TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.09.2020

Крилото на Твенте, Валцав Черни ја затресе мрежата на Гронинген во 11 минута, но после петминутниот преглед на снимката само судијата во ВАР собата „виде“ дека 22-годишниот Чех се наоѓа во офсајд.

ВИДЕО: Па, ова веќе не е нормално, 5 минути ја гледаа снимката во ВАР собата и донесоа погрешна одлука

Sport M - 25.09.2020

Твенте во 3.коло од холандската лига славеше над Гронинген со 3:1. Среќа победија, па немаше големи проблеми. За што се работи? Твенте во 11-та минута погоди за 1:0. Меѓутоа судиите покажаа дека стрлецот на голот, Черни бил во недозволена позиција, ...

Цели пет минути гледаа снимка во ВАР собата, и донесоа погрешна одлука (Видео)

Спортманија - 25.09.2020

Неверојатна ситуација во Холандија, испадна дека џабе им е ВАР. На средбата од холандското првенство помеѓу Твенте и Гронинген, домашните триумфираа 3-1, но во главна улога беа судиите во ВАР собата, кои при резултат 0-0 донесоа една погрешна одлука.

Офсајд или не? Во ВАР собата пет минути се мислеа што да кажат

SportMedia - 25.09.2020

Во холандската Ердивизија играат Твенте и Гронинген. Во 13 минута Черни постигна гол за водство на домашните од 1:0, но судијата не беше сигурен во исправноста и побара помош од ВАР собата.