вчеравечер буквално денеска ги парализираше делови од градот. Паднати бандери, одлетани покриви среде улица како и откорнати дрвја се само дел од штетите кои Градот Скопје „експресно“ утринава објави дека се ...

Едно лице е повредено во синоќешното невреме

Слободен Печат - 27.02.2020

Едно лице е повредено во синоќешното невреме кое го зафати Скопје. Ова денеска на прес конференција го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Тој рече дека најголема штета, покрај кровот на училиштето Марија Кири Склодовска, била ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов наместо градски матичар на кровови и фасади, нека го среди хаосот

Макфакс - 27.02.2020

Петре Шилегов наместо да води евиденција кој кров во чие време е изграден, нека засука ракавите и нека го среди хаосот во кој ги остави Скопјани дваесетина часа по невремето, велат советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, откако Шилегов на ...

[Галерија] Силниот ветер го откорна кровот на Хемиското училиште во Скопје

Радио МОФ - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа во Скопје достигна и до 100 километри на час го откорна покривот на Средното хемиско училиште „Марија Кири Склодовска“. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов , споделувајќи ја фотографијата на Фејсбук , објасни дека ...

Шилегов: Кровот на хемиското средно училиште е реконструиран во 2009-та година

Сител - 27.02.2020

50 искорнати дрва, кровот на средното хемиско училиште, неколку фасади на станбени објекти и објекти од проектот Скопје 2014 и фасадата на средното училиште Раде Јовчевски - Корчагин се оштетени во синоќешното невреме информира градоначалникот Петре ...

Шилегов: Нема настава во средното хемиско училиште поради откорнат кров

Фактор - 27.02.2020

Петре Шилегов, градоначалникот на Град Скопје, денеска информираше дека има само едно повредено лице од синоќешното невреме што го зафати главниот град предизвикано од ветер со брзина од над 100 километри на час при што голем број на кровови од ...

Летна покривот на средното хемиско училиште поради невремето во Скопје

Press24 - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа дуваше со 70 километри на час го откорна покривот и на средното хемиско училиште Марија Кири Склодовска, а булеварот Партизански одреди до 3 часот по полноќ беше блокиран од покрив кој падна од станбена зграда.

Шилегов: Вистината боли…

Бриф - 27.02.2020

Бидејќи вистината боли, па почнаа да спинуваат. Кровот на Хемиско е “реконструиран” во 2009 година, кога министер беше Никола Тодоров и тоа од страна на министерството. Квалитетот на “реконструкцијата” е видлив на фотографијава.

Само што го реновираа, од невремето опустошено средно Хемиско

Република - 27.02.2020

Меѓу поголемите штети кои вчера ги направи невремето во Скопје е и кровната конструкција на средното хемиско училиште „Марија Кири Склодовска“, која е речиси целата откорната. За потсетување, училишната зграда беше реконструирана пред само неколку ...

Екипи на Град Скопје цела ноќ ги расчистуваа последиците од невремето, Шилегов јавно ги пофали

AKO - 27.02.2020

,,Веднаш после невремето излеговме на терен да ги санираме приоритетно најтешките оштетувања во Скопје. Голема благодарност до службите на градот коишто неуморно работеа до раните утрински часови за да се отстранат препреките од улиците на ...

Само промоцијата на Шилегов на дело: Се колнеше во реконструкцијата на средното хемиско училиште, а ветрот го издува ...

Курир - 27.02.2020

Кровната конструкција на училиштето е речиси целата откорната, а утринава е загрозена и безбедноста на учениците во училишниот двор. Невремето во Скопје и силниот ветер вчеравечер буквално денеска ги парализираше делови од градот.

Шилегов и екипите на градот се на терен по невремето во Скопје

24Инфо - 27.02.2020

Градоначалникот Шилегов и екипите на градот се на терен по невремето во Скопје Од силниот ветер кој вечерва го зафати Скопје откорнати се покриви на згради на повеќе локации низ градот. Исто така паднати се и дрвја на повеќе локации.

Шилегов по вечерашното невреме низ Скопје: Започнавме со санирање и обезбедување проодност во градот. Внимавајте на ...

Centar - 27.02.2020

– Започнавме со санирање и обезбедување проодност во градот. Внимавајте на безбедноста, напиша градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој оваа ноќ на лице место ја следи и решава новонастаната ситуација по невремето кое го погоди ...

Шилегов: Летнатиот покрив на Хемиско училиште е поставен во 2009 година

AKO - 27.02.2020

,,Бидејќи вистината боли, па почнаа да спинуваат. Кровот на Хемиско е ,,реконструиран“ во 2009 година, кога министер беше Никола Тодоров и тоа од страна на министерството. Квалитетот на ,,реконструкцијата“ е видлив на фотографијава.

ФОТО: Летна кровот на средното хемиско училиште во Скопје

Либертас - 27.02.2020

Од силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје летна и кровот на средното хемиско училиште во Скопје. По пишувањата во дел од медиумите дека кровот бил реконструиран од страна на сегашната градска администрација на градоначалникот на Град Скопје, ...

Откорнат покривот на средното хемиско училиште (ФОТО)

Слободен Печат - 27.02.2020

Откорнати кровни конструкции, оштетени фасади на објекти, паднати дрвја, оштетени билборди и возила е билансот од силниот ветер што доцна синоќа дуваше во Скопје. Силниот ветер кој синоќа дуваше со 100 километри на час го откорна покривот и на ...

Шилегов се занимава со наводни спинови на медиуми додека летаат покриви од училиштата

Република - 27.02.2020

Бидејќи вистината боли, па почнаа да спинуваат – вака Петре Шилегов го коментира она што се случи во реновираното средното хемиско училиште во Скопје. Ова училиште беше реновиранолетото 2019 година, а она Шилегов се оградува од летнатиот кров, ...

Шилегов наместо да биде градски матичар на кровови и фасади, нека го среди хаосот

Република - 27.02.2020

Петре Шилегов наместо да води евиденција кој кров во чие време е изграден, нека засука ракавите и нека го среди хаосот во кој ги остави Скопјани дваесетина часа по невремето, велат советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, откако Шилегов на ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов наместо градски матичар на кровови и фасади, нека ја преземе улогата на градски ...

Курир - 27.02.2020

Петре Шилегов наместо да води евиденција кој кров во чие време е изграден, нека засука ракавите и нека го среди хаосот во кој ги остави Скопјани дваесетина часа по невремето, ова днеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од Советничката група ...

Ветрот го остави Хемиско без покрив, денеска нема настава (ФОТО)

+инфо - 27.02.2020

Синоќешниот силен ветер го откорна и покривот на средното хемиско училиште во Скопје, каде денеска нема настава. „Кровот на Хемиско е ‘реконструиран’ во 2009 година, кога министер беше Никола Тодоров и тоа од страна на Министерството.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Вчера го преживеавме невремето и тоа е помала грижа во споредба ...

24Инфо - 27.02.2020

Петре Шилегов наместо да води евиденција кој кров во чие време е изграден, нека засука ракавите и нека го среди хаосот во кој ги остави Скопјани дваесетина часа по невремето. Шилегов наместо да биде градски матичар на фасади и кровови, нека биде ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Наместо матичар за покриви и фасади, Шилегов да го среди хаосот

Нетпрес - 27.02.2020

Петре Шилегов наместо да води евиденција кој покрив во чие време е изграден, нека засука ракавите и нека го среди хаосот во кој ги остави Скопјани дваесетина часа по невремето, ова днеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од Советничката ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов наместо градски матичар на кровови и фасади, нека ја преземе улогата на градски ...

А1 On - 27.02.2020

„Петре Шилегов наместо да води евиденција кој кров во чие време е изграден, нека засука ракавите и нека го среди хаосот во кој ги остави Скопјани дваесетина часа по невремето. Шилегов наместо да биде градски матичар на фасади и кровови, нека биде ...

Едно лице е повредено во синоќешното невреме

Курир - 27.02.2020

Едно лице е повредено во синоќешното невреме кое го зафати Скопје. Ова денеска на прес конференција го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Тој рече дека најголема штета, покрај кровот на училиштето Марија Кири Склодовска, била ...

Едно лице е повредено во синоќешното невреме во Скопје

Република - 27.02.2020

Едно лице е повредено во синоќешното невреме кое го зафати Скопје. Ова денеска на прес конференција го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Лицето е повредено во Карпош, каде што има и голем број штети.

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов наместо градски матичар на кровови и фасади, нека ја преземе улогата на градски татко

MakPress - 27.02.2020

Петре Шилегов наместо да води евиденција кој кров во чие време е изграден, нека засука ракавите и нека го среди хаосот во кој ги остави Скопјани дваесетина часа по невремето. Шилегов наместо да биде градски матичар на фасади и кровови, нека биде ...

Повредено едно лице во синоќешното невреме во Скопје

Локално - 27.02.2020

Во синоќешното невреме во Скопје е повредено едно лице, а најголема штета е направена на кровот во средното хемиско училиште Марија Кири Склодовска и во Карпош. Фото: Борче Поповски – Најмногу штета со паднати кровови имаше во Карпош на потегот од ...

Едно лице е повредено во синоќешното невреме

Press24 - 27.02.2020

Едно лице е повредено во синоќешното невреме кое го зафати Скопје. Ова денеска на прес конференција го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Тој рече дека најголема штета, покрај кровот на училиштето Марија Кири Склодовска, била ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов наместо градски матичар на кровови и фасади, нека го среди хаосот

MTM - 27.02.2020

Петре Шилегов наместо да води евиденција кој кров во чие време е изграден, нека засука ракавите и нека го среди хаосот во кој ги остави Скопјани дваесетина часа по невремето, велат советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, откако Шилегов на ...

Едно лице е повредено во синоќешното невреме

Нетпрес - 27.02.2020

Едно лице е повредено во синоќешното невреме кое го зафати Скопје. Ова денеска на прес конференција го изјави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Тој рече дека најголема штета, покрај кровот на училиштето Марија Кири Склодовска, била ...

Едно лице повредено во синоќешното невреме во Скопје

4NEWS - 27.02.2020

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на денешната прес-конференција информира дека во синоќешното невреме кое го зафати главниот град е повредено едно лице и оти се предизвикани материјални штети на „Партизанска“, на потегот меѓу мостот Обединети ...

Едно лице повредено во синоќешното невреме во Скопје

Сител - 27.02.2020

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на денешната прес-конференција информира дека во синоќешното невреме кое го зафати главниот град е повредено едно лице и оти се предизвикани материјални штети на „Партизанска“, на потегот меѓу мостот Обединети ...

Едно лице повредено во синоќешното невреме во Скопје

MakPress - 27.02.2020

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на денешната прес-конференција информира дека во синоќешното невреме кое го зафати главниот град е повредено едно лице и оти се предизвикани материјални штети на „Партизанска“, на потегот меѓу мостот Обединети ...