TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Норвешка ја сруши непобедливата Франција за место во четвртфиналето

Sport 1 - 01.08.2021

Ракометната репрезентација на Норвешка ја совлада Франција со 32-29 во последното 5.коло во групата А на Олимписките игри во Токио. Со овој триумф, скандинавците и дефинитивно го обезбедија местото во четвртфиналето на турнирот и воедно му го ...

Норвешка предводена од Сагосен ѝ го нанесе првиот пораз на Франција!

Gol.mk - 01.08.2021

Репрезентацијата на Норвешка го надмина поразот од Германија во минатото коло и успеа да ја победи досега непоразената Франција со 32-29 (15-15). Скандинавците одиграа одлично второ полувреме, беа посигурни кога беше најважно и го префрлија ...

Франција и со пораз од Норвешка обезбеди прво место, ќе има најлесен ривал во четвртфиналето

24 Ракомет - 01.08.2021

Репрезентацијата на Франција и покрај поразот од Норвешка со 32-29, се пласира на првото место во групата и го потврди своето место во четвртфиналето на Олимписките игри. Во првиот дел скандинавскиот тим имаше плус четири, 13-9, но дозволија во ...

ОИ: Норвешка и го нанесе првиот пораз на Франција

Курир - 01.08.2021

Машката ракометна репрезентација на Норвешка ја победи досега непоразената Франција со 32-29 (15-15). Скандинавците одиграа одлично второ полувреме, беа посигурни кога беше најважно и го префрлија притисокот врз Германците во битката за третото ...

Франција останува стопроцентна во Токио: Ја преслуша и Шпанија во големото дерби

Точка - 30.07.2021

Франција останува стопроцентна на ракометниот олимписки турнир во Токио, откако рано утрово во големото дерби ја совлада силната Шпанија со резултат 37:31. „Триколорите“ кои разочараа на Светското првенство играат далеку подобро на Олимпијадата во ...