TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Oва е колач од кој ќе се раcпаметите колку е добар, моите бараат да им го направам повторно, што поскоро

НМД - 26.11.2022

Толку сочен и со нежна текстура што веднаш се топи во уста, а на изглед е премногу декоративен што може да го послужите при секое доаѓање на гостите, дури и за најсвечени пригоди. Кај нас е редовен десерт особено кога свекрва ми ќе дојде кај нас, ...

Најпопуларниот десерт на слави: Баклава со ореви (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Женски магазин - 25.11.2022

Најпопуларниот десерт на прослави и веселби, детални упатства за баклава со ореви. Потребно е за помала количина: -Тенки готови кори -300 гр мелени ореви -400 гр шеќер -400 мл вода -1 лимон -2 ванилин шеќер - масло Подготовка: Најпрво смелете ги ...

Од само 2 состојки направете совршен десерт

Gotvi.mk - 25.11.2022

За вкусен десерт потребни ви се само две состојки – супер брз рецепт за торта. Состојки: 6 кесички шлаг 300 гр мелени бисквити Начин на подготовка: Разматете 5 кесички шлаг, а потоа додајте мелени бисквити.