TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат - 03.03.2021

Дино Мерлин (58) гостувал во емисијата „Во свој филм“ на ХРТ, во која зборувал за својата долга и успешна кариера, но открил и многу детали од животот. Босанскиот музичар се присетил на деновите кога работел во фабрика за кревети и ги запишувал ...

Дино Мерлин за првпат зборувал за тешката здравствена состојба: „Живеев како билка, не ме интересираше ниту животот ...

Точка - 03.03.2021

Дино Мерлин во ток шоуто на „ХРТ“, „Во свој филм“ открил детали од неговиот живот кои многумина не ги знаеле досега. Пејачот се присетил на деновите кога работел во фабрика за кревети во Вогошча и пишувал песни на мрсна хартија.

“Бев сериозно болен, не ме интересираше ни животот ни смртта”: Дино Мерлин првпат зборуваше за неговата најлоша ...

Пулс24 - 03.03.2021

Пејачот се присети на деновите кога работел во фабриката за кревети во Вогожа и пишувал песни на мрсна хартија. „Ме исмеваа затоа што пишував песни“, рече музичарот, додавајќи дека секогаш им велел дека ќе го гледаат на телевизија, што се остварило.

Дино Мерлин првпат проговори за здравјето: Бев тешко болен, не би го посакaл тоа никому

+инфо - 03.03.2021

Босанскиот музичар Дино Мерлин (58) зборуваше за најтешките моменти во неговата долга кариера и откри некои досега непознати детали. Пејачот бил гостин во Емисијата на ХРТ „Во свој филм“, која ја води Тончица Чељуска.

Сите ја пееме, но всушност има болна вистина: Тогаш Дино Мерлин се лекувал на психијатрија

Фактор - 03.03.2021

Тој е еден од најпознатите пејачи и текстописци низ цела поранешна Југославија и скоро сите негови песни станаа хитови, а ова е неговата биографија. Дино Мерлин е роден на 12 септември 1962 година во Сараево како Един Дервишалидовиќ.

ДИНО МЕРЛИН: Ова ќе го кажам за првпат, бев сериозно БОЛЕН и не ме интересираше животот ниту смртта!

Локално - 03.03.2021

Дино Мерлин откри детали од неговиот живот кои многумина не го знаеја. Пејачот се присетил на деновите кога работел во фабриката за кревети во Вогожча и пишувал песни на мрсна хартија. „Ме исмеваа затоа што пишував песни“, рекол музичарот, за ...

Дино Мерли прв пат проговори за досега непознат детал: „Бев тешко болен, не би го посакaл тоа никому“

Курир - 03.03.2021

Босанскиот музичар Дино Мерлин (58) зборуваше за најтешките моменти во неговата долга кариера и откри некои досега непознати детали. Имено, тој кон крајот на 90-тите размислувал да се повлече од сцената и објасни зошто.

„Бев како билка“ – Дино Мерлин за прв пат прозборе за болеста

ММС - 03.03.2021

Дино Мерлин (58) првпат јавно проговори за болеста и за тешкиот период кога мислел да се повлече од сцената. – Ова прв пат ќе го кажам, во еден период од својот живот бев тешко болен. Имав тешка депресија тоа не би го посакал на никого.

(ФОТО) Дино Мерлин во живо во ТВ емисија откри дека бил тешко болен но и многу детали од приватниот живот:„Размислував ...

Екран - 03.03.2021

ДИНО МЕРЛИН синоќа гостуваше на ХРТ во емисијата „Во свој филм“, во која зборуваше за неговата долга и успешна кариера, но откри и многу детали од неговиот живот. Босанскиот музичар се присети на деновите кога работел во фабриката за кревети во ...

Дино Мерлин за прв пат проговори за своето здравје: „Заради тешката болест бев како билка!“ (ФОТО)

Вистина.мк - 03.03.2021

Дино Мерлин вчеравечер, 02.03.2021 година гостуваше во емисијата „Во свој филм“, каде зборуваше за својата долга и успешна кариера, но откри и многу непознати детали од неговиот живот. Босанско-херцеговскиот кантавтор се присети на денот кога ...

Дино Мерлин прозборе за тешката болест со која се соочува: „Бев како растение, како билка!“

Убавина и Здравје - 03.03.2021

Дино Мерлин деновиве гостуваше во емисијата „Во свој филм“, каде зборуваше за својата долга и успешна кариера, но откри и многу непознати детали од неговиот живот. Босанскиот кантавтор се присети на денот кога работел во фабриката за душеци во ...