TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Хамшик има нов клуб, навивачите му приредија спектакуларен пречек

Sport M - 08.03.2021

Поранешната ѕвезда на Наполи и словачката репрезентација Марек Хамшик има нов клуб. Тој се договорил со шведски Гетеборг. Пречекан е како големо засилување на аеродромот, а нема сомнеж дека очекувањата на фановите на овој клуб се големи.

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен Печат - 07.03.2021

Наполи со 3:1 ја совлада Болоња во 26. коло во Серија А во натпревар на кој блескаше капитенот на домашниот тим, Лоренцо Инсиње кој постигна два гола. Наполи го отвори резултатот уште во осмата минута со голот на Инсиње , а водството го зголеми ...

ВИДЕО: Разиграниот Инсиње ја реши Болоња на Михајловиќ во Неапол

Gol.mk - 07.03.2021

Фудбалерите на Наполи одиграа според планот и на својот „Диего Армандо Марадона“ запишаа победа против Болоња од 3-1 (1-0). Средбата во вечерниот неделен термин понуди еден гол во првиот и три во вториот дел, а клучна фигура на натпреварот беше ...

Поради Инсиње, Наполи уште се надева на ЛШ (видео)

Спортманија - 07.03.2021

Тимот на Гатузо ја надигра Болоња и го одржа чекорот со Рома и Аталанта Наполи триумфираше со 3-1 против Болоња за 15-та овосезонска победа во Калчото по 26 кола. Наполитанците останаа во битката за четвртото место за кое уште се бори и Аталанта, а ...

Инсиње со два гола за победа на Наполи, Елмас повторно со епизоден настап (ВИДЕО)

SportMedia - 07.03.2021

Наполи ја обезбеди и 15-тата сезонска победа, откако вечерва со 3:1 беше подобар од Болоња во последниот меч од 26. коло. Во меч во кој наполитанците многу рано го отворија резултатот, херој на тимот на Гатузо беше Лоренцо Инсиње кој со два гола го ...

Инсиње расположен, Наполи пресилен за Болоња (Видео)

Дерби - 07.03.2021

Наполи ја победи Болоња (3:1) во последниот натпревар во Серија А на денешната програма, а инспиратор на триумфот беше капитенот Лоренцо Инсиње. Токму Инсиње го отвори резултатот уште во 8. минута, а наполи водеше минимално до 65.

ВИДЕО: Инсиње двоен стрелец, Осимхен со неверојатен спринт во победата против Болоња

Дриблинг - 07.03.2021

Наполи предводен од Инсиње ја совлада Болоња со 3:1 во 26 коло од Серија А, во натпревар на кој големото засилување во нападот, Осимхен покажа зошто беше купен во тимот на Де Лаурентис. Инсиње го отвори резултатот во 8 минута по додавањето до ...

Важна победа за Наполи над Болоња (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.03.2021

Наполи со 3-1 ја победи Болоња и со што ги одржа шансите за пласман меѓу четирите најдобри екипи кои ќе одат во Лигата на шампионите, Елмас ги одигра последните десетина минути. Натпреварот почна одлично за Наполи, Инсиње погоди уште во осмата ...

Елмас влезе од клупата, Инсиње ѝ пресуди на Болоња (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.03.2021

Наполи ја оправда фаворитската улога и славеше против Болоња со 2-0 во 26. коло од италијанската Серија А. Лоренцо Инсиње прв ја затресе мрежата на гостите во осмата минута од мечот, кога погоди за 1-0, по што водството на Наполи го зголеми Осимхен ...

Наполи победнички со Болоња, 15 минути за Елмас (ВИДЕО)

Екипа - 07.03.2021

Наполи триумфираше против Болоња со 3-1 во 26. коло од Серија А, продолжувајќи ја трката за водечките четири позиции на табелата кои носат место во Лигата на шампионите следната сезона. Наполитанците победата ја најавија со голот на Инсиње уште во 8.

ВИДЕО: Наинголан во 96. минута ѝ одзеде пресврт-победа на Сампдорија!

Gol.mk - 07.03.2021

Фудбалерите на Сампдорија не издржаа и одиграа реми против Каљари (2-2), во рамките на 26. коло на италијанската Серија А . Гостите од Сардинија поведоа рано, но домаќинот на „Луиџи Ферарис“ со два брзи гола дојде до пресврт.

Манчини ја направи клучната разлика, Рома рутински ја победи ослабената Џенова (Видео)

Дерби - 07.03.2021

Рома не попушта во намерата до самиот крај да се бори за излез во Лигата на шампионите наредната сезона, па ова попладне во првиот неделен натпревар од програмата во Серија А, оствари рутинска победа во дуелот со Џенова која беше значително ослабена.

Mинимална и важна победа на Рома против Џенова

Спортски - 07.03.2021

Рома во првиот натпреврар од неделната програма во Серија А беше подобра од Џенова со 1:0. На „Олимпико“ Рома ја пречека Џенова и на кирајот дојде до минимална, но заслужена и важна победа со кој стигна до четвртата позиција и 50 освоени бодови со ...

Рома со еден, ама вреден гол се искачи на четвртата позиција во Серија А (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.03.2021

Фудбалерите на Рома дојдоа до минимална, но исклучително важна победа во денешната пресметка на домашен терен против Џенова (1-0), со што, барем привремено, се искачија на четвртата позиција на табелата во Серија.

ВИДЕО: Џенова без Пандев немоќна на гостувањето кај Рома

Gol.mk - 07.03.2021

Откако во претходното коло на дербито со Милан го загуби првиот домашен натпревар во Серија А оваа сезона, попладнево фудбалерите на Рома им се вратија на победите и со минимални 1-0 славеа над ослабената Џенова, без Горан Пандев.

Рома ја победи Џенова, Манчини повеќе голови дава со глава, отколку со нога (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.03.2021

Рома ги освои трите бода против Џенова и се искачи на четвртата позиција, на мечот имаше само еден погодок кој го постигна Џанлука Манчини. Клучниот момент се случи во 24. минута кога по центаршут на Пелегрини, Манчини погоди со глава за водство и ...

Џенова без Пандев „падна“ во Рим (ВИДЕО)

SportMedia - 07.03.2021

Рома со еден гол стигна до победата над Џенова. Гостинскиот тим настапи без Горан Пандев поради повреда. Стрелец на единствениот гол беше Манчини во 24. минута. Проблемите на Рома беа поголеми кога станува збор за играчкиот кадар, затоа што не можеа ...

Џенова без Пандев немаше сила за изненадување против Рома (ВИДЕО)

Екипа - 07.03.2021

Рома стигна до минимален триумф од 1-0 против Џенова во натпревар од 26. коло во италијанската Серија А. Клучниот момент на натпреварот се случи во 24. минута кога Манчини донесе три бода за „римската волчица“.

Важна победа за Елмас и Наполи над Болоња (ВИДЕО)

МКД - 07.03.2021

Наполи со 3-1 ја победи Болоња и со што ги одржа шансите за пласман меѓу четирите најдобри екипи кои ќе одат во Лигата на шампионите, Елмас ги одигра последните десетина минути. Натпреварот почна одлично за Наполи, Инсиње погоди уште во осмата ...

Пандев го пропушта мечот со Рома

Нетпрес - 07.03.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен Горан Пандев ќе го пропушти гостувањето на неговата екипа Џенова кај Рома во новата рунда на италијанската Серија А,а причина е физичката подготвеност.

Џенова без Пандев денеска против Рома

SportMedia - 07.03.2021

Горан Пандев денеска нема да биде дел од тимот на Џенова, кој има тешка задача да се справи со гостувањето во Рим, кај Рома. Нашиот репрезентативен капитен има ситна повреда, и не сака да ризикува некоја несакана ситуација, па затоа и денеска ќе го ...

Пандев во последен момент отпадна за мечот со Рома на „Олимпико“

Акцент - 07.03.2021

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев во последен момент отпадна од составот на Џенова за пресметката против Рома на „Олимпико“ во Серија А која почнува од 12:30 часот. Како што пренесуваат Италијанците, поради мала повреда Пандев нема да може ...