TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бостон ќе го повлече дресот на легендарниот Кевин Гарнет (ФОТО)

Sport 1 - 14.02.2020

Екипата на Бостон селтикс донесе одлука да го повлече дресот со број пет во чест на легендарниот кошаркар Кевин Гарнет, кој настапуваше во нивниот тим од 2007 до 2013 година и за тоа време успеа да освои еден шампионски прстен во 2008 заедно со Реј ...

Бостон ќе ја повлече „петката“ на Кевин Гарнет

Екипа - 14.02.2020

Бостон Селтикс објавија дека ќе го повлечат од употреба дресот со број „5“ кој во кариерата го носеше легендарниот Кевин Гарнет. Освојувачот на шампионскиот прстен од 2008 година, и членот на „Куќата на славните“ ќе влезе во легендите на Бостон во ...

Во драматичен меч по две продолженија Бостон го победи Клиперс (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2020

Бостон и Лос Анџелес Клиперс одиграа драматичен натпревар кој беше решен дури по две продолженија, домаќините победија со 141:133. Во регуларниот тек од мечот двете екипи се менуваа во водство, само во еден момент Бостоин имаше двоцифрена предност и ...

Грижи за Клиперс: Пол Џорџ ја обнови повредата и го чека нова пауза

SportMedia - 14.02.2020

Кошаркарот на Л.А. Клиперс Пол Џорџ ја обнови повредата на задната ложа на мечот со Бостон и прашање е колку време ќе отсуствува. Бекот трет пат оваа сезона се соочува со истиот проблем, а поради тоа пропушти вкупно десет натпревари. „ Загрижен сум.

Клиперс по две продолженија паднаа во Бостон

Кајгана - 14.02.2020

Дури две продолжение беа потребни за да се добие победник на натпреварот помеѓу Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс, еден од само двата натпревара кои беа на програмата пред вечерашниот Ол Стар.

Два фантастични натпревари во НБА синоќа, Селтикс и Тандер слават (ВИДЕО)

СуперСпорт - 14.02.2020

Синоќа се одиграа само два натпревари во најсилната кошаркарска лига на светот, но и двата понудија фантастична кошарка. Во ТД Гарден, Бостон Селтикс го совлада Лос Анџелес Клиперс по дополнителното време од 141:133, додека во „Смајти Кинг“ центарот ...

Бостон во спектакуларен меч подобар од ЛА Клиперс, Оклахома го освои Њу Орлеанс (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2020

Кошаркарите на Бостон Селтикс во спектакуларен меч со 274 поени и по две продолженија славеа против ЛА Клиперс, а Оклахома како гостин го освои Њу Орлеанс во двата синоќешни мечеви во најсилната кошаркарска лига НБА, пред претстојната пауза поради ...

Трилерот во Бостон му припадна на Селтикс (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.02.2020

Фаворитите за трофејот Бостон селтикс и ЛА Клиперс одиграа вистински трилер натпревар во кој победникот беше решен по две продолженија. Домашниот тим на крајот триумфираше иако во последната минута Клиперси влегоа со еден поен предност.

ВИДЕО: Бостон во меч со 274 поени славеше над Клиперси, сигурна победа и за Оклахома

Gol.mk - 14.02.2020

Во пресрет на долгоочекуваниот Ол-стар викенд во Чикако, ноќва во НБА лигата се одиграа само два натпревари, од кои едниот беше вистински спектакл во режија на кошаркарите на Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс.

Два одлични натпревари во НБА, се радуваа Бостон и Оклахома (ВИДЕО)

Спортски - 14.02.2020

Вчера во најсилната кошаркарска лига во светот беа одиграни само два натпревари и во двата видовме одлични кошарка. Во „ТД Гарден“ Бостон го победи Лос Анџелес Клиперси после продолженија со резултат 141:133 додека во вториот натпреварот Оклахома ...

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Опсервер - 14.02.2020

– Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената.

Спектакл во Бостон, Оклахома подобра од Њу Орлеанс (ВИДЕО)

Екипа - 14.02.2020

Бостон Селтикс во неверојатен спектакл по две продолженија успеа да го победи ЛА Клиперс со 141-133. Епитетот играч на натпреварот го заслужи Џејсон Тејтум кој успеа да уфрли 39 поени, надополнети со 9 скока.

По две продолженија Бостон ги урна Клиперс

SportMedia - 14.02.2020

Во последниот меч пред Ол стар викендот се одигра спектакуларен натпревар во кој Бостон Селтикс по две продолженија ги победија Л.А. Клиперс со 141:133. Главен шоумен на натпреварот беше Џејсон Тејтум со постигнати 39 поени и девет фатени топки.

Тејтум ги сруши Клиперс, нов рекорд на кариерата на Зајон

Локално - 14.02.2020

Синоќа во НБА лигата се одиграа само два натпревари, во пресрет на Ол-стар викендот во Чикаго. Во главниот град на Масачусетс се одигра одличен натпревар меѓу Селтикс и Клиперс, еден од најдобрите оваа сезона, а триумфот на крајот отиде кај ...

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперс (Видео)

TopSport - 14.02.2020

Во последниот меч пред почетокот на Ол стар викендот во Чикаго кошаркарите на Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс им приредија вистински спектакл на навивачуте. Селтикс по две продолженија извојуваа победа 141:133.

Бостон ја доби неверојатната драма со две продолженија против ЛА Клиперс (Видео)

Спортманија - 14.02.2020

Се покажа дека е вистинско дерби во НБА Бостон селтикс ги израдува своите навивачи, откако во еден од најдраматичните мечеви сезонава, славеше против Лос Анџелес клиперс со 141:133. Во текот на целиот меч се водеше израмнета битка и на крајот некако ...

Во обид да спаси аут слета во публика

Кајгана - 13.02.2020

Кошаркарот Џејсон Тејтум од редовите на Бостон Селтикс сакаше атрактивно да ја спаси топката да не излезе во аут, но неговата пожртвуваност се одрази на првиот ред од публиката. На вчерашното гостување кај Хјустон Рокитс неговиот тим загуби, но ...

Фантастично враќање на Лука Дончиќ, Дејвис и Џејмс го замолкнаа Денвер (ВИДЕО)

СуперСпорт - 13.02.2020

Одличниот словенечки кошаркар пропушти одреден период поради повреда на глуждот и се врати на паркетот во дуелот на Далас и Сакраменто. Мавс лесно победи со 130:111, а Дончиќ беше незапирлив за Сакраменто.

Дванаесетти ‘трипл-дабл’ сезонава за Џејмс, за победа на Лејкерс кај Нагетс

Нетпрес - 13.02.2020

Во неизесен дуел ноќта кон четвртокот Лос Анџелес Лејкерс на гости со 120:116 по продолжение ги победија Денверс Нагетс, благодарејќи најмногу на Леброн Џејмс кој го оствари својот 12-ти „трипл-дабл“ сезонава.

Дванаесетти трипл-дабл оваа сезона за Леброн Џејмс

24 Вести - 13.02.2020

Лос Анџелес лејкерс го победи Денвер нагетс по продолжение, најмногу по заслуга на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис. Џејмс средбата ја заврши со 32 поена, 12 скока и 14 асистенции, што негов 12-ти трипл-дабл оваа сезона.

Леброн и Дејвис го запреа Денвер, Кингс без одговор за Дончиќ (Видео)

Макфакс - 13.02.2020

ЛА Лејкерс го добија дербито со Сеневер Нагетс. Лејкерс победија по едно продолжение 120:116, откако во регуларниот тек натпреварот заврши со 111:111. Ова е втора победа за Лејкерс сезонава во Колорадо.

НБА: Хјустон ја прекина победничката низа на Бостон

Денешен - 12.02.2020

Хјустон рокетс го победи Бостон селтикс и му ја прекина серијата од седум последователни победи во НБА лигата. Најефикасен играч на мечот во „Тојата центар“ беше Џејмс Харден со 42 поена. „Брадата“ имаше и осум скока и седум асистенции и заедно со ...

Дванаесетти трипл-дабл оваа сезона за Леброн Џејмс

А1 On - 13.02.2020

Лос Анџелес лејкерс го победи Денвер нагетс по продолжение, најмногу по заслуга на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис. Џејмс средбата ја заврши со 32 поена, 12 скока и 14 асистенции, што негов 12-ти трипл-дабл оваа сезона.

Леброн и Дејвис го запреа Денвер, Кингс без одговор за Дончиќ

MTM - 13.02.2020

ЛА Лејкерс го добија дербито со Сеневер Нагетс. Лејкерс победија по едно продолжение 120:116, откако во регуларниот тек натпреварот заврши со 111:111. Ова е втора победа за Лејкерс сезонава во Колорадо.

Дванаесетти трипл-дабл оваа сезона за Леброн Џејмс

MakPress - 13.02.2020

Лос Анџелес лејкерс го победи Денвер нагетс по продолжение, најмногу по заслуга на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис. Џејмс средбата ја заврши со 32 поена, 12 скока и 14 асистенции, што негов 12-ти трипл-дабл оваа сезона.

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперси (Видео)

Макфакс - 14.02.2020

Во последниот меч пред почетокот на Ол стар викендот во Чикаго кошаркарите на Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс им приредија вистински спектакл на навивачуте. Селтикс по две продолженија извојуваа победа 141:133.

Селтикси подобри од Клиперси, постигнати 274 поени

Sport M - 14.02.2020

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. -текстот продолжува по рекламата- По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со ...

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

А1 On - 14.02.2020

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената.

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Нетпрес - 14.02.2020

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената.

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

MakPress - 14.02.2020

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената.