TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Загина пешак во близина на Крива Паланка

Слободен Печат - 12.11.2019

На местото на сообраќајката бил извршен увид од екипа на полициската станица од Крива Паланка. Полицијата извести дека шеесет и седумгодишен маж од кривопаланечкото село Градец почина откако вчера во него удри автомобил на магистралниот пат Крива ...

Удрил во пешак, па возачот починал во Клинички центар

Фокус - 12.11.2019

Во текот на вчерашниот ден се случила сообраќајна незгода, откако возило „мерцедес“ удрило во жител на Градец, а подоцна во Клинички центар возачот на автомобилот починал. „На 11.11.2019 во 15.40 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, ...

Перформанс „Сите бои на џезот" се одржа во Крива Паланка

Канал5 - 11.11.2019

Во Крива Паланка вечерва се одржа уметничкиот перформанс насловен „Сите бои на џезот”. Настанот е во организација на Центарот за аудиовизуелни уметности од Крива Паланка, во рамки на програмата „Нов културен бран 2019" поддржан од Министерството за ...

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце, заболени 73 деца

Курир - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

24 Вести - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Опсервер - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

А1 On - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Press24 - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на овчи сипаници во Крива Паланка и Ранковце

еМагазин - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена е епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Слободен Печат - 11.11.2019

Од вкупниот број регистрирани заболени од варичела, 51 лице е од град, додека 22 заболени се од руралните подрачја. Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива ...

Прогласена е епидемија на сипаници во Крива Паланка и Ранковце

Фокус - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена е епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Сител - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

24Инфо - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Канал5 - 11.11.2019

Прогласена е епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце. Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, ...

Епидемија на варичела во Крива Паланка, заразени се 55 деца

Република - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена е епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Локално - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и во Ранковце

ММС - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Телма - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Во Крива Паланка и Ранковце прогласена е епидемија на сипаници

Нетпрес - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена е епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Регистрирани вкупно 73 заболени лица од варичела во Крива Паланка и Ранковце

iPortal - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Епидемија на овчи сипаници во Крива Паланка, заразени се 55 деца

+инфо - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена е епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Во Крива Паланка и Ранковце прогласена епидемија на варичела

MakPress - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Независен - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

CivilMedia - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

ЦЈЗ: Епидемија на мали сипаници во Крива Паланка и Ранковце

Денешен - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Алфа - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

НОВА ЕПИДЕМИЈА НА СИПАНИЦИ: Во Крива Паланка и Ранковце е прогласена епидемија на варичела

Магазин - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Прогласена епидемија на варичела во Крива Паланка и Ранковце

Вечер Прес - 11.11.2019

Според податоците за пријавени случаи на лица заболени од овчи сипаници од Подрачната единица на Центарот за јавно здравје Крива Паланка, прогласена епидемија на ова високозаразно заболување на подрачјето на општините Крива Паланка и Ранковце.

Перформанс „Сите бои на џезот” се одржа во Крива Паланка

Сител - 11.11.2019

Во Крива Паланка вечерва се одржа уметничкиот перформанс насловен „Сите бои на џезот”. Настанот е во организација на Центарот за аудиовизуелни уметности од Крива Паланка, во рамки на програмата „Нов културен бран 2019“ поддржан од Министерството за ...

Перформанс „Сите бои на џезот” се одржа во Крива Паланка

4NEWS - 11.11.2019

Во Крива Паланка вечерва се одржа уметничкиот перформанс насловен „Сите бои на џезот”. Настанот е во организација на Центарот за аудиовизуелни уметности од Крива Паланка, во рамки на програмата „Нов културен бран 2019“ поддржан од Министерството за ...

Перформанс „Сите бои на џезот” се одржа во Крива Паланка

Вечер Прес - 11.11.2019

Во Крива Паланка вечерва се одржа уметничкиот перформанс насловен „Сите бои на џезот”. Настанот е во организација на Центарот за аудиовизуелни уметности од Крива Паланка, во рамки на програмата „Нов културен бран 2019″ поддржан од Министерството за ...

Перформанс „Сите бои на џезот” се одржа во Крива Паланка

MakPress - 11.11.2019

Во Крива Паланка вечерва се одржа уметничкиот перформанс насловен „Сите бои на џезот”. Настанот е во организација на Центарот за аудиовизуелни уметности од Крива Паланка, во рамки на програмата „Нов културен бран 2019“ поддржан од Министерството за ...

Перформанс „Сите бои на џезот” се одржа во Крива Паланка

Опсервер - 12.11.2019

Во Крива Паланка вечерва се одржа уметничкиот перформанс насловен „Сите бои на џезот”. Настанот е во организација на Центарот за аудиовизуелни уметности од Крива Паланка, во рамки на програмата „Нов културен бран 2019“ поддржан од Министерството за ...

Трагедија во Македонија: Прегазен пешак почина во болница

Press24 - 12.11.2019

Пешак починал во болница откако автомобил го прегазил на патот Крива Паланка - Куманово. Во 15.40 часот на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово, патничко моторно возило „мерцедес“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од ...

Загина пешак на патот Крива Паланка – Куманово

Независен - 12.11.2019

Во понеделникот, во 15.40 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, патничко моторно возило „мерцедес“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од Д.И.(60) од село Борово, удрило во пешакот С.А.(67) од село Градец, кривопаланечко.

Прегазен пешак почина во болница

Нетпрес - 12.11.2019

Пешак починал во болница откако автомобил го прегазил на патот Крива Паланка – Куманово. Во 15.40 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, патничко моторно возило „мерцедес“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од ...

Прегазен пешак на патот Крива Паланка - Куманово, починал во болница

Сител - 12.11.2019

Вчера во 15.40 часот на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово, патничко моторно возило „мерцедес“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од Д.И.(60) од с.Борово, удрило во пешакот С.А.(67) од с.Градец, кривопаланечко.

Прегазен пешак на патот Крива Паланка – Куманово, починал во болница

Курир - 12.11.2019

Автомобил „Мерцедес“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управуван од Д.И.(60) од с.Борово вчера околу 15.40 часот удрил во пешакот С.А.(67) од с.Градец, кривопаланечко. Несреќата, информираат од МВР, се случила на магистралниот пат Крива Паланка ...

Пешак загина на патот Крива Паланка – Куманово

Алсат-М - 12.11.2019

Едно лице загина откако во него удрил автомобил на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово. Како што се наведува во соопштението од МВР: На 11.11.2019 во 15.40 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, патничко моторно возило ...

Загина пешак на патот Куманово – Крива Паланка

ТВ21 - 12.11.2019

На 11 ноември годинава во 15.40 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, патничко моторно возило „мерцедес“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од Д.И.(60) од село Борово, удрило во пешакот С.А.

Почина прегазен пешак

Република - 12.11.2019

Прегазен пешак му подлегна на повредите. Несреќата се случила вчера во 15.40 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, кога патничко моторно возило „мерцедес“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од Д.И.

Прегазен кривопаланчанец од с.Градец

iPortal - 12.11.2019

Полицијата извести дека шеесет и седумгодишен маж од кривопаланечкото село Градец почина откако вчера во него удри автомобил на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово. Според полицијата, пешакот Д.И.