TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

10 минути за подготовка + замрзнување: Сладолед торта со бисквити и прелив од чоколадо

Gotvi.mk - 28.07.2021

Торта за која не ви треба рерна… Состојки: 500 мл слатка павлака 150 гр бисквити 30 гр путер 370 гр кондензирано млеко Начин на подготовка: Разматете слатка павлака со миксер. Додајте кондензирано млеко па матете повторно. Измешајте со шпатула.

Чизкејк со крем од страчатела

Скопје инфо - 28.07.2021

Нова димензија на омилената торта, со вкус на кој не можете да му одолеете. Состојки: 200 гр мелени интегрални бисквити 100 гр омекнат путер Лажица шеќер во прав Пакетче желатин растворено во 15 мл вода 250 гр крем-сирење 250 гр маскарпоне Малку ...

Десерт во среда: Домашни тартуфи од чоколадо

Слободен Печат - 28.07.2021

Ви се јаде нешто слатко, но да лесно за овие топли денови? Овој брз десерт ќе ве освои со вкусот, но и со леснотијата за подготовка. А што е најважно, се приготвува од само три состојки. Состојки: – 200 г црно чоколадо – 100 г слатка павлака – 1 ...

Вкусни чоколади со кокос!

Локално - 28.07.2021

Чоколадите полни со кокос ќе ве изненадат со нивниот интересен вкус:) Состојки за 4 лица 1 дл слатка павлака 250 гр маргарин со слатка арома на павлака 300 гр шеќер 250 гр кокос ЧОКОШНО ПОПОЛНУВАЕ 150 гр црно чоколадо 80 гр маргарин Подготовка 1.

Едноставен, но вкусен чоколаден колач!

Локално - 28.07.2021

Толку едноставен колач, а толку добар! Состојки ЗА ТОРТАТА 100 гр шеќер 60 гр шеќер во прав 125 мл зејтин 60-100 гр Дополнителен џем од боровинки 90 гр пченично брашно 1 лажичка прашок за пециво 1 лажичка сода бикарбона 1 лажичка ванилин шеќер 45 гр ...

БАКЛАВА ЧИЗКЕЈК, вакво нешто досега не сте пробале, толку е вкусно и сочно што вреди еднаш да го направите

НМД - 28.07.2021

Рецепт на Марија од каналот слатките идеи на Марија. Здраво, јас сум Марија и доаѓам од Грција, а денес со вас сакам да споделам еден невообичаен десерт – баклава чизкејк. Има различни вкусови, а досега на никој му нема текнато на оваа комбинација.

Се топи во уста, а не ви треба ни грам брашно: Чоколадна торта од само 3 состојки!

Попара - 28.07.2021

Имаме совршен рецепт за сите љубители на чоколадо. Не ви треба многу време или вештини, а камоли состојки: потребни ви се само три. Резултатот е вкусна чоколадна торта која се топи во устата … Состојки : 175 гр темно чоколадо 140гр путер 7 јајца ...

Се топи во уста, а не ви треба ни грам брашно: Чоколадна торта од само 3 состојки!

Курир - 28.07.2021

Имаме совршен рецепт за сите љубители на чоколадо. Не ви треба многу време или вештини, а камоли состојки: потребни ви се само три. Резултатот е вкусна чоколадна торта која се топи во устата … Состојки: 175 гр темно чоколадо 140гр путер 7 јајца ...

Кекси од мини палачинки полнети со чоколадо: Меко тесто кое ќе го правите често

Gotvi.mk - 27.07.2021

Мини палачинки филувани со чоколадо… Состојки: 70 гр брашно 30 гр шеќер во прав 14 гр млеко во прав 1/4 лажичка сода бикарбона 1/2 лажичка мед 90-95 мл млеко топено чоколадо Начин на подготовка: Измешајте ги сите состојки освен чоколадото и добро ...

Летен десерт со кајсии

Скопје инфо - 27.07.2021

Искористете ги кајсиите за превкусен десерт. Сите ќе ви бараат рецепт. Состојки: 400 гр брашно 150 мл топло млеко Кесичка сув квасец Лажица шеќер Прстофат сол 100 гр путер Лажичка нишесте Еден ванилин шеќер Мед Кајсии Подготовка: Ставете го квасецот ...

Шарена киндер бајадера, готова за 20 минути, евтина, без рерна

НМД - 27.07.2021

Киндер штанглите се многу декоративни, но и многу вкусни. Особено е погодна да се приготвува во летниот период, бидејќи нема потреба од вклучување на рерна. Постапката за приготвување е многу лесна, нема ништо комплицирано, секој може да ги прави – ...

(Видео) Сочен колач со џем и чоколадо – Вкусен десерт кој вашето семејство ќе го обожава

ММС - 27.07.2021

Доколку сакате вкусен летен десерт, ви предлагаме сочен колач со чоколадо, џем и какао. Еве што ви е потребно за овој вкусен десерт кој ќе го обожава целото семејство. Состојки: 1 филџан вода 1филџан брашно 1 филџан гриз 1 филџан цимет 1 ванилен ...

Превкусен сладолед од лубеница – за подготовка ви се потребни само три евтини состојки

Скопје24 - 26.07.2021

Прочитајте како најлесно и наједноставно да направите вкусен сладолед од лубеница од само три евтини состојки! Состојки: – лубеница – 1 лимон – 5 лажици шеќер – чоколадни трошки. Подготовка: Пресечете го врвот на лубеницата и со миксер изблендирајте ...