TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судијата ги пушти напаѓачите на ватерполистите на Ц. Звезда

СуперСпорт - 12.02.2019

Полицијата по истрагата кај еден 25-годишен човек пронашла одземена маичка со обележја на Црвена Звезда. Напаѓачите ги повредиле ватерполистите, па еден од нив добил едномесечен затвор, додека третиот уапсен е пуштен да се брани од слободна.

Исповед на нападнатите ватерполисти: Никого не провоциравме, никој не сакаше да ни помогне!

СуперСпорт - 12.02.2019

Ватерполистите на Црвена Звезда имаа прес-конференција за новинарите во Белград за нападот во Сплит и кажаа дека немале намера никого да провоцираат. Тренерот на клубот, Алексадар Филиповиќ кажа дека имале обезбедување од самиот влез во Хрватска.

Хрватска се покажа: Притвор за двајца напаѓачи на ватерполистите

Фактор - 12.02.2019

Двајца 25-годишни хулигани се во притвор, а третиот е пуштен да се брани од слобода по вербалниот и физички напад на четворица млади ватерполисти на ривиерата во Сплит минатата недела, кога едниот од нападнатите дуи мораше да скокне во морето и таму ...

Хрватска: Притвор за двајца напаѓачи на ватерполистите на Ц. Звезда

Нова ТВ - 12.02.2019

Две момчиња на возраст од 25 години добија едномесечен притвор за нападот врз ватерполистите на Црвена звезда додека третиот осомничен за инцидентот што се случи на сплитската ривиера е пуштен да се брани од слобода.

(ВИДЕО) Нападнатите ватерполисти: Сакаа да не линчуваат

А1 On - 11.02.2019

Голманот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда, Александар Краљ на прес конференција ја покажа раната на ногата од нападот со нож на хулиганите во Сплит. Ватерполистите тврдат дека имале среќа инаку ќе биле линчувани.

ВИДЕО: Ватерполистите на Звезда откриваат детали – се започнало со закана од келнер во кафуле!

Спортски - 11.02.2019

Од саботата на овие простори актуелна е веста за нападот на ватерполистите на Звезда во Сплит пред натпреварот помеѓу Морнар и Звезда кој поради инцидентот беше одложен. Сплитски хулигани ги нападнале ватерполистите Александро Краљ, Милош Максимовиќ ...

На напаѓачите на ватерполистите на Звезда им се заканува ригорозна затворска казна!

Спортски - 11.02.2019

Полицијата ги пронајде напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда. Во саботата ватерполисти на Звезда беа нападнати во Сплит од неколкумина хулигани, а еден од ватерполистите за да се спаси морал да скокне и во морето.

Спортот стана политика - тензично на релација Белград - Загреб

24 Вести - 11.02.2019

Ден откако на шеталиштето во Сплит хулигани нападнаа ватерполисти на Црвена Ѕвезда, неколку основни училишта во градот осамнаа со пораки на омраза и нетрпеливост. Засега непознати лица преку графити ширеа омраза кон други националности.

Напаѓачите на ватерполистите на Ц. Звезда ги чека тешка затворска казна

Sport 1 - 11.02.2019

Полицијата ги уапси напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда, кои се обиделе да им ги земат обележјата на играчите, а притоа им нанеле телесни повреди и сега тие се обвинети за разбојништво.

Ватерполистот кој скокна во море да се спаси од хулиганите во Сплит ги покажа повредите (ФОТО)

Спортски - 11.02.2019

Во саботата голема прашина се крена после инцидентот кој се случи во Сплит и нападот на ватерполистите на Звезда од страна на сплитски хулигани. Натпреварот помеѓу Морнар и Звеза кој требаше да биде одигран вечерта во 20:00 часот очекувано беше ...

Ватерполистот кој скокна во морето ги покажа раните од ножот! (ФОТО)

Sport 1 - 11.02.2019

Ватерполистите на Црвена звезда, Александро Краљ, Милош Максимовиќ и Душан Васиќ првпат излегоа пред новинарите по нападот од хулигани кој им се случи изминатиов викенд во Сплит, кога мораа животот да го спасуваат со скокање во море.

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

Спортклуб - 11.02.2019

Денес за првпат на прес-конференција пред медиумите се појавија нападнатите ватерполисти на Црвена Звеззда во Сплит. Најдебелиот крај го извлече голманот Александро Краљ кој по неколку добиени удари во глава но и во нога, мораше да се спасува со ...

Ги тепале со палки, нозе.. Полицијата од Сплит откри детал за нападот врз ватерполистите на Ц. Звезда

СуперСпорт - 11.02.2019

Полицијата од Сплит во соработка со државните обвинителства вршеше криминалистичка истрага и испитување на три хрватски државјани, кои се осомничени дека ги нападнале ватерполистите на Црвена Звезда.

ФОТО: Александро Краљ ја покажа раната од нападот со нож во Сплит

AKO - 11.02.2019

Голманот на ватерполо екипата на Црвена Звезда Александро Краљ на прес конференцијата денеска во Белград ја покажа раната од нападот со нож во Сплит. Краљ за да се спаси мораше да скокне во морето , претходно бил нападнат со нож а бил и каменуван од ...

Краљ: Ме нападнаа со ножеви и камења, морав да скокнам во морето

AKO - 11.02.2019

Алесандро Краљ, голманот на ватерполо клубот на Црвена Звезда денеска на прес конференција раскажа детали за саботниот напад во Сплит, вели едвај се спасив, ако не се фрлив во морето веројатно ке имаше тешки последици.

Прес на нападнатите ватерполисти: „Ножеви, палки, беше вистински хаос“

Sport 1 - 11.02.2019

Ватерполистите на Црвена Звезда откако со тренерки на кои имало обележја на клубот поминаа викендов низ Сплит, беа крвнички нападнати, а некој од нив спасуваа и „жива глава“. За „хоророт“ кои го доживеаја српските ватерполисти говореа на прес ...

Нападот на ватерполистите на Црвена звезда организиран од внукот на Горан Иванишевиќ

Вечер - 11.02.2019

Синот на познатиот сплитски фудбалски тренер, Вјекослав Локица, и внук на славниот хрватски тенисер, Горан Иванишевиќ, Иван Локица, наводно е организатор на нападот на ватерполистите на Црвена звезда на брегот на сплитското шеталиште.

Сплитските хулигани се сликаа со одземените дресови на Ц. Звезда - цел свет им се смее! (ФОТО)

Sport 1 - 10.02.2019

Фејсбук страницата „Балкански навијачи“ вечерва објави фотографија на која се гледаат одземените „трофеи“ од вчерашниот инцидент во Сплит, каде што локалните хулигани, за кои се претпоставува дека се членови на сплитска Торцида, нападнаа ...

Уапсени тројца од напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда

Сител - 10.02.2019

Сплитската полиција утрово приведе тројца мажи за вчерашниот напад на ватерполистите на Црвена Звезда а во тек е потргата по уште едно лице. Хулаганите со палки нападнале тројца српски спортисти кои седеле во кафуле во Сплит.

„Драги Делии, сакате да се ку*чите - сега раскажувајте какво ни е морето во февруари!“

Sport 1 - 10.02.2019

Член на сплитското градско Собрание и фудбалски судија, Мартин Паук, ја разгневи целокупната јавност во Хрватска со неговиот став по повод вчерашниот инцидент во Сплит, каде што беа нападнати младите ватерполисти на Црвена звезда.

Нападот на ватерполистите во Сплит ги обедини Црвена звезда и Партизан! (ФОТО)

Sport 1 - 10.02.2019

Нападот на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит ги обедини вечните белградски ривали. Претставниците на Партизан на Твитер објавија порака со поддршка на младите ватерполисти кои вчера беа нападнати во Сплит пред меч со Морнар од регионалната ...

Син на познат фудбалски тренер осомничен за нападот на ватерполистите во Сплит!?

Sport 1 - 10.02.2019

Полицијата утрово приведе тројца мажи поради нападот на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит, а еден од нив бил син на познат фудбалски тренер, чие име не го открија хрватските медиуми.

Србија ѝ врачи протестна нота на Хрватска

Макфакс - 10.02.2019

Српското МНР ѝ врачи протестна нота на хравстката амбасада во Белград, поради нападот на ватерполистите на Црвена ѕвезда во Сплит. „Министерството за надворешни работи изрази длабока загриженост и разочарување поради нападот на ватерполистите на ...

Тројца уапсени за нападот на ватерполистите на Црвена ѕвезда во Сплит

Независен - 10.02.2019

Сплитската полиција утрово уапси тројца мажи кои се поврзуваат со нападот на ватерполистите на Црвена звезда на брегот на Сплит, а кај еден од нив е пронајден украден дрес. Полицијата вели дека по еден човек сè уште трага, пренесоа локалните медиуми.

Снимајќи едрилица ги фатил напаѓачите што ги тепаа српските ватерполисти во Сплит(видео)

AKO - 10.02.2019

Гостин во едно од кафулињата на сплитското шеталиште, воодушевен од убавото време, со својот телефон сакал да овековечи едрилица во морето. Прегледувајќи ја после снимаката, кога веќе му станало јасно дека имало инцидент во кој хулигани ги нападнале ...

Балканско лудило: Хрватски усташи нападнале српски ватерполисти во Сплит (видео)

Таратур - 10.02.2019

Тројца ватерполисти на српскиот ватерполо клуб „Црвена Звезда“ беа нападнати во Сплит, на крајморското шеталиште, пред нивниот натпревар со сплитски „Морнар“ во рамки на регионалната. Ватерполистите на Црвена Звезда седеле во кафуле во Сплит, ...

Македонски планинари се искачија на Аконкагва

24Инфо - 10.02.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена Ѕвезда или на други во иднина, ако по повод напад врз нив во Сплит „го исфрли гневот од себе”, но побара од Хрватска „сите заедно со ...

Божиновиќ: Примивме протестна нота од Србија, инцидентот е неприфатлив од секој аспект

24Инфо - 10.02.2019

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ денеска најостро го осуди нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда и истакна дека полицијата веднаш реагирала. – Инцидентот најостро го осудуваме, тој е неприфатлив од секој аспект, рече ...

Приведени тројца од напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит

Скопје1 - 10.02.2019

Хрватската полиција утрово привела тројца од напаѓачите на ватерполистите на Црвена Звезда во Сплит. Според информациите се трага по уште двајца хулигани кои со палки ги нападнале спортистите на кејот на Јадранското море.

Советник во општина Сплит со скандалозен статус: Нека раскажат какво е морето во февруари

Фактор - 10.02.2019

Мартин Паук, советникот во општина Сплит, предизвика скандал кај хрватските медиуми откако објави статус дека младите ватерполисти во Сплит биле нападнати од хулигани затоа што сакале да си направат селфи во тренерки на Црвена Ѕвезда и да се пофалат ...

Ватерполо голманот на Црвена звезда: Имаа шипки, еден извади нож и ме исече по ногата

Слободен Печат - 11.02.2019

Голманот на Црвена Звезда потенцираше дека бил многу разочаран од луѓето кои се насобрале и извикувале „убиј го четникот“, тој додаде дека им се обратил на насобраните дека е само спортист, ватерполист… Голманот на ватерполо клубот на Црвена Звезда, ...

Краљ тврди дека луѓето во Сплит извикувале „убијте ги четниците“

Фактор - 11.02.2019

Ватерполистите на Црвена Звезда откако со тренерки на кои имало обележја на клубот поминаа викендов низ хрватскиот град Сплит, беа крвнички нападнати, а некој од нив спасуваа и „жива глава“.

Србија ѝ врачи протестна нота на Хрватска, поради нападот на ватерполистите

24Инфо - 10.02.2019

Српското МНР ѝ врачи протестна нота на хравстката амбасада во Белград, поради нападот на ватерполистите на Црвена ѕвезда во Сплит. „Министерството за надворешни работи изрази длабока загриженост и разочарување поради нападот на ватерполистите на ...

Тројца уапсени за нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда во Сплит

Канал5 - 10.02.2019

Сплитската полиција утрово уапси тројца мажи кои сеповрзуваат со нападот на ватерполистите на Црвена звезда на брегот на Сплит, а кај еден од нив е пронајден украден дрес. Полицијата вели дека по еден човек сè уште трага, пренесоа локалните медиуми.

Хулиганите фатени на камера: Уапсени тројца од напаѓачите на ватерполистите (ВИДЕО)

Курир - 10.02.2019

Гостин во едно од кафулињата на сплитското шеталиште, воодушевен од убавото време, со својот телефон сакал да овековечи едрилица во морето. Прегледувајќи ја после снимаката, кога веќе му станало јасно дека имало инцидент во кој хулигани ги нападнале ...

Вучиќ: Нема да помогнам доколку го исфрлам бесот поради нападот врз ватерполистите

Локално - 10.02.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена Ѕвезда или на други во иднина, ако по повод напад врз нив во Сплит „го исфрли гневот од себе“, но побара од Хрватска „сите заедно со ...

Божиновиќ: Примивме протестна нота од Србија, инцидентот е неприфатлив од секој аспект

Опсервер - 10.02.2019

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ денеска најостро го осуди нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда и истакна дека полицијата веднаш реагирала. – Инцидентот најостро го осудуваме, тој е неприфатлив од секој аспект, рече ...

Хулиганите фатени на камера: Уапсени тројца од напаѓачите на ватерполистите (ВИДЕО)

Sport M - 10.02.2019

Гостин во едно од кафулињата на сплитското шеталиште, воодушевен од убавото време, со својот телефон сакал да овековечи едрилица во морето. Прегледувајќи ја после снимаката, кога веќе му станало јасно дека имало инцидент во кој хулигани ги нападнале ...

Вучиќ: Нема да помогнам доколку го исфрлам бесот поради нападот врз ватерполистите

Сител - 10.02.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена Ѕвезда или на други во иднина, ако по повод напад врз нив во Сплит „го исфрли гневот од себе“, но побара од Хрватска „сите заедно со ...

Божиновиќ: Примивме протестна нота од Србија, инцидентот е неприфатлив од секој аспект

А1 On - 10.02.2019

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ денеска најостро го осуди нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда и истакна дека полицијата веднаш реагирала. – Инцидентот најостро го осудуваме, тој е неприфатлив од секој аспект, рече ...

Вучиќ: Нема да помогнам доколку го исфрлам бесот поради нападот врз ватерполистите

+инфо - 10.02.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена Ѕвезда или на други во иднина, ако по повод напад врз нив во Сплит „го исфрли гневот од себе“, но побара од Хрватска „сите заедно со ...

Божиновиќ: Примивме протестна нота од Србија, инцидентот е неприфатлив од секој аспект

MTM - 11.02.2019

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ денеска најостро го осуди нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда и истакна дека полицијата веднаш реагирала. – Инцидентот најостро го осудуваме, тој е неприфатлив од секој аспект, рече ...

Вучиќ: Нема да помогнам доколку го исфрлам бесот поради нападот врз ватерполистите

Фокус - 10.02.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена Ѕвезда или на други во иднина, ако по повод напад врз нив во Сплит „го исфрли гневот од себе“, но побара од Хрватска „сите заедно со ...

Вучиќ: Нема да помогнам доколку го исфрлам бесот поради нападот врз ватерполистите

Опсервер - 10.02.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена Ѕвезда или на други во иднина, ако по повод напад врз нив во Сплит „го исфрли гневот од себе“, но побара од Хрватска „сите заедно со ...

Вучиќ: Нема да помогнам доколку го исфрлам бесот поради нападот врз ватерполистите

Н.Македонија - 10.02.2019

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена звезда или на други во иднина, ако по повод напад врз нив во Сплит „го исфрли гневот од себе“, но побара од Хрватска „сите заедно со ...