TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ најави обединување на десницата, дел од членовите на Обединети за Македонија и ВМРО-НП преминуваат во ...

Фокус - 09.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска имаше средба до неколку членови на Обединети за Македонија и ВМРО-НП и најави дека тие ќе преминат во нивната коалиција, иако досега беа дел од владината коалиција.

Членови на ВМРО-Народна, Обединети за Македонија и МААК се приклучија кон ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 09.10.2019

Членови и функционери на ВМРО - Народна партија, Обединети за Македонија и МААК се приклучија кон ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека на овој начин се обединува членството во пресрет на најавените избори ...

Јанушев: Членови од три партии преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 09.10.2019

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, денеска објави дека членови и функционери на ВМРО - Народна партија, Обединети за Македонија и МААК се приклучуваат кон најголемата опозициска партија.

ВМРО НП се оградува од таканаречени членови кои се изјаснуваат дека ја напуштаат ВМРО-НП и преминуваат во ДПМНЕ

Скопје1 - 09.10.2019

ВМРО-Народна партија се оградува од постапките на таканаречени членови кои на прес-конференции се изјаснуваат дека ја напуштаат ВМРО-Народна партија и преминуваат во ДПМНЕ. Ниту е прв, а ниту последен пат некогаш владеачката, а сега опозициската ...

Партии кои партиципираа во власта, преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“

Курир - 09.10.2019

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои до пред извесно време партиципираа во власта. Дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел во останатите десничарски партии од Коалицијата „За подобра Македонија“, истакна ...

ВО ЖИВО: Изјава на Генералниот Секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев

Курир - 09.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, заедно со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски одржаа состанок. По истиот ќе биде дадена изјава за медиуми од страна на Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

СДСМ: Софтверот на МИОА е набавен од ВМРО-ДПМНЕ и чини речиси 2.000.000 евра

Макфакс - 08.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ кулминира во безидејност и лажни вести, партизирањето на администрацијата и криењето на фактите е одлика на опозицијата, реагираат од СДСМ на прес-конеференцијата на Невенка Стаменковска-Стојкоски, која обвини дека Министерството за ...

Фракционерски битки или „атомизирање“ на ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 08.10.2019

Новата партија што би произлегла од ВМРО-ДПМНЕ од старт би можела да смета на неколку пратенички места, според проценки на познавачи на состојбите во политичката десница. Но, за да се реализира тоа, треба да се исполнат неколку предуслови: прво – да ...

ВМРО-ДПМНЕ кулминира во безидејност и лажни вести, партизирање на администрација и криење на факти е одлика на ...

24Инфо - 08.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја докажува својата безидејност која кулминира со ширење на лажни вести. Крајно несериoзно е ВМРО-ДПМНЕ која е симбол за партизирање на сите институции да зборува за ваков негативен феномен.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ кулминира во безидејност и лажни вести

А1 On - 08.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја докажува својата безидејност која кулминира со ширење на лажни вести. Крајно несериoзно е ВМРО-ДПМНЕ која е симбол за партизирање на сите институции да зборува за ваков негативен феномен, реагираат од СДСМ на ...

СДСМ: Времето кога институциите беа во служба на партијата, заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција

Локално - 08.10.2019

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија излезе со соопштение во кое тврди дека ВМРО-ДПМНЕ кулминира со ширење на лажни вести и дека времето кога институциите беа во служба на партијата, заврши со заминувањето во опозиција.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ кулминира со безидејност и лажни вести

Либертас - 08.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја докажува својата безидејност која кулминира со ширење на лажни вести. Крајно несериозно е ВМРО-ДПМНЕ која е симбол за партизирање на сите институции да зборува за ваков негативен феномен.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја докажува својата безидејност која кулминира со ширење на лажни вести

iPortal - 08.10.2019

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија излезе со соопштение во кое тврди дека ВМРО-ДПМНЕ кулминира со ширење на лажни вести и дека времето кога институциите беа во служба на партијата, заврши со заминувањето во опозиција.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ кулминира во безидејност и лажни вести, партизирање на администрација и криење на факти е одлика на ...

Centar - 08.10.2019

– ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја докажува својата безидејност која кулминира со ширење на лажни вести. Крајно несериoзно е ВМРО-ДПМНЕ која е симбол за партизирање на сите институции да зборува за ваков негативен феномен.

Партии кои партиципираа во власта, преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“

Нетпрес - 09.10.2019

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои до пред извесно време партиципираа во власта. Дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел во останатите десничарски партии од Коалицијата „За подобра Македонија“, истакна ...

Јанушев: Имавме средба со дел од раководството на повеќе политички партии

Сител - 09.10.2019

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои што до пред извесно време партиципираа во власта, дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел преминуваат во онаа конзервативна и останатите десничарски партии од Коалицијата ...

Јанушев: Повеќе политички партии кои што до пред извесно време партиципираа во власта, преминуваат во Коалицијата „За ...

Скопје1 - 09.10.2019

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои што до пред извесно време партиципираа во власта, дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел преминуваат во онаа конзервативна и останатите десничарски партии од Коалицијата ...

Јанушев: Имавме средба со дел од раководството на повеќе политички партии

4NEWS - 09.10.2019

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои што до пред извесно време партиципираа во власта, дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел преминуваат во онаа конзервативна и останатите десничарски партии од Коалицијата ...

Јанушев: Партии кои беа во власта преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“

+инфо - 09.10.2019

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии коишто до пред извесно време партиципираа во власта, дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел преминуваат во онаа конзервативна и останатите десничарски партии од Коалицијата ...

Партијата на Георгиевски тврди дека пребеганите во ВМРО-ДПМНЕ не биле нивни членови

+инфо - 09.10.2019

Партијата на Љубчо Георгиевски се оградува од постапките на таканаречени членови кои на прес-конференции се изјаснуваат дека ја напуштаат ВМРО-Народна партија и преминуваат во ДПМНЕ, соопшти ВМРО Народна партија.

Членови на ВМРО-Народна, Обединети за Македонија и МААК се приклучија кон ВМРО-ДПМНЕ

Република - 09.10.2019

Членови и функционери на ВМРО – Народна партија, Обединети за Македонија и МААК се приклучија кон ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека на овој начин се обединува членството во пресрет на најавените избори догодина.

ВМРО-НП: ДПМНЕ прави диверзии со некакви членови кои не ни фигурираат во нашите списи

Фокус - 09.10.2019

ВМРО-Народна партија се оградува од постапките на, како што вели, таканаречени членови кои на прес-конференција се изјаснија дека ја напуштаат ВМРО-Народна партија и преминуваат во ДПМНЕ. -Ниту е прв, а ниту последен пат некогаш владеачката, а сега ...

Јанушев: Имавме средба со дел од раководството на повеќе политички партии, преминуваат кај нас

Либертас - 09.10.2019

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои што до пред извесно време партиципираа во власта, дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел преминуваат во онаа конзервативна и останатите десничарски партии од Коалицијата ...

ВМРО-ДПМНЕ се засилува со кадри од МААК конзервативна (ВИДЕО)

iPortal - 09.10.2019

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, денеска изјави дека остварил средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои што до пред извесно време партиципирале во власта, откако дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел ...

Јанушев: Партии кои партиципираа во власта, преминаа во коалицијата „За подобра Македонија“

МКД - 09.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска имаше средба до неколку членови на Обединети за Македонија и ВМРО-НП и најави дека тие ќе преминат во нивната коалиција, иако досега беа дел од владината коалиција.

Јанушев: Членови на власта преминаа во Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 09.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев додаде дека е вредно да се напомене е дека овие луѓе ги напуштаат политичките партии во период кога буквално сите механизми на присилба и уцена се во рацете на Заев и СДСМ.

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите чесни и искрени граѓани на Република Македонија да се приклучат во обновата на ...

Опсервер - 09.10.2019

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои што до пред извесно време партиципираа во власта, дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел преминуваат во онаа конзервативна и останатите десничарски партии од Коалицијата ...

(Видео) Јанушев: Членови на партии кои беа дел од власта преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 09.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, оствари средба со раководства од повеќе политички партии кои, како што кажа, до пред извесно време биле дел од власта, а сега преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ и останатите десничарски партии од Коалицијата ...

(Видео) Јанушев: Членови на партии кои беа дел од власта преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

Centar - 09.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, оствари средба со раководства од повеќе политички партии кои, како што кажа, до пред извесно време биле дел од власта, а сега преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ и останатите десничарски партии од Коалицијата ...

ВМРО-Народна: ДПМНЕ прави диверзии со членови кои никогаш не се појавиле во нашата партија

Макфакс - 09.10.2019

ВМРО-Народна партија се оградува од постапките на, како што велат, таканаречени членови кои на прес-конференции се изјаснуваат дека ја напуштаат партијата за да преминат во ДПМНЕ. „Ниту е прв, а ниту последен пат ДПМНЕ да прави таканаречени диверзии ...

Партијата на Љубчо Георгиевски се огласи по пресот на ДПМНЕ – жестоко соопштение до опозициската партија

Centar - 09.10.2019

ВМРО-Народна партија се оградува од постапките на, како што велат, таканаречени членови кои на прес-конференции се изјаснуваат дека ја напуштаат партијата за да преминат во ДПМНЕ. „Ниту е прв, а ниту последен пат ДПМНЕ да прави таканаречени диверзии ...

ВМРО-НП: Веќе видено сценарио на ДПМНЕ

МКД - 09.10.2019

Се оградуваме од постапките на таканаречени членови кои на прес-конференции се изјаснуваат дека ја напуштаат ВМРО-Народна партија и преминуваат во ДПМНЕ. Ниту е прв, а ниту последен пат некогаш владеачката, а сега опозициската ДПМНЕ да прави ...

(Видео) Јанушев: Членови на партии кои беа дел од власта преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 09.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, оствари средба со раководства од повеќе политички партии кои, како што кажа, до пред извесно време биле дел од власта, а сега преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ и останатите десничарски партии од Коалицијата ...

ВМРО-Народна: ДПМНЕ прави диверзии со членови кои никогаш не се појавиле во нашата партија

24Инфо - 09.10.2019

ВМРО-Народна партија се оградува од постапките на, како што велат, таканаречени членови кои на прес-конференции се изјаснуваат дека ја напуштаат партијата за да преминат во ДПМНЕ. „Ниту е прв, а ниту последен пат ДПМНЕ да прави таканаречени диверзии ...

Јанушев: Членови од ВМРО-Народна и Обединети за Македонија се приклучија на ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 10.10.2019

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои што до пред извесно време партиципираа во власта, дел од тие преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ, дел преминуваат во онаа конзервативна и останатите десничарски партии од Коалицијата ...