TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЕ ТРЕСЕ БАЛКАНОТ: На удар е Грција

Фактор - 13.01.2021

На Балканот и денеска има серија потреси, а на удар е Грција, каде имало најмалку десет земјотреси. Најсилниот потрес е со јачина од 4.2 степени, но има потреси од 3.9 и 3.5 степени, и послаби. Во регионот денеска, се тресеше Хрватска, но и БиХ.

Серија посилни потреси во Грција

Нетпрес - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ кон средата, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, соопшти Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија во Атина.

Во Грција регистрирани низа земјотреси, од кои четири над 4 степени

А1 On - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Се тресе околу Македонија: Нов силен земјотрес во Грција

Во Центар - 13.01.2021

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според рихтер ја стресе Грција малку по полноќ, соопшти Националната опсерваторија на Атина. Епицентарот е на 17 километри северно од градот Егио и 32 километри од градот Патра, јавија агенциите.

Земјотрес ја погоди Грција

Локално - 13.01.2021

Земјотрес со јачина од 4,7 степени ги стресе грчките окрузи Еторија-Акарнанија, Ахаеја и Фокис на југот и западот на земјата кратко по полноќ, објави атинскиот Гоодинамички институт. Епицентарот бил на 14 километри од градот Егио во областа Ахаеја ...

БАЛКАНОТ НЕ МИРУВА! Силен земјотрес погоди уште една земја

Вечер - 13.01.2021

Земјотресите не престануваат да погодуваат земји од регионот и целиот Балкан. Земјотрес со јачина од 3.3 степени по Рихтер, ја погоди вечерва Грција. Како што се наведува, земјотресот се почуствувал на островот Аргостолион.

Силен земјотрес на границата меѓу Монголија и Русија

Точка - 12.01.2021

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на границата меѓу Русија и Монголија, објави германскиот Истражувачки центар за геолошки науки. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, пренесува Ројтерс.

Силен земјотрес на границата меѓу Монголија и Русија

MakPress - 12.01.2021

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран во регион на границата меѓу Русија и Монголија, јави германскиот Истражувачки центар за геолошки науки. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, пренесоа ...

Силен земјотрес на границата меѓу Монголија и Русија

Centar - 12.01.2021

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на границата меѓу Русија и Монголија, објави германскиот Истражувачки центар за геолошки науки. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Земјотрес од четири степени по рихтер во соседна Албанија, се тресе цел Балкан

Курир - 12.01.2021

Земјотрес со јачина од четири степени по Рихтер ја погоди Албанија утрово, а послаби потреси беа почувствувани и во соседните земји. Епицентарот на земјотресот бил на два километри од Химара во Јадранското море и на 118 километри од Елбасан, ...

Се тресеше и во Албанија: Посилен земјотрес ги испаничи граѓаните денеска

Скопје24 - 12.01.2021

Земјотрес со јачина од четири степени по Рихтер ја погоди Албанија утрово, а послаби потреси беа почувствувани и во соседните земји. Епицентарот на земјотресот бил на два километри од Химара во Јадранското море и на 118 километри од Елбасан, ...

Во Грција регистрирани низа земјотреси, од кои четири над 4 степени

Независен - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

За помалку од еден час регистрирани се четири земјотреси во Грција, сите со јачина над 4 степени

Слободен Печат - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

За помалку од еден час – во Грција регистрирани 4 земјотреси со јачина над 4 степени

ТВ21 - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Во Грција регистрирани низа земјотреси, од кои четири над 4 степени

24Инфо - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија.

Грција ја стресоа повеќе земјотреси, четири со над 4 степени

+инфо - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија.

Во Грција регистрирани низа земјотреси, најсилниот 4,8 степени

Кајгана - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Грција погодена од серија на силни земјотреси

Курир - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Во Грција регистрирани низа земјотреси, од кои четири над 4 степени

Опсервер - 13.01.2021

– За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Во Грција регистрирани низа земјотреси, од кои четири над 4 степени

Сител - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Во Грција регистрирани низа земјотреси, од кои четири над 4 степени

Либертас - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Во Грција регистрирани низа земјотреси од над 4 степени

Република - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Грција ја стресоа низа земјотреси во еден час – четири се со над 4 степени

Скопје24 - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Во Грција за еден час регистрирани четири земјотреси

Канал5 - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија.

Серија земјотреси во Грција: За помалку од еден час четири потреси над 4 степени по Рихтер

Денешен - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Во Грција регистрирани низа земјотреси, од кои четири над 4 степени

MakPress - 13.01.2021

За помалку од еден час, кусо по полноќ, во Грција беа регистрирани четири земјотреси со јачина од 4 до 4,8 степени според Рихтеровата скала, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на националната опсерваторија, јави дописничката на МИА од ...

Се тресеше и во Албанија: Земјотрес од четири степени по рихтер. Се тресе цел Балкан

Во Центар - 12.01.2021

Земјотрес со јачина од четири степени по Рихтер ја погоди Албанија утрово, а послаби потреси беа почувствувани и во соседните земји. Епицентарот на земјотресот бил на два километри од Химара во Јадранското море и на 118 километри од Елбасан, ...

Силен земјотрес на границата меѓу Монголија и Русија: Потрес од 6,7 степени по Рихтер

Денешен - 12.01.2021

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран во регион на границата меѓу Русија и Монголија, јави германскиот Истражувачки центар за геолошки науки. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, пренесоа ...

Силен земјотрес на границата меѓу Русија и Монголија

Република - 12.01.2021

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на границата меѓу Русија и Монголија, објави германскиот Истражувачки центар за геолошки науки. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри.