TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иванов денеска треба да ја поднесе својата кандидатура за претседател

Нова ТВ - 25.02.2014

Актуелниот претседател Горге Иванов, согласно партиските процедури, денеска и лично треба да ја поднесе својата кандидатура до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ со што ќе се номинира за претседателски кандидат ...

Се очекува денеска Иванов да ја прифати иницијативата за втор мандат

МКД - 25.02.2014

Од кабинетот на Ѓорге Иванов најавуваат дека претседателот на државата денеска ќе се изјасни по иницијативата за негов втор мандат, поднесена од 50-ина познати личности од јавната сфера, како и од ...

Иванов денеска ќе поднесе и кандидатура до ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 25.02.2014

Актуелниот претседател на државата Ѓорге Иванов ја прифатил иницијативата за нов мандат што ја поднесоа 50-ина познати личности од јавната сфера, како и високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Иванов денеска ќе каже што „мисли“ за иницијативата за негово рекандидирање

Либертас - 25.02.2014

Се очекува претседателот Ѓорге Иванов денеска да се изјасни за поднесената иницијатива од група интелектуалци за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат – велат од кабинетот на шефот на ...

Иванов денеска ќе поднесе и кандидатура до ВМРО-ДПМНЕ

Дневник - 25.02.2014

Актуелниот шеф на државата Ѓорге Иванов ја прифатил иницијативата за нов мандат што ја поднесоа 50-ина познати личности од јавната сфера, како и високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ за тој да ...

Еминентни членови на ВМРО-ДПМНЕ со поддршка за Ѓорге Иванов

Вечер Прес - 24.02.2014

Нови потписи на иницијативата за повторна кандидатура на актуелниот претседател На иницијативата со поддршка, свој потпис ставил и министерот за финансии и вицепремиер Зоран Ставрески, пратеникот и ...

Се зголемува поддршката за повторно кандидирање на Иванов

Алсат-М - 24.02.2014

Партијата на премиерот никола Груевски, ВМРО – ДПМНЕ, интензивно се подготвува за изборната конвенција за претседателски кандидат. Додека ДУИ инсистира на консензуален кандидат, во ВМРО – ДПМНЕ дури ...

Претседателот Иванов со поддршка и од ВМРО-ДПМНЕ за втор мандат

24 Вести - 24.02.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов ја добива и партиската поддршката од ВМРО-ДПМНЕ за втор мандат. Видни партиски функционери ја потпишале иницијативата на лекари, професори, интелектуалци Иванов за втора ...

Иванов утре ќе ја потврди кандидатурата за уште еден претседателски мандат

Локално - 24.02.2014

Во текот на утрешниот ден претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов ќе го соопшти својот став во однос на доставената иницијатива за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат на ...

Иванов утре ќе каже дали ќе се кандидира за уште еден мандат

Н.Македонија - 24.02.2014

Во текот на утрешниот ден претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов ќе го соопшти својот став во однос на доставената иницијатива за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат на ...

Иванов пред втора кандидатура

Утрински - 24.02.2014

Повеќе функционери на ВМРО-ДПМНЕ го охрабрија актуелниот претседател да влезе во битка за нов мандат Актуелниот претседател, Ѓорге Иванов, ќе се натпреварува најверојатно за уште еден мандат, како ...

Иванов утре ќе се изјасни за иницијативата за уште еден претседателски мандат

А1 On - 24.02.2014

Во текот на утрешниот ден претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов ќе го соопшти својот став во однос на доставената иницијатива за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат на ...

Иванов ќе се изјасни дали повторно ќе се кандидира

Р.С.Европа - 25.02.2014

Денеска се очекува претседателот Ѓорге Иванов да се изјасни по поднесената иницијатива од група интелектуалци за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат, потврдија од неговиот Кабинет.

Иницијативата за кандидирање на Иванов пристигна во ВМРО-ДПМНЕ

Телма - 24.02.2014

Иницијативата за кандидирање на Ѓорѓе Иванов пристигна во ВМРО- ДПМНЕ. Потпишана е од над 50 интелектуалци, министри, градоначалници,доктори, свешетени лица, академици.

ДУИ се поблиску до одлука за предвремени парламентарни избори

Канал5 - 24.02.2014

ДУИ како што велат со последен апел до коалициониот партнер ВМРО-ДПМНЕ, да се произнесат за идеја за консензуален претседател на Македонија, за тие да пресечат дали ќе поднесат иницијатива за ...

Засега само еден пријавен на конкурсот на ВМРО-ДПМНЕ, Иванов ќе се изјасни утре

Утрински - 24.02.2014

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов се' уште не се изјаснил по иницијативата на група интелектуалци, доктори, академици, свештеници, уметници и спортисти, ВМРО-ДПМНЕ да го предложи за кандидат за ...

Во ВМРО-ДПМНЕ е примена иницијативата, ама Иванов ќе мора сам да се пријави

МКД - 24.02.2014

Претседателот Иванов ќе мора да се произнесе за инцијативата што педесетина лица ја поднесоа за негово повторно кандидирање за претседател на државата на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ закажана за 1 ...

Иванов утре ќе се изјасни за иницијативата за негова кандидатура

Либертас - 24.02.2014

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, утре ќе го соопшти својот став во однос на доставената иницијатива за негова кандидатура за уште еден мандат на претстојните претседателски ...

Претседателот Ианов ќе пресече утре

Press24 - 24.02.2014

Претседателот Ѓорѓе Иванов утре ќе пресече дали ќе ја прифати инцијативата на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ и истакнати личности од сите општествени сфери за нова кандидатура на конвенцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Иницијативата за Иванов пристигна, чекаме тој да се произнесе

Нова ТВ - 24.02.2014

До овој момент во ВМРО-ДПМНЕ стигната е една кандидатура од господинот Јове Кекеновски. Стигната е иницијативата за кандидирање на господинот Ѓорге Иванов, потпишана од над педесетина интелектуалци, ...

Ставревски со поддршка за втор мандат на Иванов – партијата ги објави делегатите

Сител - 24.02.2014

Вицепремиерот Зоран Ставрески го стави потписот за поддршка на актуелниот претседател Ѓоѓе Иванов да влезе во трката за нови 5 години на Водно. Освен потпретседателот на најголемата политичка партија ...

Ѓорге Иванов се уште не се произнел за кандидатурата за претседател

Н.Македонија - 24.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска го објави списокот на сите делегати на претстојната Конвенција за избор на кандидат за Претседател на Република Македонија. Вкупниот број на делагати на Конвенцијата, во согласност ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ чека Ѓорѓе Иванов да се произнесе за иницијативата на интелектуалците

А1 On - 24.02.2014

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев денеска соопшти дека министерот за финансии Ставревски, екс министерот за надворешни Антонио Милошоски, скопскиот градоначалник Коце Трајановски се ...

ВМРО-ДПМНЕ го објави списокот со делегати кои ќе гласаат на Конвенцијата

Локално - 24.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ спроведува високо демократска процедура за избор на кандидат за Претседател на Република Македонија. Тоа е наш предизвик, заради тоа што ВМРО-ДПМНЕ е демократска и отворена партија.

Во ВМРО-ДПМНЕ досега се кандидирал само Кекеновски, Иванов сè уште молчи

+инфо - 24.02.2014

До овој момент во ВМРО-ДПМНЕ стигната е кандидатура од Јове Кекеновски, како и иницијативата за кандидирање на Ѓорге Иванов, потпишана од над педесетина интелектуалци, доктори, академици, свештени ...

Иницијатива се потпишува, Иванов сеуште не се изјаснува за втор претседателски мандат

Sky - 24.02.2014

И покрај поднесувањето на иницијатива која е потпишана од голем број на интелектуалци, доктор, академици и други лица, сегашниот претседател Ѓорге Иванов сеуште не се изјаснил дали ќе се кандидира за ...

Иванов денеска ќе се изјасни за кандидирање за втор мандат

Нетпрес - 24.02.2014

Се очекува претседателот Ѓорге Иванов во текот на денешниот ден да се изјасни во однос на иницијативата од група интелектуалци за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат, објави МИА ...

Иницијативата за реизбор на Ѓорѓе Иванов доставена до ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 24.02.2014

Иницијативата за реизбор на актуелниот претседател Ѓорге Иванов, е веќе доставена до ВМРО-ДПМНЕ. Иницијативата ја потпишале и вицепремиерот Зоран Ставрески, градоначалниците на Скопје Коце ...

Обновено: Иванов утре ќе се изјасни за кандидатурата, поддршка доби од пратеникот Николоски и градоначалникот ...

OhridNews - 24.02.2014

Пратеникот од Охрид, Александар Николоски, ја поддржал петицијата за втор мандат на актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов. На својот Facebook профил, тој објави дека ја поддржува кандидатурата на ...

Претседателот Иванов во вторник ќе се изјасни за кандидатурата

Макфакс - 24.02.2014

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов в текот на утрешниот ден (вторник) ќе го соопшти својот став во однос на доставената иницијатива за негова кандидатура за уште еден претседателски ...

Иницијативата за реизбор на Ѓорге Иванов доставена до ВМРО-ДПМНЕ

Телеграф - 24.02.2014

На иницијативата досега се потпишале над педесетина интелектуалци и јавни личности. Потписниците од владејачката партија бараат претседателот Иванов да ја добие партиската поддршка на конвенцијата на ...

Иванов се поизвесен претседателски кандидат за ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор - 24.02.2014

Високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ денеска ставија потпис на иницијативата за повторно кандидирање на претседателот Ѓорге Иванов за втор мандат на претседателската функција.

Иницијатива за поддршка на Иванов е доставена во ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 24.02.2014

Иницијативата за поддршка за втор мандат на претседателот Иванов е дел од внатрепартиската кампања пред Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Иницијативата за реизбор на актуелниот претседател Ѓорге Иванов, е ...

ВМРО-ДПМНЕ ги реши дилемите – сите се потпишуваат за Иванов, очекувани се и предвремени парламентарни?!

Либертас - 24.02.2014

Се чини дека владејачката ВМРО-ДПМНЕ ги реши дилемите за тоа кој ќе биде претседателски кандидат на претстојните избори. Партиски фунционери на ВМРО-ДПМНЕ се приклучија на иницијативата за поддршка ...

Иницијативата навестува предвремени парламентарни избори

Н.Македонија - 24.02.2014

Откако во јавноста излезе иницијативата зад која стојат педесетина интелектуалци и јавни личности што бараат од ВМРО-ДПМНЕ Иванов да ја добие поддршката на партискиот избор на први март, сѐ поизвесно ...

Еминентни членови на ВМРО-ДПМНЕ со поддршка за Иванов

Курир - 24.02.2014

Еминентни партиски фунционери на ВМРО-ДПМНЕ се приклучија на иницијативата за поддршка на актуелниот македонски претседател Ѓорге Иванов, дознаваме од партиски извори.

И видни имиња од раководството на ВМРО ДПМНЕ се потписници на иницијативата за Иванов

Канал5 - 24.02.2014

Се проширува листата на потписници на иницијативата за поддршка на претседателот Ѓорѓе Иванов за уште еден претседателски мандат што видни личности од завчера ја потпишуваат и веќе ја доставиле до ...

И Зоран Ставрески се потпиша за Иванов

Република - 24.02.2014

Вицепремиерот Зоран Ставревски, кој се споменуваше за можен кандидат за претседател на Македонија се потпиша на иницијативата Ѓорге Иванов да биде повторно кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за шеф на државата, ...

Вицепремиерот Ставрески ја поддржа кандидатурата на Ѓорѓе Иванов

Press24 - 24.02.2014

Виепремирот Зоран Ставрески е само еден од високите функционери во ВМРО-ДПНЕ кој ја дал својата поддршка за кандидатурата на актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов за нов мандат, дознава Press24 од ...

Иванов утре ќе се изјасни за иницијативата во врска со неговата кандидатура за претседател

Press24 - 24.02.2014

Во текот на утрешниот ден се очекува претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов да го соопшти својот став во однос на доставената иницијатива за негова кандидатура за уште еден ...

Иванов утре ќе се изјасни за иницијативата за уште еден мандат

Р.С.Европа - 24.02.2014

Во текот на утрешниот ден претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов ќе го соопшти својот став во однос на доставената иницијатива за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат на ...

До среда кандидатури за конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Телеграф - 24.02.2014

Досега до партијата, како што наведе, се пристигнати кандидатурата од професорот Јове Кекеновски, како и иницијативата за кандидирање на актуелниот претседател, Ѓорге Иванов ВМРО-ДПМНЕ денеска го ...

Објавен списокот на сите делегати на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 24.02.2014

Како што најавивме претходно, денес го објавуваме списокот на сите делгати на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за Претседател на Република Македонија.

Иванов денеска ќе се изјасни за кандидирање за втор мандат

Точка - 24.02.2014

Се очекува претседателот Ѓорге Иванов во текот на денешниот ден да се изјасни во однос на иницијативата од група интелектуалци за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат, објави МИА ...

Поддршка на иницијативата за Иванов и од видни членови на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 24.02.2014

Актуелниот претседател Ѓорге Иванов добива се поголема поддршка со потписи на иницијативата за уште еден мандат, која е веќе доставена до ВМРО-ДПМНЕ. Иницијативата ја потпишале и вицепремиерот Зоран ...