TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снег падна над Макарска

Сител - 16.05.2018

- Над Макарска синоќа падна снег. По жешкото време, кое владееше низ цела Хрватска во последните неколку седмици, температурите нагло паднаа, а во Макарска падна снег. Температурата на биоковскиот врв Свети Јуре падна на нула степени, а дождот ...

Над Макарска падна снег

Локално - 16.05.2018

По неколку недели во кои доминираа летни температури на подрачјето на цела Хрватска, денеска над Макарска забаеле од снег. Промената на времето донесе осетен пад на температурите во цела Далмација, а на планината Биоково падна снег.

Најнови детали: ТОДОР донесе зима и многу снег на балканот!

Скопје24 - 16.05.2018

Во изминатите 24 часа Балканскиот Полуостров беше зафатен од студен воздух кој се спушти од север и истиот беше во склоп со циклонот ТОДОР. Токму ова заладување услови интензивни снежни врнежи на планинските места во Словенија и во Хрватска а снег ...

СНЕГ ВО МАЈ: Балканот под бела прекривка

Маркукуле - 16.05.2018

По неколку жешки денови, температурата во Далмација се спушти за повеќе од 15 степени Целзиусови, а дождот се претвори во снег. Нагло заладување го зафати цел регион, а минатонеделните 30 степени не намалија за повеќе од 15.

Падна снег над Макарска

Н.Македонија - 16.05.2018

Над Макарска синоќа падна снег. По жешкото време, кое владееше низ цела Хрватска во последните неколку седмици, температурите нагло паднаа, а во Макарска падна снег. Температурата на биоковскиот врв Свети Јуре падна на нула степени, а дождот премина ...

Над Макарска падна снег

Либертас - 16.05.2018

По неколку недели во кои доминираа летни температури на подрачјето на цела Хрватска, денеска над Макарска забаеле од снег. Промената на времето донесе осетен пад на температурите во цела Далмација, а на планината Биоково падна снег.

Најнови детали: ТОДОР донесе зима и многу снег на балканот!

Орбис - 16.05.2018

Во изминатите 24 часа Балканскиот Полуостров беше зафатен од студен воздух кој се спушти од север и истиот беше во склоп со циклонот ТОДОР. Токму ова заладување услови интензивни снежни врнежи на планинските места во Словенија и во Хрватска а снег ...

Во Франција падна снег

Либертас - 14.05.2018

Невреме пропратено со грмежи и град зафати неколку земји низ Европа во текот на викендот, а во југоисточна Франција заврна снег. Обилни врнежи дожд имаше во делови од Германија, Италија и Франција, каде во некои делови на повисока надморска височина ...

Снег во Франција, невреме во Германија, Италија и Хрватска ВИДЕО

+инфо - 14.05.2018

На југоистокот на Франција падна снег. Во Хрватска и натаму е на сила жолт метео-аларм после невремето до кое дојде во делови на таа земја во неделата. Во Истра падна град кој формираше мраз од 40 сантиметри.

Франција ја затрупа снег

24Инфо - 14.05.2018

Франција ја затрупа снег Невреме проследено со грмежи и град погоди неколку земји ширум Европа во текот на викендот, а на југоистокот од Франција падна снег. Силен дожд погоди делови од Германија, како и Италија, а во некои делови на Франција, со ...

Снег падна над Макарска

Република - 16.05.2018

Над Макарска синоќа падна снег. По жешкото време, кое владееше низ цела Хрватска во последните неколку седмици, температурите нагло паднаа, а во Макарска падна снег. Температурата на биоковскиот врв Свети Јуре падна на нула степени, а дождот премина ...

(ВИДЕО) Во Франција снег

Бриф - 14.05.2018

На југоистокот на Франција падна снег. Во Хрватска и натаму е на сила жолт метео-аларм после невремето до кое дојде во делови на таа земја во неделата. Во Истра падна град кој формираше мраз од 40 сантиметри.

Снег падна над Макарска

Независен - 16.05.2018

Над Макарска синоќа падна снег. По жешкото време, кое владееше низ цела Хрватска во последните неколку седмици, температурите нагло паднаа, а во Макарска падна снег. Температурата на биоковскиот врв Свети Јуре падна на нула степени, а дождот премина ...

Снег во Франција, невреме во Германија, Италија и Хрватска (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.05.2018

На југоистокот на Франција падна снег. Во Хрватска и натаму е на сила жолт метео-аларм после невремето до кое дојде во делови на таа земја во неделата. Во Истра падна град кој формираше мраз од 40 сантиметри.

Снег во мај на Макарска

Фактор - 16.05.2018

Температурите нагло паднаа во Хрватска, а во Макарска падна снег. Температурата на биоковскиот врв Свети Јуре падна на нула степени, а дождот премина во снег. Во попладневните часови, температурата долж брегот беше само 12 степени, што е пад за ...