TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Портал икс” објави снимки од возилата со кои била грабната Вања

Телма - 07.12.2023

Новинарот Фуркан Салиу на „ПорталиX“ објави снимка од возилата со кои беше киднапирана 14 годишната Вања, украдениот „цитроен“ и бело „рено“… Според видеото, во „цитроенот“ се гледаат возач и совозач со црни капи… Од снимката не може точно да се ...

Дали е ова телото на Вања?

Република

(Видео) Дали Вања е убиена порано, објавени снимки од возилата со кои е грабната

еМагазин

(ВИДЕО) „Портал икс” објави снимки од возилата со кои била грабната Вања: „Ситроенот“ бил запален во 9:37 часот?

360 степени

ВИДЕО:Објавени снимки на кои се гледа движењето на возилата со кои е грабната Вања

Либертас

(Видео) Први снимки од движењето на возилото во кое била киднапираната и убиена Вања

Скопје1

Објавени снимки на кои се гледа движењето на возилата со кои е грабната Вања

Фокус

Слободен Печат MakPress Сител Press24

ВИДЕО: Се појави снимка од возилата со кои била киднапирана Вања

ТВ21 - 07.12.2023

Новинарот Фуркан Салиу на „ПорталиX“ објави видео на кое се гледаат возилата украдениот „цитроен“ и бело „рено“ со кои, според информациите, била киднапирана 14-годишната Вања Ѓорчевска. Според видеото, во „цитроенот“ се гледаат возач и совозач со ...

Снимка открива дека „цитроенот“ гори веќе во 9:37 часот

Република

САЛИУ ОБЕЗБЕДИ СНИМКИ ОД ГРАБНУВАЧИТЕ ВО ЦИТРОЕНОТ ДОДЕКА ОДАТ КОН БРАЗДА: Морбидни сцени, тешко сварливи за човечки желудник

Фактор

(ВИДЕО) Обезбедени снимки кои точно покажуваат кога и како Вања заврши во Бразда и точното време кога е опожарено возилото

Lider

Снимка од движењето на возилата во кои се смета дека била Вања кон село Бразда и моментот кога Цитроенот бил запален (ВИДЕО)

365

Поглед во возилата со кои е грабната Вања: Црни капи, а позади нешто морничаво

Мастило

ВИДЕО: Се појави снимка од движењето на возилото во кое се смета дека била Вања!

4NEWS

24Инфо Нетпрес Локално Пулс24 PressingTV PressingTV Вечер Прес Zoom

Ковачки: Возилото со кое е киднапирана Вања 3 дена било на скопските улици, Спасовски да одговори зошто не е ...

Курир - 07.12.2023

Возилото со кое била киднапирана и убиена Вања е пријавено за исчезнато уште на 22-ри ноември во МВР, а веќе на 24-ти веќе е во Скопје, во пресот во продолжение ќе ги објасниме пропустите на МВР, за кои очекуваме одговор, истакна на денешната ...

ВАЊА ЌЕ БЕШЕ ЖИВА AKO НЕ БИЛЕ НАПРАВЕНИ ПРОПУСТИ ВО ИСТРАГАТА ЗА ЖЕЖОВСКИ Пратеникот Ковачки укажува на нелогичности во официјалната верзија за убиството

+инфо

Ковачки бара одговорност за „пропустите, непрофесионализмот и корумпираноста поради кои се губат човечки животи“

24 Вести

КОВАЧКИ: До убиство на Вања можеби немало да дојде, ако Спасовски не направил пропусти во истрагата на исчезнувањето на Панче, оставка веднаш!

Денешен

Ковачки: До убиство на Вања можеби немало да дојде, ако Спасовски не направил пропусти во истрагата на исчезнувањето на Панче

Република

Ковачки: Возилото со кое е киднапирана Вања 3 дена било на скопските улици, Спасовски да одговори зошто не е детектирано од Сејф сити

Макфакс

Ковачки: Возилото со кое е киднапирана Вања три дена било на скопските улици, Спасовски да одговори зошто не е детектирано од Сејф сити

Бизнис Вести

Нетпрес Опсервер 24Инфо Канал5 Кајгана Zoom OhridNews

СДСМ: Кај Мицкоски нема ни грам човечност

Независен - 07.12.2023

Христијан Мицкоски вели дека има сериозни информации оти истрагата за грабнувањето на Вања Ѓорчевска почнала предоцна, а СДСМ го обвини дека во него нема ни грам човечност. За време на синоќешното интервју на ТВ Шења лидерот на ВМРО-ДПМНЕ фрли ...

,,Моите информации се сериозни, ќе се дознае што сè направиле овие луѓе!” Лидерот на македонската опозиција: Одговорните за смртта на Вања нема да имаат мир!

Во Центар

Мицкоски: Истрагата за Вања започнува предоцна, имам озбилни информации за ова што го тврдам

Телма

Мицкоски: Истрагата за Вања започнува предоцна, имам озбилни информации за ова што го тврдам

Курир

ПОСЕДУВАМ ОЗБИЛНИ ИНФОРМАЦИИ И ЌЕ ГИ ОТКРИЈАМ НАСКОРО Истрагата за Вања започнала предоцна, обвини Мицкоски

+инфо

Мицкоски: Истрагата за Вања започнува предоцна, имам озбилни информации за ова што го тврдам

Press24

Мицкоски: Има детали и големи недостатоци во истрагата за Вања

Zoom

PressingTV Нетпрес Денешен 365 Фокус 4NEWS Lider Вечер Прес

Една од најдобрите адвокатки во Србија за убиството на Вања: Ова не е логично!

Женски магазин - 07.12.2023

Случајот со киднапирањето и убиството на Вања Ѓорчевски (14) го крена регионот на нозе, во вторникот во Турција е уапсен Љупчо Палевски Палчо, главниот осомничен кој беше во бегство и по кого беше распишана меѓународна потерница.

30 дена притвор и за таткото на Вања, отворена истрага за двете убиства за пет лица

24 Вести

Смртта на Вања нека ги оживее убиените човечки вредности

Н.Македонија

Вања е брутално убиена, но една работа е енигма: Како монструмите го знаеле ОВА?

Мастило

Нема фризури за нив, вели директорот на Шутка за избричените глави на осомничените за убиството на Вања и Панче

360 степени

Осомничените за убиството на Вања Ѓорчевска спроведени во Кривичен, обвинителство бара продолжување на притворот

Сител

За животот на Вања не стаса ниту понуда за откуп – многу неодговорени прашања за убиството на 14-годишното девојче

Телма

Сител Курир Макфакс А1 On Фокус А1 On Слободен Печат Бриф

ВМРО-ДПМНЕ: Треба да се одговори зошто веднаш МВР не тргнало во потрага по возилото на убиениот Панче

Макфакс - 07.12.2023

МВР направи низа пропусти во истрагата за убиствата на Палевски, што ја отвора дилемата дали Вања можела да биде спасена, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Треба да се одговори зошто веднаш МВР не тргнала во потрага по возилото на убиениот Панче по ...

ВМРО-ДПМНЕ: Треба да се одговори зошто веднаш МВР не тргнало во потрага по возилото на убиениот Панче

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Треба да се одговори зошто веднаш МВР не тргнало во потрага по возилото на убиениот Панче

MTM

„Направените пропусти во истрагата за убиствата и задоцнетите мерки ја отвораат дилемата дали можеше да се спасат човечки животи“ – велат од ВМРО-ДПМНЕ

Курир

МВР направи низа пропусти во истрагата за убиствата за убиствата на Вања и Панче тврди ВМРО-ДПМНЕ

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Направените пропусти во истрагата за убиствата и задоцнетите мерки ја отвораат дилемата дали можеше да се спасат човечки животи

Lider

Направените пропусти во истрагата за убиствата и задоцнетите мерки ја отвораат дилемата – дали можеше да се спасат човечки животи – велат од ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес

Скопје инфо МКД Денешен Точка Локално Press24 ММС Република

Беше во колата, ми викна.. Оваа жена го видела Панче пред убиството: Еве што ѝ рекол

Мастило - 07.12.2023

Велес се’ уште е во шок по свирепото убиство на Панче Жежовски кој на крајот на ноември беше киднапиран од неговиот дом, однесен во селото Рудник и таму ликвидиран и закопан. На 22 ноември, четирите лица кои се осомничени и за киднапирањето и ...

ГРАЃАНИТЕ СЕ ВОЗНЕМИРЕНИ ОД НЕМИЛИТЕ НАСТАНИ: Велат ние сме морално руинирано општество, ги советуваат децата да внимаваат

Фактор

ШОКАНТНИ ТВРДЕЊА НА АДВОКАТКАТА ЗОРА ДОБРИЧАНИН ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА (14): „Нема смисла целта да е продажбата на мајката, мислам…“

Во Центар

МРАК ВО КУЌАТА НА ПАНЧЕ ПО НЕГОВИОТ ПОГРЕБ ДЕНЕС – на терасата свети само една сијалица, неговата сосетка откри со што се занимавал со години (ВИДЕО)

Курир

Погребани Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

24 Вести

Панче Жежовски е погребан денеска

Курир

ПОЗНАТАТА БЕЛГРАДСКА АДВОКАТКА ДОБРИЧАНИН ЗА МОТИВИТЕ ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА: „Можеби некој се одмаздува на таткото на девојчето“

Фактор

Во Центар Мастило Во Центар Нетпрес 4NEWS Либертас Lider Либертас

Објавено видео од киднапирањето на Вања! Цитроенот се движи низ улици: Се гледа и лицето на возачот и еден мистериозен ...

Во Центар - 07.12.2023

Се појави видео од надзорните камери на кое се гледаат возилото со кое најверојатно била превезена 14-годишната Вања Ѓорчевска (Ѓорчевска) по нејзиното киднапирање! На видео снимките се гледа кога и како девојката дошла во селото Бразда и точното ...

Мицкоски: Истрагата за Вања започна предоцна, имам сериозни информации за ова што го тврдам

360 степени

ОЈО: Жежовски го грабнале од дома

Канал5

Дали е ова вистинскиот мотив за убиството на Вања!? Полицијата ги „чешла“ договорите и недвижностите: Долго скриената тајна на семејството Ѓорчевски ја открива вистинската позадина на грозоморното злосторство!?

Во Центар

Прашање кое сите нè мачеше: Дали Панче беше убиен дома или во селото Рудник? МВР го даде одговорот

Во Центар

ФОТО\ВИДЕО | БОГАТСТВОТО НА ДЕДОТО НА ВАЊА ЃОРЧЕВСКА Е ГЛАВНИОТ МОТИВ ? Семејната “тајна“ на мајката открива нови грозоморни детали: Дали таткото сакал да земе се !?

Во Центар

Прв изјави дека не го извршил убиството на Вања, а сега со саати „пее“ во Обивнителство – се сослушуваат лица кои имаат информации

Скопје1

Во Центар 24Инфо Република Мета Пулс24 Глас на Америка Телма Слободен Печат

📽 СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД ДВИЖЕЊЕТО НА „ЦИТРОЕНОТ“ Возилото е снимено во Визбегово на пат кон селото Бразда

+инфо - 06.12.2023

На снимката се забележува дека во „цитроенот“ имало и совозач, но и дека задниот дел на возилото се чини празен, иако се гледа нешто што наликува на бела вреќа. Порталот „Порталикс“ објави снимка од надзорни камери на кои се гледаат возилата во кои ...

Реакции откако Анѓушев заврши на црната листа на САД

Глас на Америка - 06.12.2023

Епизоди декември 06, 2023 Што содржи агендата „Бајденомика“ на американскиот претседател? декември 06, 2023 ДУИ е еден од големите извори на проблеми и на корупција во Македонија, вели пратеникот Антонио Милошоски декември 06, 2023 Американка ...

ЧЕТВОРИЦАТА УАПСЕНИ ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА И ПАНЧЕ ДОБИЈА 30 ДЕНА ПРИТВОР: Има мерка и за возачот на Палчо

Фактор

Како е грабната и убиена Вања?

еМагазин

Таткото на Вања доби 30-дневен притвор заедно со уште тројца осомничени за убиството на Вања и Панче

еМагазин

(Видео) Со избричени глави осомничените за убиството на Вања и Панче

еМагазин

Како е киднапиран и убиен Панче Жежовски?

еМагазин

5 ТАЈНИ ОД УБИСТВОТО НА ВАЊА: Таткото одигра страшна улога во киднапирањето на детето, а еве зошто ликвидацијата на фризерот е МИСТЕРИЈА ЗА СИТЕ

Во Центар

360 степени Канал5 360 степени 360 степени Фокус Глас на Америка Глас на Америка Глас на Америка

Осомничениот детално опиша како се случило злосторството!? Манев со часови сведочеше, се сослуша уште еден клучен ...

Во Центар - 06.12.2023

Осомничениот Велибор Манев со часови дава исказ во скопското обвинителство, а освен него, на распит е уште едно лице инволвирано во истрагата. Извори од институцијата посочуваат дека Манев, родум од Велес, детално раскажал како се случиле ...

ТОЈ ГИ КАЖА СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ГРОЗОМОРНОТО УБИСТВО – Осомничениот Велибор Манев со часови дава исказ во Обвинителството

Во Центар

На 100 страни кривичната за осомничените за убиството на Вања и Панче

еМагазин

Определен 30 дневен притвор за таткото на Вања и тројцата осомничени за грабнувањата и убиствата

Курир

Каратистот од Велес кој учествувал во киднапирањето на Вања уапсен во неговата школа за боречки вештини пред учениците

Курир

Осомничените за убиството на Вања спроведени во Кривичниот суд

Фокус

ТРЕНИРАЛ ДЕЦА, СЕГА ОСОМНИЧЕН ЗА УБИСТВО НА ДЕТЕ Кој е каратистот од Велес, еден од уапсените за убиството на Вања?

+инфо

Слободен Печат 24Инфо Centar Република Скопје1 Скопје1 4NEWS Нетпрес

Американска новинарка доби отштета од 700.000 долари за апсење во Лос Анџелес

Глас на Америка - 07.12.2023

Facebook Forum Епизоди декември 06, 2023 Реакции откако Анѓушев заврши на црната листа на САД декември 06, 2023 Што содржи агендата „Бајденомика“ на американскиот претседател? декември 06, 2023 ДУИ е еден од големите извори на проблеми и на ...

Интервју со Фросина Ременски: Дејствијата на Палевски се еднакви на тероризам

Глас на Америка

„Чин на понижување, грижа за хигиена или од безбедносни причини“: Зошто осомничените за убиство на Вања се ишишани ...

Курир - 06.12.2023

Првоосомничениот, Љупчо Палевски – Палчо, синоќа е приведен во Турција. Облечени во посебна облека и ишишани речиси на ќелаво, таткото на Вања Ѓорчевска, Александар и тројцата осомничени за киднапирање и убиство на 14-годишното девојче и 74 ...

ЗА УБИЈЦИТЕ НА ВАЊА НЕМА ФРИЗУРИ: Ишишани „нула“ и во комбинезони - осомничените за убиството на Вања

Фактор

„Нема фризури за нив“, порача директорот на Шутка за избричените глави на осомничените за убиството на Вања и Панче

4NEWS

„ЧИН НА ПОНИЖУВАЊЕ, ГРИЖА ЗА ХИГИЕНА ИЛИ ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ“ Зошто осомничените за убиство на Вања се потстрижени ќелави, какво значење има тоа?

+инфо

Осомничените со избричени глави и комбинезони

Lider

ИСТРИЖАНИ ДО КОЖА ВО ШУТКА И ВО ПОСЕБНА ОБЛЕКА: Чин на понижување, грижа за хигиена на осомничените или поради безбедност?

Денешен

Отворени очи и искрен разговор со децата за траумите по убиството на Вања

Р.С.Европа - 05.12.2023

Вознемирени и исплашени се и учениците и родителите по случајот со тинејџерката Вања Ѓорчевска, која беше пронајдена убиена, откако една недела се трагаше по неа. Родителите ги носат децата до училница и се стресуваат кога не крева телефон нивното ...

(ФОТО) Свеќите пред „Песталоци“ и денеска сведочат за тагата по Вања, оние што не се на погреб оддаваат почит во нејзиното училиште

360 степени

Психолошка помош

24 Вести

Психолози и психијатри ќе работат со учениците од Песталоци за надминување на траумата

Сител

Потфрливме и како институции и како индивидуи и немаме протоколи што да правиме кога ќе исчезне некое дете – психолозите реагираат по последните случувања

Телма

Општина Центар: Препорака до угостителските и јавните објекти во следните два дена да ја прилагодат музиката

Сител

Втор ден тага, неверување, но и страв-учениците во Песталоци продолжија со настава, а родителите ги чекаа надвор

Телма

Канал5 Алфа Вечер Прес Frontline Нова ТВ МКД

Многу нелогичности во исчезнувањето на Вања – како девојчето е изнесено од влез без никој да види, кој убива заложник ...

Република - 05.12.2023

По пронаѓањето на младата Вања Ѓорчевска и на фризерот Панче Жежовски од Велес, а особено по пресот на МВР и Обвинителството, се појавија многу нелогичности и прашања за нивното киднапирање и на начинот на кои се убиени.

Обдукцијата на Вања и Панче завршена, се чека на извештаите и наредбата за истрага за останатите осомничени

А1 On

Заврши обдукцијата на телата на Вања и на Панче, таткото на малолетничката во 48 часовен притвор

ТВ21

Обдукцијата е завршена, телото на 14-годишната Вања е предадено на семејството

Алфа

На ова место било пронајдено телото на Вања и опожарениот автомобил

MakPress

Обдукцијата на Вања и Панче завршена, се чека на извештаите и наредбата за истрага за останатите осомничени

Бриф

Обдукцијата на Вања и Панче завршена, но извештаите сѐ уште не се готови

MakPress

Канал5 Либертас Курир Press24 Frontline OhridNews 365 CivilMedia

КОЛУМНА НА ЈАНЕВСКИ: Шупливата прес конференција на Бубевски и Спасовски за убиствата на Вања и Панче

Денешен - 05.12.2023

Дарко ЈАНЕВСКИ Втор ден по прес конференцијата на обвинителот Гаврил Бубевски и министерот Оливер Спасовски, речиси со сигурност може да се тврди дека јавноста не ја прифати нивната верзија на настаните и не поверува во тоа што го кажуваа.

Бубевски за тв Нова: Денеска очекуваме прва кривична пријава против осомничените за убиството на Вања и Панче!

Фокус

Бубевски: Денеска ја очекуваме првата кривична пријава, им се закануваат најмалку 10 години затвор

Во Центар

Бубевски за ТВ Нова: Убијците на Вања и Панче се соочуваат со најмалку 10 години и доживотен затвор

24 Вести

ОЈО: Заврши распитот на таткото на Вања, во основа ги негира дејствијата

Бриф

Таткото на Вања негирал вмешаност во киднапирањето на неговата ќерка

Сител

Таткото на Вања ги негира дејствијата кои му се ставаат на терет во врска со нејзиното убиство

Курир

Рацин Press24 Во Центар CivilMedia Frontline Нетпрес ММС OhridNews

Монструмите се ликвидираат кога се мали

Независен - 05.12.2023

Монструмите најлесно се ликвидираат кога се во ембрионална фаза, кога се мали. Можеш да ги згазиш како лебарка. Ако ги оставиш да пораснат тие ќе газат се пред себе. Стануваат моќни злосторници добро затскриени во јавниот амбиент кој самите го ...

Монструмите се ликвидираат кога се мали

Рацин

Директорот на Шутка: Не толерирам фризури за вакви кривични дела

Press24 - 06.12.2023

Кога осомничените беа спроведени во судот, евидентно беше дека сите се со избричени глави и носат еднобојни комбинезони. Не толерирам фризури во истражниот затвор за сторителите на вакви тешки кривични дела и не се толерира облека со некакви ознаки ...