TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев - По походот за името, следува економски поход

Р.С.Европа - 12.01.2019

Премиерот Зоран Заев, еден ден по гласањето за Договорот за името со Грција, за како што рече, историскиот момент им се заблагодари на пратениците за големата и одговорна одлука. Тој вели дека знае колку носењето на таа одлука било тешко и вели дека ...

Заев: Со Република Северна Македонија заедно засадивме семе, а тоа е прв чекор до плодна жетва

МКД - 12.01.2019

„Вчера нашата земја напиша историја, сонот станува стварност. Започна спроведувањето на договорот од Преспа за членство во НАТО и ЕУ. Заедно со вас засадивме семе, а тоа е само прв чекор до плодна жетва за која треба работа", истакна денес премиерот ...

Заев: Ја разбирам горчината на некои граѓани, нашата Северна Македонија станува глобална земја

ТВ21 - 12.01.2019

На денешната прес-конференција премиерот Заев истакна дека ја разбира горчината на мнозинството граѓани, но вели дека тоа треба да се стави во минатото. „Ја разбирам горчината на некои од граѓаните но да ја оставиме во минатото и гордо да гледаме во ...

(Видео) Заев: Ги отворивме новите бели страници на иднината на Северна Република Македонија

1tv - 12.01.2019

Нашата земја напиша историја, генерацискиот сон станува стварност, рече премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција во Владата, по усвојувањето на уставните измени. -Со одлуката за измена на Уставот на нашата земја, почна спроведувањето на ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа

Фактор - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...

Заев се обрати до јавноста по изгласувањето на уставните измени

Тера - 12.01.2019

Премиерот Зоран Заев, еден ден по гласањето за Договорот за името со Грција, за како што рече, историскиот момент им се заблагодари на пратениците за големата и одговорна одлука. Тој вели дека знае колку носењето на таа одлука било тешко и вели дека ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа

Вечер - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа

Либертас - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа

24Инфо - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа

MTM - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа

Н.Македонија - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа

Локално - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...

Заев им заблагодари на пратениците што гласаа за уставни измени

Независен - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не` прифатија како ...

Заев: Ја разбирам горчината, но и гордоста на секој граѓанин! ВИДЕО

+инфо - 12.01.2019

Премиерот рече дека сериозно ќе размислат за барањето на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори. По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа

Канал5 - 12.01.2019

Премиерот Зоран Заев денеска одржа прес-конференција по вчерашното изгалсување на измените на Уставот за спроведување на Договорот од Преспа. ,,По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа

Сител - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...

Заев: Силно верувам дека и Грција ќе го ратификува договорот од Преспа

24 Вести - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...

Заев: Градиме земја која генерациите гордо ќе ја нарекуваат свој дом

Нова ТВ - 12.01.2019

По големата одлука во нашиот Парламент ги разбивме сите дилеми и си потврдивме дека заедно ја движиме нашата земја во иднината што ја посакуваме, македонска држава, како држава на европското семејство и членка на НАТО, кои не прифатија како ...