TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени менаџери на ресторани, адвокати, директори, банкари – купувале кокаин

Скопје1 - 16.05.2019

Во акцијата на полицијата во која беа уапсени четворица дилери на дрога, од слобода се лишени уште 12-мина кои купувале кокаин. МВР, Обелоденува дека тоа биле менаџери на кафе барови, ноќни клубови и ресторани, адвокати, директори, банкари и ...

Уапсени менаџери на ресторани, адвокати, директори и банкари кои купувале кокаин

Курир - 16.05.2019

Во акцијата на полицијата во која беа уапсени четворица дилери на дрога, од слобода се лишени уште 12-мина кои купувале кокаин, а кои, како што велат од МВР, биле менаџери на кафе барови, ноќни клубови и ресторани, потоа адвокати, директори, банкари ...

Политичари, музичари, адвокати, актери – кои славни „паѓале“ заради дрога?

PressingTV - 16.05.2019

Јавна тајна е дека многу познати личности конзумираат различни опијати и додека некои отворено го признаваат својот порок, други никогаш не сакале да признаат, а пак трети раскажуваат за своите искуства со нелегални супстанции.

Кокаинот го менува мозокот за неколку часа

PressingTV - 16.05.2019

Кокаинот, една од најскапите и најчисти дроги, веројатно најпопуларниот психостимуланс се произведува од лисјата на растението кока кое расте во Јужна Америка. Преработен, кокаинот е фин, бел, кристален, со горчлив вкус кој се раствора во вода, а на ...

Еве колку чини грам кокаин на црниот пазар во светот и кои се причините за негово користење

Магазин - 16.05.2019

Скандалот со пратеникот Павле Богоевски каде беше објавена снимка од негов разговор на која наводно нарачува кокаин предизвика лавина реакции во јавноста, и потегна голем број на прашања од морално-правна дилема во општеството.

Тестирајте ме за дрога, пријавив нелегално снимање во такси, вели Пратеникот Павле Богоевски по објавената снимка

Сакам да кажам - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски вели дека неговиот разговор објавен вчера на руската социјална мрежа „Вконтакте“ е нелегално снимен од таксист пред неколку месеци и е изваден од контекст. Тој ја потврди автентичноста на разговорот, но вели дека не ...

Богоевски: Не нарачував кокаин, туку масло од канабис за моја блиска личност

Канал5 - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски вчера се пријави во полициска станица, но и непознат сторител за кого вели дека неовластено го снимал. Тој претходно на социјалните мрежи потврди дека е негов гласот на снимката, која претходно беше објавена како нова ...

Богоевски: Не нарачував кокаин, туку масло од канабис за моја блиска личност

Фокус - 15.05.2019

Пратеникот, Павле Богоевски, потврди дека е негов гласот на снимката, која беше вчера објавена на социјалните мрежи како нова „бомба“. Богоевски објави статус на својот фејсбук профил каде, спротивно на тврдењето на снимката, вели дека не нарачувал ...

Зошто пратеникот Богоевски илегално набавувал масло од канабис, кога тоа се продава во аптека?!

Нетпрес - 15.05.2019

Во Македонија сѐ уште не е легализирана употребата на марихуаната за рекреативни цели, но маслото од канабис кое се користи за медицински цели може легално да се набави во аптеките. Се продава преку рецепт и е наменето за пациенти со малигни ...

Уапсени менаџери на ресторани, адвокати, директори кои купувале кокаин

Нетпрес - 16.05.2019

Во акцијата на полицијата во која беа уапсени четворица дилери на дрога, од слобода се лишени уште 12-мина кои купувале кокаин, а кои, како што велат од МВР, биле менаџери на кафе барови, ноќни клубови и ресторани, потоа адвокати, директори, банкари ...

Павле Богоевски: Немам никаква намера да се правам светец, но во разговорот не нарачувам кокаин

1tv - 15.05.2019

Почитувани, Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а ...

Богоевски за „бомбата“: Не сум светец, но не нарачувам кокаин туку масло од канабис за лекување

Скопје1 - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски на социјалната мрежа „Фејсбук“, се огласи по објавувањето на приватен разговор со наслов „Павле Богоевски нарачува ...

ПРАТЕНИКОТ БОГОЕВСКИ ЗА НОВАТА БОМБА: Не нарачував кокаин, туку масло од марихуана

Денешен - 15.05.2019

Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече бомба и каде тврди дека нарачувам кокаин, но не беше кокаин туку нарачав масло од канабис, соопшти денеска пратеникот Павле Богоевски преку Фејсбук.

Политичари, музичари, адвокати, актери – кои славни „паѓале“ заради дрога?

Курир - 16.05.2019

Јавна тајна е дека многу познати личности конзумираат различни опијати и додека некои отворено го признаваат својот порок, други никогаш не сакале да признаат, а пак трети раскажуваат за своите искуства со нелегални супстанции.

Кокаинот го менува мозокот за неколку часа

Курир - 16.05.2019

Кокаинот, една од најскапите и најчисти дроги, веројатно најпопуларниот психостимуланс се произведува од лисјата на растението кока кое расте во Јужна Америка. Преработен, кокаинот е фин, бел, кристален, со горчлив вкус кој се раствора во вода, а на ...

Богоевски по снимката: Тестирајте ме за дрога

Press24 - 15.05.2019

Откако се појави снимката на која се слуша како пратеникот Павле Богоевски нарачува дрога, денеска бил во полициска станица. На излегување, за Телма изјави дека ќе направи сѐ што ќе побара од него полицијата, ако е потребно и тестирање за дрога.

Богоевски: Договарам набавка на масло од канабис, за медицинска употреба, за моја многу блиска личност

Бриф - 15.05.2019

Почитувани, Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а ...

Неовластено продавање и купување на масло од канабис е кривично дело

MakPress - 15.05.2019

Во Македонија маслото од канабис за медицински цели е легализирано и регулирано согласно закон додека употребата за лични и рекреативни цели е целосно забранета. Во аптеките маслото се продава преку рецепт и е наменето за пациенти со малигни ...

Богоевски: Мој е гласот во „бомбата“, не нарачував кокаин, туку масло од канабис

+инфо - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски, од кого вчера анонимецот со псевдоним „Илија Громовник“, објави „бомба“ , денеска се огласи на социјалните мрежи. Тој вели дека гласот е негов, но оти не нарачувал кокаин туку масло од канабис за блиска личност.

Богоевски: Набавував масло од канабис за блиска личност. Службите да истражат

Либертас - 15.05.2019

-Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а потоа веќе го ...

Павле Богоевски потврди дека нарачувал канабис за медицински цели, а не кокаин

ММС - 15.05.2019

По објавбувањето на аудио снимка од профил на извесниот Илија Громовник, за која тврди дека е гласот на пратеникот Павле Богоевски, со одговор на Фејсбук се јави пратеникот. -Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече ...

Павле Богоевски за објавената снимка: Не нарачував кокаин, туку масло од канабис

Независен - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски се огласи во врска со објавената снимка која се појави на руската мрежа „Вконтакте“. Профилот „Илија Громовник“ кој ја објави снимката на социјалните мрежи тврдеше дека Богоевски е снимен како нарачува кокаин.

(ВИДЕО) Богоевски: На снимката не набавувам кокаин, туку масло од канабис

А1 On - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски, по објавување на снимката за кој е обвинет дека нарачува кокаин, на социјалните мрежи потврди дека тоа е неговиот глас, но не набавува кокаин, туку масло од канабис за медицинска употреба на негова блиска личност.

Богоевски ја потврди автентичноста, но тврди дека нарачувал масло од канабис, а не кокаин

AKO - 15.05.2019

Пратеникот од владејачката коалиција, Павле Богоевски, ја потврди автентичност ана снимката која беше вечера објавена на социјалните мрежи, со назнака дека се слуша како Павле Богоевски нарачува кокаин.жТој денеска се огласи со реакција , но вели ...

Богоевски: Не нарачувам кокаин, договарам набавка на масло од канабис

Сител - 15.05.2019

Пратеникот, Павле Богоевски, потврди дека е негов гласот на снимката, која беше вчера објавена на социјалните мрежи како нова „бомба“. Богоевски објави статус на својот фејсбук профил каде, спротивно на тврдењето на снимката, вели дека не нарачувал ...

Павле Богоевски: Точно е, нарачував ЗАБРАНЕТА СУПСТАНЦА, но не КОКАИН

Слободен Печат - 15.05.2019

Немам никаква намера да се правам светец, ниту да глумам дека сум изненаден зошто мојот политички противник одбра токму вака да ме нападне, пишува Павле Богоевски на Фејсбук. Пратеникот Павле Богоевски се огласи на социјалната мрежа Фејсбук, по ...

Богоевски: Не нарачував кокаин, туку масло од канабис за моја блиска личност

24Инфо - 15.05.2019

Пратеникот, Павле Богоевски, потврди дека е негов гласот на снимката, која беше вчера објавена на социјалните мрежи како нова „бомба“. Богоевски објави статус на својот фејсбук профил каде, спротивно на тврдењето на снимката, вели дека не нарачувал ...

Богоевски: На снимката е мојот глас, но не нарачувам кокаин туку масло од канабис за моја блиска личност

Макфакс - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски, по објавувањето на снимка на руската мрежа „vk.com“ , за која се тврди дека на неа се слуша неговиот глас како нарачува кокаин, на социјалните мрежи потврди дека снимката е автентична, но дека на истата не набавува кокаин ...

Павле Богоевски за аудио-бомбата од Будимпешта: Нарачував масло од канабис, а не кокаин

еМагазин - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски од редовите на СДСМ потврди дека е негов гласот од последната аудио-бомба објавен на руските социјални мрежи од извесен Илија Громовник, а на која се слуша како нарачува забранети супстанци.

Богоевски: Не нарачував кокаин, туку масло од канабис за моја многу блиска личност

Press24 - 15.05.2019

Пратеникот, Павле Богоевски, потврди дека е негов гласот на снимката, која беше вчера објавена на социјалните мрежи како нова „бомба“. Богоевски објави статус на својот Фејсбук профил каде, спротивно на тврдењето на снимката, вели дека не нарачувал ...

Богоевски: На снимката е мојот глас, но не нарачувам кокаин туку масло од канабис за моја блиска личност

Точка - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски, по објавувањето на снимка на руската мрежа „vk.com“, за која се тврди дека на неа се слуша неговиот глас како нарачува кокаин, на социјалните мрежи потврди дека снимката е автентична, но дека на истата не набавува кокаин ...

Богоевски: Гласот во „бомбата“ е мој, но не нарачувам кокаин туку масло од канабис

PressingTV - 15.05.2019

Пратеникот, Павле Богоевски, потврди дека е негов гласот на снимката, која беше вчера објавена на социјалните мрежи како нова „бомба“. На фејсбук се огласи за снимката и тврди дека не нарачувал кокаин, туку масло од канабис за негова блиска личност.

Павле Богоевски: Не нарачував кокаин, туку масло од канабис

Нетпрес - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски се огласи во врска со објавената снимка на која се слуша како во алкохолизирана состојба нарачува кокаин, според описот на видеото објавено на социјалните мрежи од лице под aлиjac Илија Гpoмoвник.

Богоевски: Да. Договарам набавка на масло од канабис, не нарачувам кокаин

Опсервер - 15.05.2019

Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а потоа веќе го ...

Одекнаа нови бомби: Се огласи Павле Богоевски

Centar - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски, по објавувањето на снимка на руската мрежа „vk.com“, за која се тврди дека на неа се слуша неговиот глас како нарачува кокаин, на социјалните мрежи потврди дека снимката е автентична, но дека на истата не набавува кокаин ...

Богоевски: Во овој разговор не нарачувам кокаин – Службите сериозно да го истражат случајот

iPortal - 15.05.2019

„Почитувани, Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а ...

Пратеникот Богоевски потврди дека нарачувал недозовлена супстанца - не било кокаин, туку масло од канабис

Сител - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски ја потврди автентичноста на телефонскиот разговор кој вчера на руска социјална мрежа го објави корисник под псевдонимот Илија Громовник, кој со снимката тврди дека Богоевски нарачува кокаин.

Богоевски: Не нарачувам кокаин туку масло од канабис

MakPress - 15.05.2019

Откако во јавноста во текот на вчерашниот ден беше објавена „бомба“ преку руската мрежа Vkontakte на која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски денеска тој ја потврди автентичноста на снимката и истакна дека не се работело за купување на ...

Богоевски: Крајно време е да ја декриминализираме личната употреба на канабисот

Бизнис Вести - 16.05.2019

Павле Богоевски, ја потврди снимката, која беше објавена на социјалните мрежи. Тој на социјалната мрежа Facebook вели дека крајно време е да ја олабавиме законската рамка за медицинска употреба на канабисот и да ја декриминализираме личната употреба.