TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протурски милитанти урнаа сириски воен хеликоптер кај Алепо (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2020

Хеликоптер на сириската армија бил уништен со проектил во операција против силите на сириската влада во близина на Алепо, а екипажот бил убиен, јавија сириските државни медиуми. Агенцијата САНА, повикувајќи се на воени извор, соопшти дека ...

Членки на Советот за безбедност на ОН бараат прекин на огнот во Сирија

Слободен Печат - 14.02.2020

Според податоците на ОН, од почетокот на офанзивата во Идлиб во декември, раселени се повеќе од 800.000 луѓе. Четири европски земји, членки на Советот за безбедност на ОН, побараа запирање на офанзивите во сириската провинција Идлиб.

Турција контра Русија: натпревар за превласт во Сирија

Deutsche Welle - 14.02.2020

Турскиот претседател Ердоган најави одредени намери на Турција во Сирија. Но, и Москва има свои планови. Трката за превласт во Сирија влегува во нова рунда. Иднината на земјата е неизвесна. .

Нетанјаху: Не знам ништо за нападот врз Сирија, можеби тоа беше Белгија?

Локално - 14.02.2020

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека не знае ништо за нападот врз Сирија што се случи синоќа, јавуваат израелските медиуми. „Можеби нападот го извршиле белгиските воздушни сили?“, рече тој.

Нетанјаху: Можеби нападот врз Сирија го изврши авијацијата на Белгија

Опсервер - 14.02.2020

– Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека не знае ништо за синоќешниот напад врз Сирија, објавија израелските медиуми. – Можеби нападот го изведе авијацијата на Беглија, посочи Нетанјаху.

Лавров и Чавушоглу ќе се сретнат во Минхен: Прв чекор кон смирување на тензиите?

Локално - 14.02.2020

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе се сретне со турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу во недела, на 16 февруари, во Минхен, на маргините на Конференцијата за безбедност, јавија денеска руските медиуми.

Сирија го одбранила Дамаск од ракетен напад, ракетите дошле од Израел (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2020

Сириската противвоздушна одбрана пресретнала неколку ракети над Дамаск синоќа кои дошле од југозападот преку Голанската висорамнина под контрола на Израел, јавија сириските државни медиуми.

Сириската одбрана пресретнала ракети над Дамаск

Опсервер - 14.02.2020

– Воздушната одбрана на Сирија пресретнала неколку ракети над Дамаск, кои дошле од југозапад преку Голанската Висорамнина која е под контрола на Израел, јави државната агенција САНА. Агенцијата објави и видео снимка на која се гледа дејствувањето на ...

Сирија не мирува: Израелските авиони повторно го бомбардираа Дамаск

Точка - 14.02.2020

Сириската против-воздушна одбрана наводно пресретнала неколку ракети над Дамаск кои биле лансирани од пределот на Голанската висорамнина која е под контрола на Израел. На снимките може да се види како трае ноќната пресметка помеѓу против-воздушната ...

ВИДЕО: Сириската одбрана спречи ракети да паднат во Дамаск

Press24 - 13.02.2020

Видео снимки објавени на социјалните мрежи покажуваат како сириските одбранбени системи спречуваат ракета да падне во главниот град Дамаск. Сириската воздушна одбрана наводно спречиле ракетен напад пресретнувајќи неколку непријателски цели лансирани ...

„Турција ќе употреби сила против насилното кршење на примирјето во Идлиб“

Слободен Печат - 13.02.2020

Турција ќе употреби сила против насилното кршење на примирјето во сирискиот град Идлиб, изјави денеска турскиот министер за одбрана Хулуси Акар. Тој исто така рече дека Турција распореди дополнителни сили на своите позиции во Идлиб за да обезбеди ...

ОН: Повеќе од 700.000 луѓе ја напуштија Сирија

Опсервер - 13.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

Акар: Турција ќе употреби сила против кршењето на примирјето во Сирија

Опсервер - 13.02.2020

– Турција ќе употреби сила против насилното кршење на примирјето во сирискиот град Идлиб, изјави денеска турскиот министер за одбрана Хулуси Акар. Тој исто така рече дека Турција распореди дополнителни сили на своите позиции во Идлиб за да обезбеди ...

Акар: Турција ќе употреби сила против кршењето на примирјето во Сирија

А1 On - 13.02.2020

Турција ќе употреби сила против насилното кршење на примирјето во сирискиот град Идлиб, изјави денеска турскиот министер за одбрана Хулуси Акар. Тој исто така рече дека Турција распореди дополнителни сили на своите позиции во Идлиб за да обезбеди ...

Акар: Турција ќе употреби сила против кршењето на примирјето во Сирија

24Инфо - 13.02.2020

Турција ќе употреби сила против насилното кршење на примирјето во сирискиот град Идлиб, изјави денеска турскиот министер за одбрана Хулуси Акар. Тој исто така рече дека Турција распореди дополнителни сили на своите позиции во Идлиб за да обезбеди ...

ОН: Повеќе од 700.000 луѓе ја напуштија Сирија

Курир - 13.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

За два месеци 700.000 луѓе ја напуштиле Сирија

Press24 - 13.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

ОН: Повеќе од 700.000 луѓе ја напуштија Сирија

24Инфо - 13.02.2020

– Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

ОН: Повеќе од 700.000 луѓе ја напуштија Сирија

А1 On - 13.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

ОН: Повеќе од 700.000 луѓе ја напуштија Сирија

Денешен - 13.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

Повеќе од 700.000 луѓе ја напуштија Сирија

Нетпрес - 13.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

ОН: Повеќе од 700.000 луѓе ја напуштија Сирија

Либертас - 13.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

ОН: Повеќе од 700.000 луѓе ја напуштија Сирија

+инфо - 13.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

ОН: Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија домовите во Сирија

Слободен Печат - 13.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

ОН: Повеќе од 700.000 луѓе ја напуштија Сирија

Вечер - 14.02.2020

Повеќе од 700.000 луѓе ги напуштија своите домови во северозападна Сирија од декември, како резултат на владината офанзива, насочена кон освојување на последното упориште на бунтовниците во земјата, соопштија ОН.

Сириската одбрана пресретнала ракети над Дамаск

Курир - 14.02.2020

Воздушната одбрана на Сирија пресретнала неколку ракети над Дамаск, кои дошле од југозапад преку Голанската Висорамнина која е под контрола на Израел, јави државната агенција САНА. Агенцијата објави и видео снимка на која се гледа дејствувањето на ...

Сириската одбрана пресретнала ракети над Дамаск

Сител - 14.02.2020

Воздушната одбрана на Сирија пресретнала неколку ракети над Дамаск, кои дошле од југозапад преку Голанската Висорамнина која е под контрола на Израел, јави државната агенција САНА. Агенцијата објави и видео снимка на која се гледа дејствувањето на ...

Сириската одбрана пресретнала ракети над Дамаск

24Инфо - 14.02.2020

Воздушната одбрана на Сирија пресретнала неколку ракети над Дамаск, кои дошле од југозапад преку Голанската Висорамнина која е под контрола на Израел, јави државната агенција САНА. Агенцијата објави и видео снимка на која се гледа дејствувањето на ...

Сириската одбрана пресретнала ракети над Дамаск

А1 On - 14.02.2020

Воздушната одбрана на Сирија пресретнала неколку ракети над Дамаск, кои дошле од југозапад преку Голанската Висорамнина која е под контрола на Израел, јави државната агенција САНА. Агенцијата објави и видео снимка на која се гледа дејствувањето на ...

Сириската одбрана пресретнала ракети над Дамаск

Нетпрес - 14.02.2020

Воздушната одбрана на Сирија пресретнала неколку ракети над Дамаск, кои дошле од југозапад преку Голанската Висорамнина која е под контрола на Израел, јави државната агенција САНА. Агенцијата објави и видео снимка на која се гледа дејствувањето на ...

Сирија го одбранила Дамаск од ракетен напад

Тера - 14.02.2020

Сириската противвоздушна одбрана пресретнала неколку ракети над Дамаск синоќа кои дошле од југозападот преку Голанската висорамнина под контрола на Израел, јавија сириските државни медиуми.

Сириската одбрана пресретнала ракети над Дамаск

MakPress - 14.02.2020

Воздушната одбрана на Сирија пресретнала неколку ракети над Дамаск, кои дошле од југозапад преку Голанската Висорамнина која е под контрола на Израел, јави државната агенција САНА. Агенцијата објави и видео снимка на која се гледа дејствувањето на ...

Нетанјаху: Можеби нападот врз Сирија го изврши авијацијата на Белгија

MakPress - 14.02.2020

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека не знае ништо за синоќешниот напад врз Сирија, објавија израелските медиуми. – Можеби нападот го изведе авијацијата на Беглија, посочи Нетанјаху.

Нетанјаху: Можеби нападот врз Сирија го изврши авијацијата на Белгија

24Инфо - 14.02.2020

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека не знае ништо за синоќешниот напад врз Сирија, објавија израелските медиуми. – Можеби нападот го изведе авијацијата на Беглија, посочи Нетанјаху.

Нетанјаху за нападот во Сирија: Можеби бил изведен од авијацијата на Белгија

Слободен Печат - 14.02.2020

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека не знае ништо за синоќешниот напад врз Сирија, објавија израелските медиуми. – Можеби нападот го изведе авијацијата на Белгија, посочи Нетанјаху.

Нетанјаху: „Можеби нападот врз Сирија го изврши авијацијата на Белгија“

А1 On - 14.02.2020

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху изјави дека не знае ништо за синоќешниот напад врз Сирија, објавија израелските медиуми. „Можеби нападот го изведе авијацијата на Беглија“, посочи Нетанјаху.

Нетанјаху: Можеби нападот врз Сирија го изврши авијацијата на Белгија

Нетпрес - 14.02.2020

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека не знае ништо за синоќешниот напад врз Сирија, објавија израелските медиуми. – Можеби нападот го изведе авијацијата на Беглија, посочи Нетанјаху.

Нетанјаху: Можеби нападот врз Сирија го изврши авијацијата на Белгија

Либертас - 14.02.2020

– Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека не знае ништо за синоќешниот напад врз Сирија, објавија израелските медиуми. – Можеби нападот го изведе авијацијата на Беглија, посочи Нетанјаху.