TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Играчот на Лион доби жолт картон поради дриблинг 🎥

Спортски - 24.09.2021

Фудбалерите на Лион на свој терен го победија Тројес со 3:1. До победата Лион дојде со пресврт. Гостите ги шокираа домаќините кога со голот на Чавалерин поведоа со 1:0. Меѓутоа Лион во второто полувреме постигна три гола и дојде до победата.

Лудо шоу во Франција: Фудбалер на Лион доби жолт картон поради дриблинг! 🎥

СуперСпорт - 24.09.2021

Фудбалерите на Лион во саботата на домашен терен триумфираа со 3-1, меѓутоа во центар на внимание беше Пакета кој во втората минута од судиското надополнување доби жолт картон поради дриблинг.

Играчот на Лион доби жолт картон поради дриблинг

Курир - 24.09.2021

Фудбалерите на Лион на свој терен го победија Тројес со 3:1. До победата Лион дојде со пресврт. Гостите ги шокираа домаќините кога со голот на Чавалерин поведоа со 1:0. Меѓутоа Лион во второто полувреме постигна три гола и дојде до победата.

Направи финта, доби жолт картон! Нејмар полуде: Ова е крај на убавиот фудбал

SportMedia - 23.09.2021

Напаѓачот на ПСЖ Нејмар изрази незадоволство од одлуката на судијката на мечот Лион – Троа (3:1) во изминатото коло во Лига 1. Се работи за момент во финишот на мечот кога Лукас Пакета се обиде со финта да ја префрли топката преку противничкиот ...

Жолт картон за обид за дриблање? Пакуета казнет, крај за „жога бонито“

MTM - 23.09.2021

Дали модерниот фудбал се сведе на ова – казнување на обид на атрактивно дриблање на противникот? Фудбалските фанови останаа зачудени откако Лукас Пакуета од Лион во средата доби жолт картон во обид да го „излаже“ својот противник со атрактивен потег ...

Доби жолт картон поради дриблинг!? Се огласи и Нејмар (Видео)

Спортманија - 23.09.2021

Дали е ова најчудниот жолт картон? Олимпик Лион со 3:1 славеше над Троа во меч од седмото коло на француското првенство, а покрај четирите погодоци, еден од најинтересните моменти беше во самиот финиш.

ВИДЕО: Играч на Лион доби жолт картон поради дриблинг- Нејмар реагираше жестоко

Дриблинг - 23.09.2021

Лукас Пакета доби жолт картон во завршницата од мечот на својот Лион против Троја, каде победија со 3:1, поради обид за дриблинг. Пакета се обиде преку главата на противникот да ја префрли топката и да го изведе дриблингот познат како „rainbow ...

Пакета доби жолт картон поради дриблинг, Нејмар збесна: Убавиот фудбал умира! (Видео)

Дерби - 23.09.2021

Лион успеа да направи пресврт против Троја во второто полувреме и победи со 3:1 на домашен терен, но стрелецот на последниот гол на средбата на „Олимпик“ парк, се најде во фокусот и поради една бизарна ситуација во судиското надополнување.

(ВИДЕО) Нејмар се налути бидејќи играч на Лион доби жолт картон поради дриблинг: Ова е тажно

Спортклуб - 23.09.2021

Лукас Пакета доби жолт картон во завршницата од мечот меѓу Лион и Троа (3:1) поради обид за дриблинг. Пакета се обиде да ја префрли топката преку главата на противникот и да го изведе дриблингот познат како „rainbow flick“, но противникот успеа да ...

Пакета доби жолт картон поради дриблинг, Нејмар збесна: Убавиот фудбал умира!

Точка - 23.09.2021

Лион успеа да направи пресврт против Троја во второто полувреме и победи со 3:1 на домашен терен, но стрелецот на последниот гол на средбата на „Олимпик“ парк, се најде во фокусот и поради една бизарна ситуација во судиското надополнување.

Нејмар: Ова е многу тажно, да се добие жолт картон за дриблинг... полека умира жога бонито (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.09.2021

Нејмар се огласи на социјалните мрежи откако неговиот сонародник Лукас Пакета од Лион доби жолт картон зошто се обиде да продаде „бразилска финта“ и да ја префрли топката преку противникот.

Пакета доби жолт картон поради дриблинг, Нејмар порача: Ова е жално... умира „жога бонито“ (ВИДЕО)

МКД - 23.09.2021

Нејмар се огласи на социјалните мрежи откако неговиот сонародник Лукас Пакета од Лион доби жолт картон зошто се обиде да продаде „бразилска финта" и да ја префрли топката преку противникот.