TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гори „јутјуб“ поради новото видео со принцот Вилијам: Се спомнува и Кејт, сите посакуваат само едно

Мастило - 07.06.2024

Принцот Вилијам присуствуваше на свадбата на својот пријател, војводата од Вестминстер, Хју Гросвенор, кој се ожени со Оливија Хенсон, на денешната церемонија во Чатсер. Тој се појави сам, а меѓу членовите на британското кралско семејство на ...

Принцот Вилијам присуствуваше на свадбата на годината во Британија, Кејт се уште не се појавува во јавноста

ТВ21 - 07.06.2024

Британскиот принц Вилијам денеска присуствуваше на венчавката на својот пријател Хју Гросвенор, војвода од Вестминстер и Оливија Хенсон, каде што ги придружуваше гостите до нивните седишта.

ФОТО | Се ожени војводата од Вестминстер: Принцот Вилијам пристигна на венчавката без принцезата Кетрин

Слободен Печат - 07.06.2024

Војводата од Вестминстер Хју Гровенор се ожени со својата партнерка Оливија Хенсон . На венчавката присуствуваше и принцот Вилијам , но без придружба на неговата сопруга, принцезата Кетрин , која боледува од рак.

ФОТО: Нова свадба во британското кралско семејство- се женеше војводата од Вестминстер

Телма - 07.06.2024

Оливија Хенсон на својата венчавка со Војводата од Вестминстер стигна со лимузина што е обичај за свадбите во англиското кралство семејство. Хенсон е новата Војводка во семејството, а нејзиниот 33-годишен сопруг, Војводата Хју Гросвенор има ...