TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска ново рочиште за „Титаник“

Алсат-М - 20.08.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново судско рочиште за предметот на СЈО, „Титаник“, во кој се работи за изборни измами и злосториничко здружување. Првообвинет е експремиерот Никола Груевски, а заедно со него обвинети се ...

Продолжува судењето за предметот на СЈО „Титаник“

Р.С.Европа - 20.08.2018

Продолжува судењето во Кривичниот суд за предметот на СЈО „Титаник“ во кој обвинети се повеќе поранешни функционери, со слушање на повеќе од 900 прислушувани разговори. Во судницата присутни се сите обвинети, а одбраната побара од судот да се нотира ...

Денеска повторно ќе се слушаат „бомби“ за „Титаник“

365 - 20.08.2018

Во кривичниот суд продолжува преслушувањето на „бомбите“ од предметот на СЈО „Титаник“ за изборни нерегуларности. За овој предмет постојат над 1000 аудио-снимки врз основа на кои Специјалното обвинителство го формираше случајот.

Денеска повторно ќе се слушаат „бомби“ за „Титаник“

Тера - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

Нови „бомби“ ќе се слушаат во „Титаник“

Независен - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

Денес во Кривичен „на мени“ повторно „бомбите од Титаник“

Таратур - 20.08.2018

Во Кривичниот суд во Скопје, денес на дневен ред е закажано ново судско рочиште за предметот на СЈО за изборни измами и злосториничко здружување, со кодно име „Титаник“. Од предложените 1.063 бомби како доказ, досега во судницата беа пуштени 115.

„Бомби“ и денес ќе „одекнуваат“ во Кривичен суд

Фактор - 05.10.2018

Ново судско рочиште за случајот „Титаник" денеска ќе се одржува во Кривичниот суд. Според најавите треба да се слушнат „бомбите“ од доказниот материјал на Специјалното јавно. Во предметот се осомничени екс премиерот Никола Груевски, но и негови ...

Денеска продолжува слушањето на „бомбите“ за „Титаник“

Шеталиште - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник“ продолжува со слушање на нови „бомби“

Н.Македонија - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

Груевски и Јанкулоска денеска ќе слушаат „бомби" во Кривичен

Press24 - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

На „Титаник“ денеска ќе се слушаат нови „бомби“

+инфо - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник“ продолжува со слушање на нови „бомби“

Вечер - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник” продолжува со слушање на нови „бомби”

Слободен Печат - 20.08.2018

Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, а продолжи во петокот со преслушување на 106 од вкупно 1.063 „бомби“. Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на ...

„Титаник“ продолжува со слушање на нови „бомби“

Стандард - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

Ќе се слушаат нови бомби од „Титаник“: Обвинети Груевски, Јанакиески, Протуѓер…

еМагазин - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

Продолжува слушањето бомби од случајот „Титаник“

МКД - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите" во предметот „Титаник" на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник“ продолжува со слушање на нови „бомби“

Локално - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

Во Кривичен суд продолжува слушањето бомби за „Титаник“

Мета - 20.08.2018

Во Основен суд Скопје 1, односно Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите” во предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Преслушувањето почна во четвртокот, а продолжи во петокот со 106 од вкупно 1.063 „бомби“.

За „Титаник“ продолжува слушање на нови „бомби“, досега се преслушаа само 106

Фокус - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

И денеска продолжува слушањето на нови „бомби“ за „Титаник“

Либертас - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник" продолжува со слушање на нови „бомби"

Канал5 - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник“ продолжува со слушање на нови „бомби“

24 Вести - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник“ продолжува со слушање на нови „бомби“

CivilMedia - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник“ продолжува со слушање на нови „бомби“

24Инфо - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник“ продолжи со слушање на „бомбите“ на СЈО, останати се над 900

Телма - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.

„Титаник“ продолжи со слушање на „бомбите“ на СЈО, останати се над 900

А1 On - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.

„Титаник“ продолжи со слушање на „бомбите“ на СЈО

Стандард - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.

Ќе се слушаат над 900 „бомби“, продожи судењето во предметот „Титаник“ на СЈО

Курир - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.

„Титаник“ продолжи со слушање на „бомбите“ на СЈО

МКД - 20.08.2018

На почетокот на денешното рочиште одбраната побара од судот да се нотира дека во судницата е присутен технички советник и воедно побара увид во ЦД-то од кое се репродуцираат разговорите. СЈО на тоа возврати дека можат да дојдат во Обвинтелството ...

Бомби за Титаник: Продолжува преслушување на разговори за кои одбраната тврди дека немаат никаква доказна вредност

Денешен - 20.08.2018

Во Кривичниот суд денеска продолжува слушањето на „бомбите“ во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој се обвинети повеќе поранешни функционери. Слушањето на „бомбите“ почна во четвртокот кога беа слушнати првите аудио снимки, ...

„Титаник“ продолжи со слушање на „бомбите“ на СЈО, останати се над 900

Сител - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.

„Титаник“ продолжи со слушање на „бомбите“ на СЈО, останати се над 900

Н.Македонија - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.

„Титаник“ продолжи со слушање на „бомбите“ на СЈО, останати се над 900

Независен - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.

Уште 900 бомби на СЈО за преслушување за „Титаник“

Либертас - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.

Над 900 „бомби“ треба да се преслушаат во „Титаник“

Бриф - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.

„Титаник“ продолжи со слушање на останатите 900 „бомби“

CivilMedia - 20.08.2018

Со слушање на дел од останатите над 900 „бомби“ денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, во кој на обвинителна клупа се седнати повеќе поранешни функционери.